Справа № 509/2281/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2024 року Овідіопольський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - Кочко В.К.,
при секретарі судового засідання - Савченко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у с-щі Овідіополь цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Таїровської селищної ради про стягнення аліментів та позбавлення батьківських прав
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом в якому просила позбавити батьківських прав ОСОБА_3 , по відношенню до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та стягнути аліменти у розмірі частини усіх видів його доходу (заробітку), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця до досягнення дитиною повноліття.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, але надав суду заяву у якій позов підримав у повному обсязі, просив слухати справу за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки невідомі.
Представник третьої особи у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_5 є батьком дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується наявною у матеріалах справи копією свідоцтва про народження.
Батько дитини не піклується про фізичний, духовний і моральний розвиток дитини, її навчання та підготовку до самостійного життя.
З висновку органу опіки та піклування Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області вбачається, що орган опіки та піклування вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_3 , по відношенню до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , так як це буде відповідати інтересам дитини.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 Сімейного кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків виражається у тому, що вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини; не спілкуються з дитиною взагалі, що порушує нормальне самоусвідомлення дитини; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.
Відповідно до ст. 165 СК з позовом про позбавлення батьківських прав можуть звернутися: один із батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина; заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, у якому вона перебуває; орган опіки та піклування; прокурор; сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
В силу ч.4 і ч.5 ст.19 СК України при розгляді судом спорів щодо позбавлення батьківських прав обов`язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
На підставі наведеного суд вважає встановленим, що дійсно відповідач ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини, а тому його необхідно позбавити батьківських прав.
Згідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 166 Сімейного Кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини. Згідно роз`яснень наданих в постанові Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 року «Про практику застосування законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або з власної ініціативи вирішити питання про стягнення аліментів на дитину, а тому суд вважає за власною ініціативою за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання дітей.
Згідно з частиною 3 статті 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Враховуючи обставини, зазначені у ст. 184 Сімейного Кодексу, суд вважає необхідним стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини заробітку з усіх видів доходів, щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 19.04.2024 року і до повноліття дитини.
Згідно ст.ст. 79, 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
З огляду на те, що, відповідач зобов`язаний утримувати дитини до досягнення нею повноліття, створювати необхідні умови для їхнього розвитку та життя, суд вважає за можливе стягнути аліменти з відповідача на утримання дитини, щомісяця.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Виходячи з наведеного, оскільки на момент звернення до суду з позовом позивач був звільнений від сплати судового збору за стягнення аліментів, то з відповідача підлягає до стягнення судовий збір у сумі 1211,20 грн.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 259, 262-265, 268,280 ЦПК України, ст. ст. 164 ч.1 п.2, 165, 166, 167 п.4, 181,184 Сімейного Кодексу України
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) по відношенню до сина ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Стягнути з ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) аліменти на утримання дитини ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини даного віку, починаючи з 19.04.2024 р. і до досягнення дитиною повноліття.
Рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Стягнути з ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), на користь держави судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення рішення суду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя: Кочко В.К.
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123615301 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Кочко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні