Справа № 457/2080/24
провадження №1-кп/457/119/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2024 року м. Трускавець
Трускавецький міський суд Львівської області
в складі головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Трускавціклопотання прозастосування примусовихзаходів медичногохарактеру укримінальномупровадженні №12024141140000271від 02листопада 2024року відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця м.Трускавець Львівськоїобласті,українця,громадянина України,з середньоюосвітою,не одруженого,не працюючого,який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
за вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 4 ст. 185 ККУкраїни,
за участю: прокурора ОСОБА_4 ,
особи, щодо якої вирішується
питання про застосування
примусових заходів
медичного характеру ОСОБА_3 ,
захисника особи ОСОБА_5 ,
законного представника
особи ОСОБА_6 ,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 о 11 год. 34 хв. під час дії воєнного стану, не усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та настання суспільно небезпечних наслідків, перебуваючи у приміщенні магазину « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по АДРЕСА_3 , на столі, побачив скриньку для пожертв з надписом «Карітас Трускавець» всередині якої знаходились грошові кошти, не усвідомлюючи свої дії щодо таємного викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, таємно викрав вищевказану скриньку для пожертв із надписом «Карітас Трускавець», у якій знаходились грошові кошти у сумі 3430 грн. 45 коп., які належать релігійній АДРЕСА_4 , після чого покинув місце вчинення суспільно небезпечного діяння та розпорядився викраденими грошовими коштами на власний розсуд, чим заподіяв майнову шкоду у вказаному розмірі.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив суспільно небезпечне діяння, яке підпадає під ознаки, передбачені ч. 4 ст. 185 КК України, а саме, таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене в умовах воєнного стану.
У судовому засіданні ОСОБА_3 пояснив, що він справді взяв з магазину скриньку з грошима.
На доведення вчинення вищевказаного суспільно небезпечного діянь саме ОСОБА_3 органом досудового розслідування зібрано ряд доказів, які були досліджені безпосередньо судом в судовому засіданні, зокрема:
- протоколом огляду місця події від 02.11.2024 року з долученою фототаблицею, з якого вбачається, що об`єктом огляду місця події є магазин « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 ;
- протоколом огляду від 06.11.2024 року, з якого встановлено, що у приміщенні ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області, за адресою: м. Трускавець, вул. Мазепи, 19А ОСОБА_3 добровільно видав для огляду скриньку для пожертв з грошовими коштами у загальній сумі 910 грн., з долученою фототаблицею;
- протоколом огляду предмета від 05.11.2024 року, з якого встановлено, що при перегляді відеозапису під назвою «Video 2024-10-31 at 19.21.59» встановлено, що ділянкою відеофіксації камери є вхід у торговий зал магазину « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що за адресою: АДРЕСА_3 . Відеозапис тривалістю 30 секунд. На відеозаписі у верхній правій частині наявний покажчик дати 31/10/2024 та часу «11:34:25». Переглядаючи відеозапис у торговий зал магазину «Окей» заходить особа ідентифікована як ОСОБА_3 , який одягнений у чорні спортивні штани з білими полосками, темно - синю куртку з червоними вставками на голові у якого кепка коричневого кольору та капюшон. Зайшовши у торговий зал він підходить до столика жовтого кольору, який знаходиться по праву сторону від входу та на якому стоїть скринька для пожертв всередині якої знаходяться грошові кошти. Підійшовши до столу ОСОБА_7 бере поліетиленовий пакет, який тримав у руках та взявши зі столу скриньку для пожертв із грошовими коштами ставить її у пакет і виходить із приміщення магазину, з долученою фототаблицею;
- протоколом огляду від 06.11.2024 року, з якого встановлено, що у приміщенні ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області, за адресою: м. Трускавець, вул. Мазепи, 19А ОСОБА_3 добровільно видав для огляду одяг у якому він був одягнений 31.10.2024 року під час вчинення крадіжки скриньки для пожертв із магазину « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з долученою фототаблицею.
Судом такождосліджений висновоксудово-психіатричногоексперта №1645від 19.11.2024,відповідно доякого,на данийчас ОСОБА_3 страждає хронічним психічнимзахворюванням -параноїдною шизофренією,безперервний типперебігу звираженим дефектомв емоційно-вольовійсфері.Не можеусвідомлювати своїдії такерувати ними. У періодінкримінованих дій ОСОБА_3 такожстраждав хронічнимпсихічним захворюванням-параноїдною шизофренією,безперервний типперебігу звираженим дефектомв емоційно-вольовійсфері. Не мігусвідомлювати своїдії такерувати ними. За своїм психічним станом ОСОБА_3 потребує застосування стаціонарних примусових заходів медичного характеру у вигляді поміщення в спеціальний лікувальний заклад з метою його обов`язкового лікування, а також запобігання вчинення ним суспільно небезпечних діянь.
Кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру регламентоване главою 39, в тому числі ч. 1 ст. 512 КПК України, яка визначає, що судовий розгляд цієї категорії справ здійснюється одноособово суддею в судовому засіданні за участю прокурора, обов`язковою участю фізичної особи, стосовно якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру, її законного представника та захисника згідно із загальними правилами КПК України.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив таке задовольнити, застосувати до ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом з підстав, викладених у письмовому клопотанні.
Захисник ОСОБА_3 - адвокат ОСОБА_5 та законний представник ОСОБА_3 - ОСОБА_6 не оспорювали правильність кваліфікації дій ОСОБА_3 та просили застосувати відносно останнього примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.
Оцінюючи зібрані у даному кримінальному провадженні докази в їх сукупності, шляхом повного і всебічного дослідження в судовому засіданні, суд прийшов до висновку про доведеність факту вчинення ОСОБА_3 суспільно небезпечного діяння, яке підпадає під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, у стані неосудності, оскільки відповідно до висновку судово-психіатричної експертизи він не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними під час вчинення суспільно небезпечного діяння.
Необхідність застосування до ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру підтверджується висновком судово-психіатричного експерта № 1645 від 19.11.2024, дослідженого судом.
Згідно з ч. 2 ст. 19 КК України не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка під час вчинення суспільно небезпечного діяння перебувала в стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії або керувати ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворого стану психіки. До такої особи за рішенням суду можуть бути застосовані примусові заходи медичного характеру.
Відповідно до ст. 503 КПК України кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за наявності достатніх підстав вважати, що особа вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності.
Як передбачено ч. 2 ст. 513 КПК України, визнавши доведеним, що особа вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності або після вчинення кримінального правопорушення захворіла на психічну хворобу, яка виключає можливість застосування покарання, суд постановляє ухвалу про застосування примусових заходів медичного характеру.
Згідно з ч. 1 ст. 94 КК України, залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати такі примусові заходи медичного характеру: надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку; госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Згідно з п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України №-7 від 03.06.2005 «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування», визначаючи відповідно до частин 3-5 ст. 94 КК України тип психіатричного закладу, до якого слід госпіталізувати неосудного, необхідно виходити як з його психічного стану, так і з характеру вчиненого ним суспільно небезпечного діяння. Для об`єктивної оцінки ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб (ч. 1 ст. 94 КК України) суд має спочатку з`ясувати думку експертів-психіатрів стосовно виду примусових заходів медичного характеру, які можуть бути призначені психічно хворій особі в разі визнання її неосудною, а потім, з урахуванням висновків експертів і характеру вчиненого цією особою суспільно небезпечного діяння, ухвалити рішення про вибраний ним вид примусових заходів медичного характеру (тип психіатричного закладу, який його здійснюватиме).
У судовому засіданні було встановлено наявність підстав, передбачених п. 1 - 3, п. 5 ч.1 ст. 513 КПК України, за таких обставин, відповідно до ч. 2 ст. 513 КПК України, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом (п. 2 ч. 1 ст. 94 КК України), як зокрема запропоновано у висновку судово-психіатричного експерта № 1645.
При цьому, застосовуючи до ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом, суд враховує положення ч. 3 ст. 94 КК України, відповідно до якого госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно небезпечного діяння потребує тримання у закладі з надання психіатричної допомоги і лікування у примусовому порядку.
На підставі викладеного, суд вважає клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру таким, що підлягає задоволенню, оскільки під час його розгляду встановлено, що ОСОБА_3 вчинив суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, що виключає можливість застосування до нього кримінального покарання, зважаючи на те, що він за своїм психічним станом не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Відтак, застосування до ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом є необхідним.
Виходячи із роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, викладених у постанові № 7 від 03 червня 2005 року «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування», суд не визначає лікувальну установу, в якій до особи будуть застосовані примусові заходи медичного характеру та не визначає строк, на який ці заходи призначені.
Питання про речові докази суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 та ч. 4 ст. 174 КПК України.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 100, 368, 370, 374 КПК України, суд,
у х в а л и в:
Клопотання задоволити.
У межах кримінального провадження № 12024141140000271 від 02 листопада 2024 року за ознаками вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, застосувати до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Трускавець Львівської області, раніше не судимого, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом.
Арешт на майно накладений ухвалою слідчого судді Трускавецького міського суду Львівської області від 06 листопада 2024 року на скриньку для пожертв із надписом « ІНФОРМАЦІЯ_4 », всередині якої знаходилися грошові кошти в загальній сумі 910,45 гривень з метою збереження речових доказів скасувати.
Речові докази:
-скринька для пожертв із надписом «Карітас Трускавець», всередині якої знаходилися грошові кошти в загальній сумі 910,45 гривень, яку передано на зберіганні в камеру зберігання речових доказів ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області - повернути представнику потерпілого;
-диск DVR-R, на якому міститься відеозапис із внутрішніх камер відеоспостереження торгового залу магазину « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що по АДРЕСА_3 від 31.10.2024 року, який знаходиться при матеріалах кримінального провадження - залишити при матеріалах кримінального провадження;
-штани чорного кольору з білими полосками, а також куртка чорного кольору з червоними вставками в яку ОСОБА_3 був одягнений 31.10.2024 року під час викрадення скриньки для пожертв із магазину « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що в АДРЕСА_3 , які було передано на зберігання ОСОБА_3 - повернути ОСОБА_3 .
Копія ухвали негайно після її проголошення вручається учасникам процесу.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Трускавецький міський суд Львівської області протягом 30 днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Трускавецький міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123610416 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Трускавецький міський суд Львівської області
Василюк Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні