Рішення
від 09.12.2024 по справі 285/4651/24
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 285/4651/24

провадження у справі №2/0285/1545/24

09 грудня 2024 року м. Звягель

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

у складі судді Помогаєва А.В.,

за участі секретаря Ковальчук М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Стриївської сільської ради Звягельського району, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

встановив:

06.09.2024 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, у якому просив надати йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 .

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його матір - ОСОБА_4 . Після її смерті залишилось спадкове майно - три земельні ділянки. До нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у встановлений законом строк позивач не звернувся, оскільки хворів та перебував на лікуванні.

14.09.2023року ОСОБА_1 звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після смерті матері, але йому було відмовлено в оформленні спадкових прав, у зв`язку з пропущенням строку для прийняття спадщини. За таких обставин виникла необхідність звернення до суду з даним позовом.

Сторони в судове засідання не з`явились.

Представник позивача подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує.

Від відповідачів надійшли заяви про визнання позову та розгляд справи за їх відсутності

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а. с. 18).

Родинний зв`язок позивача зі спадкодавцем підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с. 17).

На звернення до Звягельської державної нотаріальної контори Житомирської області позивач отримав відповідь, що у зв`язку з пропущенням шестимісячного строку для прийняття спадщини йому необхідно звернутися до суду (а. с. 6).

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно інформації, наданої державним нотаріусом Звягельської державної нотаріальної контори 14.09.2023 року на підставі заяви ОСОБА_2 про відмову від прийняття спадщини на користь ОСОБА_1 заведено спадкову справу №248/2023. Інші спадкоємці до нотаріуса не звертались.

Згідно ч. 6 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Визнання позову відповідачами у даній справі не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб та не суперечить чинному законодавству.

Обставини, що перешкоджали своєчасному зверненню ОСОБА_1 до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, суд визнає поважними причинами пропуску встановленого законом строку.

Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку про необхідність визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини.

Керуючись статтями 3, 12, 206, 258, 259, 265, 273, 354, 355 ЦПК України суд -

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) додатковий строк, тривалістю один місяць з дня набрання рішенням суду законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини що відкрилась після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня ухвалення рішення.

Суддя А.В. Помогаєв

СудНовоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123604588
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —285/4651/24

Рішення від 09.12.2024

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Помогаєв А. В.

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Помогаєв А. В.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Помогаєв А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні