Ухвала
від 06.12.2024 по справі 371/1790/24
МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

06.12.2024 Єдиний унікальний № 371/1790/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до документів

06 грудня 2024 року м. Миронівка

ЄУН 371/1790/24

Провадження № 1-кс/371/474/24

Слідчий суддя Миронівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання дізнавача про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12024116220000144, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 листопада 2024 року за ч. 1 ст. 190 КК України,

У С Т А Н О В И В :

Клопотання про тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю, подано слідчому судді в рамках кримінального провадження № 12024116220000144, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 листопада 2024 року за ч. 1 ст. 190 КК України.

У клопотанні заявлено вимогу про надання доступу до документів, які містять відомості:

Про рух грошових коштів за рахунком банківської карти № НОМЕР_1 , відкритим в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період 26 листопада 2024 року до 29 листопада 2024 року, із зазначенням ІР адрес, суми валюти операції, залишків коштів після здійснення банківської операції, адресатами банківських терміналів та відділень банків;

Про клієнта банку, який подав анкету - заяву про приєднання до умов і правил надання банківських послуг у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та отримав банківську карту № НОМЕР_1 ;

Про здійснення будь-якого виду оплат з рахунку вказаної банківської картки, поповнень мобільних телефонів, оплати комунальних послуг, послуг зв`язку, тощо із розшифровкою наявних даних щодо одержувачів коштів та ІР адрес вказаних операцій.

За правилами ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Про розгляд клопотання АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » повідомлялося телефонограмою. В судове засідання представник банку не з`явився, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

У прохальній частині клопотання дізнавач просив розглянути клопотання про тимчасовий доступ до документів без його участі.

Оцінка змісту клопотання, наданих матеріалів та доводи дізнавача вказують на наявність підстав для задоволення клопотання частково.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно положень ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку.

Слідчим суддею встановлено такі обставини.

28 листопада 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024116220000144, на підставі заяви про вчинене кримінальне правопорушення, внесені відомості про кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 190 КК України. Такі обставини підтверджені даними Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Додані до клопотання письмові докази вказують на наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КК України.

За встановленими в ході досудового розслідування обставинами, 26 листопада 2024 року під час моніторингу всесвітньої мережі «Інтернет» в соціальній мережі «Facebook», ОСОБА_3 віднайшла оголошення про продаж дрів в групі « ІНФОРМАЦІЯ_2 », після чого звязалася із продавцем за номером мобільного телефону НОМЕР_2 . Під час розмови з продавцем потерпілою було узгоджено умови купівлі однієї пачки дрів за зниженою ціною. В подальшому потерпіла отримувала дзвінки від продавця з номера мобільного телефону НОМЕР_3 . 26 листопада 2024 року ОСОБА_3 перераховано грошові кошти в сумі 3800 гривень на рахунок банківської картки № НОМЕР_4 , яку вказав продавець при розмові. Того ж дня потерпіла здійснила другий платіж в розмірі 1000 гривень на рахунок, до якого прив`язана банківська картка № НОМЕР_4 . 27 листопада 2024 року ОСОБА_3 здійснила третій платіж в розмірі 600 гривень з рахунку банківської карти № НОМЕР_5 на рахунок банківської карти № НОМЕР_1 . Зі сплином часу замовлений товар отримано не було, кошти потерпілій не повернуто.

В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що рахунок, до якого прив`язана банківська картка № НОМЕР_1 , на який потерпілою було здійснено грошовий переказ, відкрито у AТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Переказ коштів в сумі 600 гривень 27 листопада 2024 року на рахунок банківської картки № НОМЕР_1 підтверджується інформацією, яку містить копія виписки за банківським рахунком клієнта станом на 28 листопада 2024 року, та інформацією, яку містять фотокопії профілю потерпілої у мобільному додатку ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Ці обставини підтверджені даними заяви ОСОБА_3 від 28 листопада 2024 року, протоколу допиту потерпілої ОСОБА_3 від 28 листопада 2024 року, виписок по картковому рахунку від 28 листопада 2024 року та 07 листопада 2024 року, фотокопій профілю потерпілої у мобільному додатку ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Тимчасовий доступ до речей та документів є заходом примусового характеру, пов`язаного із втручанням у права і свободи особи щодо права власності, обумовленим потребами досудового розслідування.

За положеннями ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Обов`язок доведення існування зазначених обставин КПК України покладає на слідчого, дізнавача, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.

Сторони кримінального провадження свої клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження повинні обґрунтовувати доказами, поданими слідчому судді або суду, на підтвердження тих обставин, на які вони посилаються в клопотанні.

Дізнавач довів наявність достатніх даних вважати, що вчинено кримінальне правопорушення, документи, що зберігаються в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема події кримінального правопорушення, винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення, обставин, що можуть стати підставою звільнення від кримінальної відповідальності.

Дізнавачем доведено можливість використання як доказів відомостей про клієнта банку, який відкрив банківську картку № НОМЕР_1 та про рух грошових коштів за рахунком, до якого прив`язана вказана банківська картка, відкритим у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період з 26 листопада 2024 року до 29 листопада 2024 року; доведено, що такий клієнт банку ймовірно є особою, яка причетна до вчинення протиправних дій; доведено, що інформація про рух коштів по рахунку наведеної картки надає можливість встановити обставини вчинення кримінального правопорушення.

Документи, доступ до яких планується отримати, містять відомості про рух коштів, які були перераховані на рахунок та зняті з рахунку, тому мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.

Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи клієнта банку, про який ідеться в клопотанні дізнавача, відомості, що містяться в інформації щодо руху грошових коштів по рахунку банківської картки № НОМЕР_1 , про доступ до якого заявлено клопотання, можуть бути використані у кримінальному провадженні як докази вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, обставини, що підлягають встановленню у даному кримінальному провадженні, неможливо довести в інший спосіб.

Згідно правил частини 2 статті 160 КПК України, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, поряд з іншим, має містити докази, що дають підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

Документи, доступ до яких планується отримати, є документами, які містять охоронювану законом таємницю, та перебувають у Акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Вказані з`ясовані обставини, які досліджені під час розгляду клопотання та оцінені відповідно до вимог статті 94 КПК України, свідчать про обґрунтованість клопотання в наведеній частині.

Вимоги дізнавача про надання доступу до відомостей про здійснення будь-якого виду оплат за рахунком банківської картки, поповнень мобільних телефонів, оплати комунальних послуг, послуг зв`язку, тощо не є обґрунтованими, оскільки відомості про рух коштів по рахунку включають наведену інформацію.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 159, 160, 163, 164, 372 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання дізнавача у кримінальному провадженні ОСОБА_4 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12024116220000144, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 листопада 2024 року за ч. 1 ст. 190 КК України, задовольнити частково.

Надати дізнавачам СД ВП № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та ОСОБА_7 тимчасовий доступ до документів:

Про клієнта банку, який подав анкету заяву про приєднання до умов і правил надання банківських послуг у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та отримав банківську картку № НОМЕР_1 ;

Про рух грошових коштів за рахунком, до якого прив`язана банківська картка № НОМЕР_1 , відкритим в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період з 26 листопада 2024 року до 29 листопада 2024 року.

Документи зберігаються у Акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Надати дізнавачам СД ВП № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та ОСОБА_7 можливість зробити копії вказаних документів.

Відмовити у задоволенні вимоги дізнавача про надання доступу до відомостей про здійснення будь-якого виду оплат за рахунком банківської картки, поповнень мобільних телефонів, оплати комунальних послуг, послуг зв`язку, тощо.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Строк дії ухвали до 31 грудня 2024 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудМиронівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123600628
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —371/1790/24

Ухвала від 06.12.2024

Кримінальне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

Ухвала від 06.12.2024

Кримінальне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

Ухвала від 06.12.2024

Кримінальне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

Ухвала від 06.12.2024

Кримінальне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні