Ухвала
від 09.12.2024 по справі 293/1685/24
ЧЕРНЯХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №293/1685/24

Провадження № 2/293/704/2024

УХВАЛА

про залишення без руху

09 грудня 2024 рокуселище Черняхів

Черняхівський районний суд Житомирської області у складі судді Проценко Л.Й.,

розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Високівської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини

ВСТАНОВИВ:

04.12.2024 ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Високівської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, за змістом якого просить: визнати поважною причиною пропуску нею строку для подання заяви про прийняття спадщини та визначити їй, ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті її рідної тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном три місяці з дня набрання рішенням законної сили.

Оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам Цивільного процесуального кодексу України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.

Загальні вимоги до позовної заяви містяться у ст. 175 ЦПК України.

Так, за приписами п.5 ч.3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно із ч. 5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема: тривала хвороба спадкоємців; велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна; складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України; необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.

Втім, посилаючись у позовній заяві на необізнаність із заповітом померлої тітки ОСОБА_2 , як на причину пропуску стоку для подання заяви про прийняття спадщини, зазначає, що заповіт знайшла випадково серед речей померлої у травні 2023 року. При цьому із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно (земельні ділянки ) до нотаріуса звернулась лише 18.11.2024.

Будь-яких інших поважних причин пропуску строку для прийняття спадщини пов`язаних з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій та відповідно доказів цього, позивач не зазначає.

Зазначення таких причин є обов`язковим, оскільки суд досліджує їх поважність на можливість застосуванняч. 3 ст.1272 ЦК України.

Окрім того, позивач, вказуючи у позовній заяві, що є рідною тіткою спадкодавці ОСОБА_2 , не обґрунтовує це письмовими доказами.

Також зі змісту заповіту вбачається, що ОСОБА_2 окрім позивачки заповіла частину свого майна своїй онуці ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , тому рішення суду може вплинути на права та обов`язки останньої. Проте, позивач ОСОБА_1 нічого в позовній заяві про неї не зазначає.

Отже, в позовній заяві не чітко викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, не зазначені докази, які б підтверджували відповідні обставини та відповідно не долучені такі до позовної заяви.

Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на викладені вище обставини суд дійшов висновку про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних в мотивувальній частині ухвали недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Високівської сільськоїради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху.

Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків, який обчислюється з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі усунення у вказаний строк недоліків, позовна заява буде вважатись поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві з доданими до неї документами не пізніше 5-ти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Суддя Людмила ПРОЦЕНКО

СудЧерняхівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123624041
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —293/1685/24

Ухвала від 21.01.2025

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Проценко Л. Й.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Проценко Л. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні