465/5802/24
2/465/2860/24
РІШЕННЯ
Іменем України
(заочне)
03.12.2024 року м.Львів
Франківський районний суд міста Львова
у складі: головуючого судді Дзеньдзюри С.М.,
секретаря судового засідання Балаболки В.В.,
представниці позивачки-адвокатки Наконечної О.-А.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі плюс Україна» про визнання трудових відносин припиненими,
встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ТОВ «Енерджі плюс Україна» про визнання трудових відносин припиненими з 08.09.2021 року у зв`язку із звільненням з посади фахівця з перевірки обгрунтованості витрат за власним бажанням на підставі ч.1 ст.38 КЗпП України. В обґрунтування позову покликалася на те, що з 05.06.2018 року перебувала у трудових відносинах з ТОВ «Енерджі плюс Україна», що підтверджується відомостями з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, індивідуальні відомості про застраховану особу ОСОБА_1 , форма ОК-7 та відомостями з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. У квітні2021року позивачка, прийшла на роботу в офіс, який знаходився у АДРЕСА_1 , та з`ясувала, що двері офісу зачинено, усе майно звідти вивезено, та за вказаним місцезнаходженням офіс відповідача відсутній. З того часу на телефонні дзвінки керівник відповідача не відповідав. 20.08.2021 року звернулася до відповідача із заявою про розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, якою просила звільнити її за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України, яку скерувала рекомендованим листом з повідомленням про вручення на юридичну адресу товариства, а саме: АДРЕСА_2 . Крім того, аналогічну заяву направила на особисту адресу реєстрації директора відповідача ОСОБА_2 , яку згідно рекомендованого повідомлення органу поштового зв`язку вручено особисто під підпис. Крім того, зверталась до Львівського обласного цнтру зайнятості із проханням про зняття з реєстрації трудового договору з відповідачем, однак у такому зверненні було відмовлено у зв`язку із відсутністю у центру зайнятості відповідних повноважень.
Оскільки питання припинення трудових відносин не вирішено та порушено її трудові права, вважає, що такі підлягають захисту в судовому порядку.
Представниця позивачки ОСОБА_3 адвокатка Наконечна О.-А. Є. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила суд такі задовольнити, не заперечила проти заочного розгляду справи.
Представник відповідача у судове засідання повторно не з`явився, належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового засідання, причин неявки не повідомив та не подав відзиву на позовну заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача без повідомлення причини, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, і від якого не надійшло відзиву, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення спору.
У зв`язку з неявкою відповідача та неповідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання, в порядку статті 280 ЦПК України, зі згоди позивачки суд вважає можливим провести розгляд справи у відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст. 223 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов такого висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває у трудових відносинах з ТОВ «Енерджі плюс Україна», зокрема, з 05.06.2018 відповідно до наказу №7-ОС від 04.06.2018 прийнята на посаду фахівця з перевірки обґрунтованості витрат, що,серед іншого,підтверджується данимитрудової книжкипозивачки(а.с. 74).
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю «Енерджі плюс Україна» зареєстроване 08.01.2013, з основним видом діяльності41.10 організація будівництва будівель, а також з додатковими: 46.19 діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 70.22 консультування з питань комерційної діяльності й керування; 71.12 діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; 73.20 дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки (а.с. 61).
Як встановлено з індивідуальних відомостей про застраховану особу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування Пенсійного фонду України від 15.05.2024 за звітний період 2018-2024 роки, відповідачем ТОВ «Енерджі плюс Україна» здійснювалося нарахування заробітної плати позивачці ОСОБА_1 з червня 2018 року до квітня 2021 року (а.с.48-50).
20.08.2021 ОСОБА_1 звернулася до ТОВ «Енерджі плюс Україна» із заявою про звільнення із займаної посади фахівця з перевірки обґрунтованості витрат за власним бажанням на підставі ч.1ст. 38 КЗпП України, яку скерувала рекомендованим листом з повідомленням про вручення на юридичну адресу відповідача: ТОВ «Енерджі плюс Україна»: 04119, м. Київ, вул. Зоологічна, буд. 4А, офіс 139, проте такий повернуто відправнику у зв`язку з закінченням терміну зберігання (а.с. 55-57).
Крім того, аналогічна заява про звільнена направлена директору відповідача - ОСОБА_2 рекомендованим листом з повідомленням про вручення, яку останній отримав 09.02.2022р. (а.с. 58-59).
Відповідно дост. 24 КЗпП Українитрудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи передбачені законодавством про працю, колективним договором, або угодою сторін.
Згідно зст. 21 КЗпП Українитрудовий договір є двостороннім договором між працівником та роботодавцем, які по відношенню один до одного мають відповідні права та обов`язки. Інші суб`єкти мають право втручання у взаємовідносини цих сторін лише у випадках та в порядку передбаченому чинним законодавством.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 36 КЗпП Українипідставою припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника.
Частиною 1ст. 38 КЗпП Українипередбачено, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
Згідно з ч. 2ст. 50 ЦК Українифізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом. Інформація про державну реєстрацію фізичних осібпідприємців є відкритою.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачкою скеровано заяву про звільнення за власним бажанням 20.08.2021 за офіційно оприлюдненою адресою місцезнаходження ТОВ «Енерджі плюс Україна», проте така заява залишилась без належного реагування. Інформація щодо зміни місцезнаходження юридичної особи чи припинення діяльності відсутня.
У постанові Верховного суду від 21.12.2020 у справі №359/6858/19 проаналізовано питання щодо можливості звільнення працівника, який подав заяву про звільнення за власним бажанням, у день подачі заяви про звільнення, у випадку, коли відсутні причини, які свідчать про неможливість продовження працівником роботи. Так, суд вказав, що сторони трудового договору вправі домовитися про будь-який строк звільнення після подання працівником заяви про це в межах двотижневого строку. За наявності такої домовленості працівника можна звільнити навіть у день подання заяви про звільнення.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачку не звільнено із займаної посади фахівця з перевірки обґрунтованості витрат у визначеному законом порядку після подання заяви про звільнення, а тому відповідачем порушено норми законодавства про працю щодо реалізації волевиявлення працівника на звільнення.
Враховуючи наведене, необхідно визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 та ТОВ «Енерджі плюс Україна» на підставі ч. 1ст. 38 КЗпП Україниу зв`язку зі звільненням із займаної посади фахівця з перевірки обґрунтованості витрат за власним бажанням з 08.09.2021, тобто через два тижні від моменту подання відповідної заяви за офіційно оприлюдненою адресою місцезнаходження ТОВ «Енерджі плюс Україна».
При зверненні до суду позивачка понесла судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1211 гривень 20 копійок.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судові витрати покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, з відповідача на користь позивачки слід стягнути судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1211 гривень 20 копійок.
Керуючись статями 12, 13, 81, 263, 265, 280, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі плюс Україна» про визнання трудових відносин припиненими - задоволити.
Визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 , та Товариством з обмеженою відповідальністю «Енерджі плюс Україна» з 08.09.2021 року у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 із займаної посади фахівця з перевірки обґрунтованості витрат за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. ст. 38 КЗпП України.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерджі плюс Україна» на користь ОСОБА_1 витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача про його перегляд, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його переглядякщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_3 .
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Енерджі плюс Україна», ЄДРПОУ 38544771, юридична адреса: 04119, м. Київ, вул. Зоологічна, 4А, офіс 139.
Повний текст рішення виготовлено 09.12.2024р.
Суддя Дзеньдзюра С.М.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123614343 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Дзеньдзюра С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні