Справа №694/3132/24
провадження № 1-кс/694/1132/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.11.2024 року м. Звенигородка
Звенигородський районний суд Черкаської області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
слідчого ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
законного представника ОСОБА_6 ,
захисника - адвоката ОСОБА_7 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого відділу Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_4 , погоджене начальником Шполянського відділу Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_8 , у кримінальному провадженні № 12024250360001315від 03.10.2024 року про зміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді поміщення особи до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають її небезпечну поведінкувідносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Шпола, Черкаської області, зареєстрованого та проживаючого АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого, не одруженого, освіта середня, на утриманні має неповнолітніх дітей (зі слів), непрацездатних осіб на утриманні не має, раніше не судимого, до якого застосовувалися примусові заходи медичного характеру,
який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України,-
в с т а н о в и в:
28.11.2024старший слідчий СВ Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області капітан поліції ОСОБА_4 звернулася до суду із клопотанням про зміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді поміщення особи до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають її небезпечну поведінку відносно підозрюваного ОСОБА_5 .
В обґрунтування клопотання вказує, що слідчим відділом Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024250360001315 від 03.10.2024 за ознаками суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , 03.10.2024 близько 20 години 15 хвилин, перебуваючи на території домоволодіння АДРЕСА_2 , під час дії на території України правового режиму воєнного стану, що запроваджений Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, затвердженого Законом України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2102-ІХ від 24 лютого 2022 року, в подальшому неодноразово продовжений, а востаннє Указом Президента України № 389-IX-2024 від 23 липня 2024 року з 05 години 30 хвилин 12.08.2024 строком на 90 діб, наніс один удар кулаком правої руки в область обличчя ОСОБА_9 , після чого відкрито, вирвавши з рук останнього, викрав його мобільний телефон марки «Редмі А4», вартість якого відповідно до висновку експерта від 15.10.2024 № СЕ-19/124-24/14515-ТВ становить 2682,66 гривень та у подальшому розпорядився майном потерпілого на власний розсуд.
04.10.2024 ОСОБА_5 затримано в порядку ст. 208 КПК України, та 04.10.2024 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення,
передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України.
04.10.2024 року на підставі ухвали слідчого судді Звенигородського районного суду Черкаської області відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, тобто до 02.12.2024 включно.
В матеріалах кримінального провадження міститься достатньо фактичних даних для обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, які містяться у протоколах слідчих дій та інших документах.
Під час досудового розслідування стосовно підозрюваного ОСОБА_5 проведена судово-психіатрична експертиза, за результатами проведення якої відповідно до висновку судово-психіатричної експертизи № 632 Черкаської філії судових експертиз ДУ «Інститут психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», на період часу, до якого відноситься скоєння інкримінованого ОСОБА_5 правопорушення та на теперішній час у нього виявляються прояви хронічного психічного захворювання у формі параноїдної шизофренії з епізодичним перебігом, наростаючим дефектом, актуальними маячними ідеями відношення, психопатоподібними розладами, ускладненої вживанням алкоголю, через що він не міг усвідомлювати свої дії і керувати ними, не може правильно сприймати обставини, що мають значення по справі, не може самостійно приймати участь при проведенні слідчих дій і при розгляді справи в суді, і за своїм психічним станом потребує поміщення у спеціальний лікувальний заклад з надання психіатричної допомоги з метою обов`язкового лікування та запобігання вчинення суспільно-небезпечних дій, ОСОБА_5 необхідно змінити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку.
Постановою старшого слідчого СВ Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 15.11.2024 змінено порядок досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12024250360001315 від 03.10.2024, та продовжено його згідно з правилами, передбаченими главою 39 КПК України про кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру.
Крім цього встановлено, що заявлені ризики під час обрання підозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою 04.10.2024 не зменшились.
Приймаючи до уваги вищевикладене, виникла необхідність у зміні ОСОБА_5 запобіжного заходу із тримання під вартою на поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку.
В судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали дане клопотання та просили змінити ОСОБА_5 запобіжний захід із вказаних у клопотанні підстав. Зазначили, що ризики, які враховані при обранні підозрюваному запобіжного заходу не змінилися та продовжують існувати.
Захисник, підозрюваний та законний представник не заперечували проти задоволення клопотання.
Заслухавши учасників судового розгляду, вивчившизміст та мотиви клопотання і додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно з вимогами ч. 1,2 ст. 200 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися в порядку, передбаченому статтею 184 цього Кодексу, до слідчого судді, суду із клопотанням про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування, зміну або покладення додаткових обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 цього Кодексу, чи про зміну способу їх виконання.
У клопотанні про зміну запобіжного заходу обов`язково зазначаються обставини, які:
1) виникли після прийняття попереднього рішення про застосування запобіжного заходу;
2) існували під час прийняття попереднього рішення про застосування запобіжного заходу, але про які слідчий, прокурор на той час не знав і не міг знати.
Відповідно до ч.2 ст.200 КПК України у клопотанні про зміну запобіжного заходу
обов`язково зазначаються обставини, які, зокрема виникли після прийняття попереднього рішення про застосування запобіжного заходу.
Тобто із вказаних норм випливає, що зміна запобіжного заходу щодо підозрюваного допускається за наявності на те підстав для його зміни, а саме наявності нових обставин.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим суддею Звенигородського районного суду Черкаської області 04.10.2024 обрано ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, про що постановлено відповідну ухвалу. Строк дії ухвали - до 02.12.2024 включно, оскільки існували достатні підстави вважати, що існують ризики, передбачені п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Як вбачається з висновку судово-психіатричного експерта № 632 від 15.11.2024, у зв`язку з наявністю у ОСОБА_5 проявів хронічного психічного захворювання у формі параноїдної шизофренії з епізодичним перебігом, наростаючим дефектом, актуальними маячними ідеями відношення, психопатоподібними розладами, ускладненої вживанням алкоголю, через що він не може усвідомлювати свої дії і керувати ними, не може правильно сприймати обставини, що мають значення по справі, не може самостійно приймати участь при проведенні слідчих дій і при розгляді справи в суді, і за своїм психічним станом потребує поміщення у спеціальний лікувальний заклад з надання психіатричної допомоги з метою обов`язкового лікування і запобіганню вчиненню суспільно-небезпечних дій.
Відповідно до ст. 508 КПК України до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, можуть бути застосовані судом такі запобіжні заходи, як, зокрема, поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають її небезпечну поведінку.
Передбачені частиною першою цієї статті запобіжні заходи застосовуються судом до особи з моменту встановлення факту розладу психічної діяльності чи психічної хвороби. Застосування передбачених запобіжних заходів здійснюється згідно із загальними правилами, передбаченими цим Кодексом.
Діючим кримінально-процесуальним законом передбачено застосування запобіжних заходів з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків та запобігання будь-яким спробам перешкоджання проведення досудового розслідування та судового провадження (ризики). Крім того, підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри вчинення особою кримінального правопорушення (ст.177 КПК України).
Стаття 178 КПК України зобов`язує суд при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім ризиків, визначених у статті 177 КПК України, на підставі наданих сторонами матеріалів кримінального провадження оцінити в сукупності всі обставини, що можуть вплинути на прийняття цього рішення, перелік яких, крім іншого, міститься у частині 1 вказаної норми.
Вирішуючи питання про зміну ОСОБА_5 запобіжного заходу слідчий суддя, зважаючи на його психічний стан, який впливає на здатність усвідомлювати ним свої дії та свідомо керувати ними, самостійно приймати участь при проведенні слідчих дій і при розгляді справи в суді, з метою уникнення підозрюваним явки до суду та вчинення інших суспільно-небезпечних діянь, приходить до висновку, що клопотання слідчого слід задовольнити та змінити раніше застосований запобіжний захід з тримання під вартою на поміщення його до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 177, 178, 200, 309, 508, 372 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотанняслідчого слідчого відділу Звенигородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_4 , погоджене начальником Шполянського відділу Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_8 , у кримінальному провадженні № 12024250360001315від 03.10.2024 року про зміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді
поміщення особи до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають її небезпечну поведінкувідносно ОСОБА_5 - задовольнити.
Змінити застосований ухвалою слідчого судді Звенигородського районного суду Черкаської області від 04.10.2024 року до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Шпола, Черкаської області, зареєстрованого та проживаючого АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого, не одруженого, освіта середня, раніше не судимого, до якого застосовувалися примусові заходи медичного характеру, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку.
Підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 помістити до психіатричного закладу - Дніпровської філії «Спеціальний заклад з надання психічної допомоги» Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (адреса: Дніпропетровська область, м. Дніпро, вулиця Надії Алєксєєнко, 84), в межах строків досудового розслідування, до 04.12.2024.
До прибуття у психіатричний заклад, що виключає його небезпечну поведінку, а саме до психіатричного закладу, діє попередній запобіжний захід - тримання під вартою.
Етапувати до Дніпровської філії «Спеціальний заклад з надання психічної допомоги» Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», адреса: Дніпропетровська область, м. Дніпро, вулиця Надії Алєксєєнко, 84, підозрюваного ОСОБА_5 .
Виконання ухвали доручити ДУ «Черкаський слідчий ізолятор» та Дніпровській філії «Спеціальний заклад з надання психічної допомоги» ДУ «ІСП МОЗ України».
Копію ухвали направити ДУ «Черкаський слідчий ізолятор» та Дніпровській філії «Спеціальний заклад з надання психічної допомоги» ДУ «ІСП МОЗ України», для відому та організації її виконання.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а підозрюваним - в цей же строк з моменту вручення йому копії даної ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 03.12.2024 .
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123607459 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про зміну запобіжного заходу |
Кримінальне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні