Ухвала
від 09.12.2024 по справі 645/7332/24
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/7332/24

Провадження № 2-н/645/2044/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2024 року м. Харків

Фрунзенський районнийсуд м.Харкова у складі судді Алтухової О.Ю., розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЄ МІСТЕЧКО», про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за комунальні послуги, -

в с т а н о в и в :

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЄ МІСТЕЧКО», від імені та в інтересах якого діє голова правління ОСОБА_2 , звернулось до суду з заявою про видачу судового наказу та стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована адреса: АДРЕСА_1 , заборгованістьза комунальні послуги за періодз 01.09.2024року по30.09.2024року,а саме:за утриманнябудинків таспоруд таприбудинкових територійв розмірі9241,35грн;за теплопостачанняза періодв розмірі0,00грн;за електропостачанняв розмірі0,00грн,запослуги з холодного водопостачання та водовідведення в розмірі 245,16 грн.

Розглянувши надані матеріали, суд приходить до наступного.

Згідно зі ст. 162ЦПКУкраїни заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

За загальним правилом, встановленим ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно з ч. 1 ст. 30 ЦПК України встановлює виключну підсудність для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна, які пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Верховний Суд у своїй постанові по справі № 638/1988/17 від 10.04.2019 року вказав, що позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.

Окрім того, суд бере до уваги правову позицію Великої Палати Верховного суду, викладену у постанові від 16.02.2021 у справі № 911/2390/18, відповідно до якої за визначенням, що дає Академічний тлумачний словник української мови, словосполука «з приводу» означає «у зв`язку з чим-небудь», тому словосполучення «з приводу нерухомого майна» треба розуміти як будь-який спір у зв`язку з нерухомим майно або певними діями, пов`язаними з цим майном. Аналізуючи логічну послідовність зміни формулювання положень процесуального законодавства щодо правил розгляду позовів за виключною підсудністю, убачається її спрямованість на визначення виключної підсудності в цілому для всіх спорів, які виникають у межах відповідних правовідносин у зв`язку з нерухомим майном, безвідносно до предмета конкретного спору. Таким чином, виключна підсудність застосовується до тих спорів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном.

Предметом заяви про видачу судового наказу є зобов`язання, які випливають з надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та надаються за місцем знаходження нерухомого майна.

Відповідно до ч. 4 ст. 165 ЦПК України суддя з метою визначення підсудності, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, не пізніше наступного дня з дня отримання заяви про видачу судового наказу перевіряє зазначене у заяві місцезнаходження боржника за відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно з Інформаційною довідкою з Реєстру територіальної громади міста Харкова, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

При цьому, як вбачається із заяви про видачу судового наказу, квартина, за утримання якої стягувач просить стягнути борг, знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та територіально належить до Київського району м.Харкова.

Відповідно до копій витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності та договору купівлі продажу квартири від 20.04.2016 року, долучених до заяви, вказана вище квартира належить ОСОБА_1 на праві приватної власності, що також свідчили про обов`язок останньої утримувати вказане житлове приміщення.

Таким чином, заява про видачу судового наказу має пред`являтись до суду за місцем знаходження нерухомого майна.

Відповідно до ч. 8 ст. 165 ЦПК України, якщо за результатами розгляду отриманих судом відомостей про місцезнаходження боржника - юридичної особи або фізичної особи - підприємця буде встановлено, що заява про видачу судового наказу не підсудна цьому суду, суд не пізніше десяти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу про передачу заяви про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами за підсудністю.

Згідно з п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з ст.32ЦПКУкраїни спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Таким чином, заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЄ МІСТЕЧКО» про видачу судового наказу не підсудна Фрунзенському районному суду м. Харкова та підлягає направленню для розгляду за правилами виключної підсудності до Київського районного суду м.Харкова.

Керуючись ст.ст. 30, 31, 165, 260 ЦПК України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «МОЄ МІСТЕЧКО», про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за комунальні послуги - передати на розгляд Київському районному суду м.Харкова (вул.Валентинівська,7Б, м. Харків, 61168).

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua.

Суддя О.Ю. Алтухова

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123607143
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —645/7332/24

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Алтухова О. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні