Справа № 186/1122/24
Провадження № 2-о/0186/45/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2024 року суддя Першотравенського міського суду Дніпропетровської області Демиденко С.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа Регіональний сервісний центр №7141 РСЦ ГСЦ в Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В:
До Першотравенського міського суду Дніпропетровської області надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа - Регіональний сервісний центр №7141 РСЦ ГСЦ в Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях про встановлення факту належності транспортного засобу.
Заявник просить суд встановити факт йому транспортного засобу CHEVROLE AVEO, тип хетчбек-В, рік випуску - 2008. Номер кузова (шасі): НОМЕР_1 , реєстраційний номер: НОМЕР_2 .
Заява обґрунтована тим, що 23 квітня 2012 року ОСОБА_1 та ТОВ «АВТОПРИВАТ» (код ЄДРПОУ 33183599) уклали Договір фінансового лізингу №LG29A!40300877, відповідно до умов якого лізингодавець ТОВ «АВТОПРИВАТ» передав лізингоодержувачу ОСОБА_2 влізинг з метою особистого використання автомобіль марки СHEVROLET AVEO, тип Хетчбек-В, рік випуску - 2008, номер кузова (шасі): НОМЕР_1 , реєстраційний номер: НОМЕР_3 , а лізингоодержувач зобов`язався протягом 60 місяців з моменту підписання Договору сплачувати у період з 17 по 21 число кожного місяця щомісячні платежі в розмірі 1766,11 грн., що включають платіж по відшкодуванню частини вартості предмету лізингу у розмірі згідно з додатком 2 (графік лізингових платежів), відсотки за користування предметом лізингу в розмірі згідно з додатком 2, якщо інше не зазначено в Умовах і Правилах надання банківських послуг; комісія за проведення щомісячного моніторингу предмету лізингу в розмірі згідно з додатком 2, якщо інше не зазначено в Умовах і Правилах надання банківських послуг, та відшкодовувати лізингодавцю всі витрати лізингодавця, що пов`язані з виконанням договору, та які виникли у лізингодавця протягом місяця, який передує поточний місяць.
Згідно умов Договору, передбачено, що ТОВ «АВТОПРИВАТ» після закінчення строку лізингу, при умові сплати усіх необхідних коштів, повинно підписати акт звірки взаєморозрахунків та переходу права власності на автомобіль.
Також у Договорі сторонами було визначено, що платежі вносяться на транзитний рахунок у ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» для подальшого зарахування на рахунок ТОВ «АВТОПРИВАТ».
Відповідно до п.14.1.6 Заяви про приєднання до публічного договору № LG29A!40300877 від 23.04.2012 р., для Заявника було визначено транзитний рахунок № НОМЕР_4 у ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» для сплати вартості автомобіля для подальшого зарахування на рахунок ТОВ «АВТОПРИВАТ», р/р НОМЕР_5 , МФО 305299, ЄДРПОУ 33183599 у ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Згідно з Додатком 2 (графік лізингових платежів) вартість предмета лізингу, яку мав відшкодувати Заявник, шляхом здійснення щомісячних платежів, всього - 76 500 грн.; згідно з Додатком 1 (специфікація та акт приймання-передачі) вартість автомобіля, що передається 76 500 грн.
17.05.2012 ОСОБА_1 був переданий вказаний автомобіль, станом на дату подачі заяви вартість автомобіля Заявником повністю виплачена, що підтверджується довідкою від ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» та з моменту передачі автомобіль знаходився у особистому використанні Заявника та його батька - ОСОБА_3 . Однак, у Заявника відсутні на руках документи на право власності на автомобіль, що є підставою для відмови у реєстрації вказаного транспортного засобу заявником у Територіальному сервісному центрі № 7141 РСЦ ГСЦ в Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях за місцем проживання батька (по довіреності).
Підтвердженням сплати всіх платежів за автомобіль є довідка АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 14.07.2016 № 2602073 видана ОСОБА_2 про те, що станом на 14.07.2016 не має заборгованості перед АТ КБ «ПРИВАТБАНК» по угоді № LG29A!40300877 від 23.04.2012 р., кредит погашений, отже Заявником виконано всі договірні зобов`язання та вказаний автомобіль має бути зареєстровано за ним як власником для належного користування та розпорядження таким майном.
Також зазначаємо, що Заявник звертався через свого довірителя батька ОСОБА_3 до Територіального сервісного центру № 7141 РСЦ ГСЦ в Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях, однак у листі № 31/31/7141-4580-2024 від 22.06.2024 зазначено, що зареєструвати вказаний транспортних засіб за Заявником не вбачається за можливе, оскільки на руках відсутні документи щодо права власності, які ніким не оспорюються, однак перешкоджають у реєстрації вказаного транспортного засобу.
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на автомобіль - транспортний засіб марки СHEVROLET AVEO, тип Хетчбек-В, рік випуску- 2008, номер кузова (шасі): НОМЕР_1 , реєстраційний номер: НОМЕР_3 зареєстрований за ТОВ «АВТОПРИВАТ».
Відповідно до наданих доказів, обслуговування договору та контроль за здійсненням платежів здійснюється ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», своєю чергою Заявник повністю сплатив вартість транспортного засобу, тому право власності підтверджено, проте транспортний засіб зареєстровано не було, оскільки у 2016 році, як стало відомо, розпочато справу про банкрутство ТОВ «АВТОПРИВАТ» та його було визнано банкрутом та припинено (рішення від 02.08.2016 № 904/8593/13 Господарський суд Дніпропетровської області, дата набрання чинності: 02.08.2016). Транзитний рахунок Заявника по вказаному договору було відкрито у АТ КБ «ПРИВАТБАНК», в ході ліквідаційної процедури було погашено кредиторську заборгованість перед АТ КБ «ПРИВАТБАНК», отже Заявником виконано умови договору, сплачено вартість автомобілю, тому Територіальний сервісний центр № 7141 РСЦ ГСЦ в Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях має зареєструвати транспортний засіб за ОСОБА_1 .
Оскільки лізингодавець ТОВ «АВТОПРИВАТ» банкрот з 2016 року та Заявник змушений звернутися до Суду для встановлення факту належності на праві власності вказаного транспортного засобу, оскільки це право протягом більше 12 років ніким не оспорюється, однак перешкоджає у реєстрації в ГСЦ такого авто.
В судове засідання представник заявника надала заяву згідно якої просить суд справу розглядати без участі заявника та його представника, заявлені вимоги підтримують та прохають їх задовільнити.
В судове засідання представник Регіонального сервісного центру №7141 РСЦ ГСЦ в Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях надав заяву прохав справу розглядати без його участі та при винесенні рішення врахувати поданий відзив.
Перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку про залишення заяви без розгляду виходячи з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч.2 ст. 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом (стаття 328 ЦК України). Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Відповідно до ст.392 ЦК України право власності визнається в судовому порядку шляхом пред`явлення позову.
Згідно з Постановою Пленуму Верховного суду України№5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» роз`яснено, що суд вправі розглядати справи про встановлення юридичних фактів, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки. Тобто, від встановлення такого факту залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян та встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Так, у порядку окремого провадження суд може вирішити спір про факт, про стан, але не спір про право цивільне, так як метою такого судового розгляду є лише встановлення наявності або відсутності самого факту, і факт, що встановлюється судом у порядку окремого провадження, повинен мати юридичне значення, і мати безспірний характер, оскільки якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд повинен залишити заяву без розгляду і роз`яснити заявнику право подачі позову на загальних підставах.
Як слідує зі змісту поданої заяви, поданої в порядку окремого провадження, вбачається, що заявник просить встановити факт належності йому на праві власності транспортного засобу-автомобіля марки CHEVROLE AVEO, тип хетчбек-В, рік випуску 2008, номер кузова (шасі): НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , що у разі задоволення заяви фактично призведе до визнання за ним право власності на автомобіль, що є спором про право, яке вимагає дослідження, підтвердження відповідними доказами та встановлення правових підстав для його задоволення, так як вказаний автомобіль перебуває в заставі АТ КБ «ПРИВАТБАНК», який повинен бути залучений до справи, що за вимогами процесуального закону може бути розглянуто судом за правилами позовного провадження.
Відповідно до ч.6 ст.294 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
За даних обставин суд вважає, що заяву ОСОБА_1 , слід залишити без розгляду у зв`язку з тим, що має місце спір про право.
На підставі наведеного та керуючись ч.6 ст.294 ЦПК України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ,заінтересована особа Регіональнийсервісний центр№7141РСЦ ГСЦв Вінницькій,Черкаській,Кіровоградській областяхпро встановленняфакту,що маєюридичне значення - залишити без розгляду.
Роз`яснити заявнику, що він має право подати позов на загальних підставах.
Ухвала може бути оскаржене в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцять днів з дня її проголошення або складення, а учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: С.М. Демиденко
Суд | Першотравенський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123611611 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
Демиденко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні