Ухвала
від 03.12.2024 по справі 361/12027/24
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 361/12027/24

провадження № 2-з/361/163/24

03.12.2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2024 рокуБроварський міськрайонний суд Київської області в складі головуючого судді Радзівіл А.Г., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про забезпеченняпозову уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ?Київ Білдінг Груп? про стягнення коштів за договором купівлі-продажу майнових прав, -

ВСТАНОВИВ:

02 грудня 2024 року до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ?Київ Білдінг Груп? про стягнення коштів за договором купівлі-продажу майнових прав.

Разом ізвищевказанимпозовом позивач подавла заяву, в якій просить забезпечити вищевказаний позов шляхом накладення арешту на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю ?Київ Білдінг Груп? в межах суми позову у розмірі 823775 грн. 20 коп.

В обґрунтування поданої заяви посилається на те, що вона звернулась до Товариства з обмеженою відповідальністю ?Київ Білдінг Груп? про припинення дії Договору № 426/2/03-06-2020/Р купівлі-продажу майнових прав та Договору № 443/1/15-06-2020/Р купівлі-продажу майнових прав на нежитлове приміщення (комора) у зв`язку з істотним порушенням умов договорів відповідачем, про стягнення з відповідача суми сплачених коштів відповідно до вищевказаних Договорів та моральної шкоди, завданої відповідачем позивачу у зв`язку з невиконанням зобов`язань у строк, встановлений договорами.

Відповідачем не було вжито заходів для належного повідомлення/сповіщення позивача про неможливість виконання обов`язків згідно з Договорами, а саме закінчення будівництво у строки, які передбачені пунктами 2.6. та 2.7 вищевказаних Договорів. Відповідач істотно порушив умови вищевказаних договорів затримавши здачу об`єкта в експлуатацію, що стало підставою для звернення позивачем до суду з вказаним позовом. Ціна позовних вимог складає 823775, 20 грн. Моральна шкода, завдана позивачу складає 100000, 00 грн.

Достатньою умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами у тому числі не майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно, яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Заходи до забезпечення позову є співрозмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Метою вжиття заходів щодо забезпечення позову є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів при виконанні у випадку задоволення позову.

Таким чином, завданням забезпечення позову є в першу чергу гарантування ефективний захист прав або інтересів особи.

Отже, забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно не порушує права відповідача, позаяк є тимчасовим заходом, обумовленим наявністю спору та спрямованим на забезпечення прав та інтересів позивача.

Зважаючи на те, що відповідач не виконав зобов`язання у встановлені договорами строки, вважає, що лише накладення арешту на кошти відповідача може реально забезпечити виконання рішення суду по даній справі.

Дослідивши заяву про забезпечення позову та матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення поданої заяви виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цьогоКодексузаходівзабезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Інститут забезпечення позову являє собою сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо у них існують побоювання, що виконання ухваленого у справі рішення виявиться у майбутньому утрудненим чи неможливим.

Отже, умовою застосування заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може утруднити або унеможливити виконання рішення по суті позовних вимог.

Забезпечення позову є тимчасовим обмеженням і його значення полягає в тому, що ним захищаються законні інтереси позивача на той випадок, коли невжиття заходів забезпечення позову може потягти за собою неможливість виконання судового рішення. Крім цього, інститут забезпечення позову захищає в рівній мірі інтереси як позивача, так і відповідача.

Відповідно до роз`яснень, викладених у Постанові Пленуму Верховного суду України ?Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді справ про забезпечення позову? № 9 від 22 лютого 2006 року, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб, чи учасників процесу. Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Зазначені обмеження встановлює суд в ухвалі, вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову.

Згідно п. 1 ч. 1 та ч. 3ст.150ЦПК України позов можезабезпечуватися накладенням арешту намайно та(або)грошові кошти, що належатьабо підлягаютьпередачі абосплаті відповідачеві і знаходятьсяу ньогочи вінших осіб. Заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до вимог ч. 1 та ч. 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

Дослідивши матеріали позовної заяви та заяву про забезпечення позову встановлено, що грошові кошти, сплачені позивачем на виконання умов оспорюваних договорів у загальному розмірі 823775 грн. 20 коп., на які позивач просить накласти арешт, є предметом спору.

З урахуванням всіх обставин, при вжитті заходів забезпечення позову суд виходячи із розміру заявлених позовних вимог, бере до уваги те, що даний вид забезпечення позову не позбавляє права власності відповідача на належне йому майно, а лише по своїй суті є тимчасовим обмеженням у праві розпорядження таким майном, у той же час забезпечить позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь останнього, у тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення. За таких обставин, суд вважає за необхідне накласти арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Київ Білдінг Груп в межах суми позову у розмірі 823775 грн. 20 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 149-153, 260, 261, 354 ЦПК України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Заяву про забезпечення позову задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю ?Київ Білдінг Груп? в межах суми позовних вимог у розмірі 823775 (вісімсот двадцять три тисячі сімсот сімдесят п`ять) грн. 20 коп.

Копію ухвали направити заявнику, особам, яких стосуються заходи забезпечення позову та Броварському міськрайонному відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) для виконання.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно.

Строк пред`явлення до виконання ухвали суду про забезпечення позову три роки.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Дані простягувача ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 .

Дані проборжника Товариство з обмеженою відповідальністю ?Київ Білдінг Груп?, код ЄДРПОУ - 40722216, адреса місцезнаходження: 01054, м. Київ, вул. Ярославів Вал, буд. 13/2.

Суддя Радзівіл А.Г.

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123612401
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —361/12027/24

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Радзівіл А. Г.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Радзівіл А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні