Справа № 369/515/24
Провадження № 2/369/3749/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.11.2024 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Фінагеєвої І.О.
секретаря судових засідань Херенкової К.К.,
за участі:
представника позивача Гуменюк О.А. ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку загального позовного провадження цивільну справу № 369/515/24 за позовною заявою Виконавчого комітету Вишневої міської ради Бучанського району Київської області до ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Приватна організація "Соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко) "Затишок" про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
У січні 2024 року Виконавчий комітет Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, яка діє в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовною заявою до ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Приватна організація "Соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко) "Затишок" про позбавлення батьківських прав.
Позовна заява мотивована тим, що ОСОБА_2 є матір`ю малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які проживали за адресою: АДРЕСА_1 . Батько ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Малолітня дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку Служби у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради, як дитина, яка опинилася в складних життєвих обставинах, відповідно до наказу начальника Служби у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради № 152 від 12 квітня 2022 року.
Сім`я ОСОБА_2 перебуває під соціальним супроводом Центру надання соціальних послуг Вишневої міської ради з 12 квітня 2022 року. 20 серпня 2023 року до Відділу поліції № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення від ОСОБА_5 про те, що її сусід малолітня дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пішов з дому зранку та до комендантської години не повернувся додому.
Малолітня дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був розшуканий працівниками поліції 21 серпня 2023 року о другій годині ночі та влаштований до КНП КОР «Київська обласна дитяча лікарня» по акту органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров`я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку. Крім того, 15 травня 2023 року ОСОБА_2 звернулася до Відділу поліції № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, та повідомила, що її малолітній син ОСОБА_3 зник. В ході перевірки дитина була повернута матері ОСОБА_2 , яка перебувала в стані сильного алкогольного сп`яніння.
Відповідно до акту органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров`я про підкинуту чи знайдену дитину від 21 серпня 2023 року малолітня дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , влаштований до Соціально-реабілітаційного центру (дитяче містечко) «Затишок» на повне утримання, як дитина, яка залишилася без батьківського піклування.
За період перебування дитини в Соціально-реабілітаційному центрі (дитяче містечко) « Затишок » мати періодично телефонувала до дитини, але не вживає жодних заходів щодо її повернення. ОСОБА_2 не працює, що свідчить про відсутність засобів існування, продовжує вживати алкоголь, збирати за своїм місцем проживання сумнівні компанії, які порушують громадський порядок. ОСОБА_2 неодноразово було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 150 Сімейного кодексу України та ст.12 Закону України «Про охорону дитинства», а саме зловживання алкогольними напоями в зв`язку з чим не забезпечує необхідних умов для життя, навчання та виховання для свого малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відносно неї неодноразово складалися протоколи про адміністративні правопорушення передбачені ч. 2 ст. 184 КУпАП невиконання батьками, або особами, що їх замінюють обов`язків щодо виховання дітей.
За місцем проживання мати гр. ОСОБА_2 характеризується негативно, веде аморальний спосіб життя, не має постійного місця роботи, зловживає спиртними напоями, вихованням дитини не займається, дитину не забезпечує, фактично самоухилилася від виконання своїх батьківських обов`язків, не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, не цікавиться його здоров`ям, не виявляє інтересу до внутрішнього світу сина, не забезпечує належного медичного догляду та лікування дитини, неналежно виконує свої батьківські обов`язки, не приділяє належної уваги розвитку свого малолітнього сина. Так малолітня дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був залишений на другий рік навчання у першому класі Крюківщинського ліцею «Лідер».
Неодноразово до сім`ї ОСОБА_2 приїздили працівники поліції, Центру надання соціальних послуг та Служби у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради, які фіксували вищезазначені факти, проводили бесіди з матір`ю щодо виконання нею батьківських обов`язків, створення належних санітарних умов для проживання, виховання малолітньої дитини.
Так, позивач зазначає, що ОСОБА_2 своїх батьківських обов`язків, зокрема обов`язку виховувати та утримувати дитину, умисно не виконує протягом тривалого часу та не здійснює жодних дій, спрямованих на їх виконання.
Вищезазначене свідчить, що відповідач свідомо нехтує своїми обов`язками, не забезпечує харчування, медичним доглядом та лікуванням малолітньої дитини, свідомо ухиляється від спілкування з нею, причому робить це без поважних причин, чим порушує вимоги Сімейного кодексу України, якими передбачено обов`язок батьків виховувати та утримувати дитину. Оскільки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є малолітньою дитиною та не може самостійно захищати свої права, держава бере під свою охорону кожну дитину, яка позбавлена батьківського піклування. У зв`язку із чим, позивач просить суд:
1. Позбавити батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
2. Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) на користь майбутнього опікуна, законного представника чи на користь закладу, в якому перебуває дитина, починаючи з дня позовної заяви до повноліття дитини.
3. Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 1 073,60 грн.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 22 січня 2024 року провадження у справі було відкрито в порядку загального позовного провадження із призначенням підготовчого судового засідання.
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 03 червня 2024 року підготовче провадження було закрито та справу призначено до розгляду по суті.
У судовому засіданні представник позивача Виконавчого комітету Вишневої міської ради Бучанського району Київської області (в особі Служби у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради) - Гуменюк О.А. просила суд задовольнити позовну заяву у повному обсязі зважаючи на найкращі інтереси дитини.
У судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 заперечувала проти задоволення позовних вимог, просила не позбавляти її батьківських прав.
У судове засідання представник заінтересованої особи Приватна організація "Соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко) "Затишок" не з`явився, повідомлявся про дату, час та місце судового засідання належним чином. Представник заінтересованої особи надала суду заяву, в якій просила розгляд справи проводити за її відсутності та винести рішення за наявними у справі матеріалами.
Згідно ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У відповідності до ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Суд, перевіривши матеріали справи та зібрані в ній докази, знаходить, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 17 квітня 2015 року Виконавчим комітетом Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, актовий запис № 16. Батьками дитини вказані: батько - ОСОБА_4 , мати - ОСОБА_2 .
ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 54 років, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 23 лютого 2022 року Виконавчим комітетом Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, актовий запис № 97.
Малолітня дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку Служби у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради, як дитина, яка опинилася в складних життєвих обставинах, відповідно до наказу № 152 начальника Служби у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради Бучанського району Київської області Віктора КОСТИНИ від 12 квітня 2022 року.
Відповідно до повідомлення № 3792/109/1401/04 начальника ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області Володимира Лаврика від 16 травня 2023 року 15 травня 2023 року ОСОБА_2 звернулася до Відділу поліції № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, та повідомила, що її малолітній син ОСОБА_3 зник. В ході перевірки дитина була знайдена та повернута матері, яка перебувала в стані сильного алкогольного сп`яніння.
Відповідно до повідомлення № 8190/109/1401/04 начальника ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області Володимира Лаврика від 23 серпня 2023 року, 20 серпня 2023 року до Відділку поліції № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення від ОСОБА_5 про те, що її сусід малолітня дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пішов з дому зранку та до комендантської години не повернувся додому. Малолітня дитина ОСОБА_3 , був розшуканий працівниками поліції 21 серпня 2023 року та переданий матері.
З огляду на викладене, відносно ОСОБА_2 неодноразово складалися протоколи про адміністративні правопорушення передбачені ч. 2 ст. 184 КУпАП невиконання батьками, або особами, що їх замінюють обов`язків щодо виховання дітей, що підтверджується відповідними протоколами про адміністративні правопорушення, які містяться в матеріалах справи.
Відповідно до актів обстеження житлово-побутових умов за адресою проживання ОСОБА_2 та її малолітнього сина ОСОБА_3 : АДРЕСА_1 , в квартирі бруд, сморід, відсутні продукти харчування, постільна білизна брудна, розкидані брудні речі та пляшки з-під алкоголю. Також в квартирі часто перебувають сторонні особи чоловічої статі в нетверезому стані.
Згідно характеристики № 6308 старшого інспектора СЮП ВП Бучанського РУП ГУ НП в Київській області лейтенанта поліції Юлії Рожко від 30 червня 2023 року, за місцем проживання ОСОБА_2 характеризується негативно, порушує громадський порядок та спокій громадян, зловживає алкогольними напоями. Відносно ОСОБА_2 неодноразово складалися протоколи про адміністративні правопорушення.
Відповідно до акту органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров`я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку від 21 серпня 2023 року малолітня дитина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , влаштований до Соціально-реабілітаційного центру (дитяче містечко) «Затишок» на повне утримання, як дитина, яка залишилася без батьківського піклування. Вказане також підтверджується наказом № 233 начальника Служби у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради Бучанського району Київської області Віктора КОСТИНИ від 28 серпня 2023 року.
Згідно висновку про доцільність позбавлення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затвердженого Виконавчим комітетом Вишневої міської ради Бучанського району Київської області від 04 січня 2024 року № 02-42, з метою захисту прав і законних інтересів дитини, Служба у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради рекомендує органу опіки та піклування вважати за доцільне позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У ст. 8 Конституції України закріплено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права, а норми Конституції України є нормами прямої дії.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Конституції України сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Згідно із ч. 7 ст. 7 СК України дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Пунктами 1, 2 ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої Верховною Радою України 27 лютого 1991 року, передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.
За правилами ст. 9 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року держави - учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають роздільно і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини.
Відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.
Згідно ст. 141 СК України мати і батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини.
Статтею 150 СК України передбачений обов`язок батьків щодо виховання та розвитку дитини.
Згідно із частинами 2 та 4 ст.155 СК України батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. Ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про охорону дитинства» дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів. Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов`язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.
Статтею 164 СК України передбачено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини. Тобто, перелік підстав позбавлення батьківських прав є вичерпним.
Тлумачення п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України дозволяє зробити висновок, що ухилення від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини може бути підставою для позбавлення батьківських прав лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Пунктами 15, 16 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 30 березня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» судам роз`яснено, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема, ставлення батьків до дітей.
Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
В рішенні Європейського суду з прав людини від 18 грудня 2008 року у справі «Савіни проти України» зазначено, що вирішуючи справи про позбавлення батьківських прав, суд зобов`язаний дотримуватися вимог ст. 8 Конвенції про захист прав та основоположних свобод у частині права заявників на повагу до сімейного життя, зокрема судове рішення має бути побудоване на з`ясованих обставинах: чи були мотиви для позбавлення батьківських прав доречними і достатніми, чи здатне рішення про позбавлення батьківських прав забезпечити належний захист дитини, чи було проведено ретельний аналіз можливих наслідків пропонованого заходу з опіки для батьків і дитини, чи ґрунтується висновок органу опіки на достатній доказовій базі, чи мали батьки достатні можливості брати участь у вирішенні такого питання.
Суд оцінивши докази надані позивачем, дійшов висновку, що ОСОБА_2 безвідповідально ставиться до питання виховання своєї дитини та її матеріального забезпечення.
Відповідач свідомо ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків, що встановлено безпосередньо наданими позивачем доказами. Вона не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, його навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечує необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на його фізичний розвиток як складову виховання; не спілкується з дитиною в обсязі необхідному для його нормального самоусвідомлення; не надає дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяє засвоєнню ним загальновизнаних норм моралі; не виявляє інтересу до його внутрішнього світу; не створює умов для отримання ним освіти. Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про необхідність позбавлення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , батьківських прав відносно малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Досліджені докази підтверджують посилання позивача на те, що відповідач ухиляється від своїх батьківських обов`язків та не приймає участі в житті дитини.
На переконання суду позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не зашкодить інтересам дитини, її подальшому вихованню та утриманню.
Щодо вимоги позивача про стягнення аліментів, суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що мати малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матеріальної допомоги на його утримання не надає.
Приписи ч. 3 ст. 166 Сімейного кодексу України вказують, що при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов`язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч.2 ст.182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
З урахуванням всіх обставин справи, стану здоров`я та матеріального становища дитини, суд визначає розмір аліментів у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку (доходу) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 16 січня 2024 року і до досягнення дитиною повноліття, на користь майбутнього опікуна, законного представника чи на користь закладу, в якому перебуває дитина, на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги в частині стягнення аліментів є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Питання про розподіл судових витрат між сторонами суд вирішує відповідно до положень ст. 141 ЦПК України.
За частиною шостою вищевказаної статті, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Враховуючи, що позивача звільнено від сплати судового збору, а суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1 073,60 грн.
На підставі ст.ст. 141, 150, 155, 157, 164 СК України, ст.ст. 12, 13, 89, 141, 259, 264-265, ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов Виконавчого комітету Вишневої міської ради Бучанського району Київської області до ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Служба у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Приватна організація "Соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко) "Затишок" про позбавлення батьківських прав, - задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на користь майбутнього опікуна, законного представника чи на користь закладу, в якому перебуває дитина, аліменти на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з 16 січня 2024 року і до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 1 073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 (шістдесят) коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повний текст рішення складено 09 грудня 2024 року.
Інформація про позивача: Виконавчий комітет Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, код ЄДРПОУ: 44155569, адреса місцезнаходження: 08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Святошинського, 29.
Інформація про відповідача: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_2 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .
Інформація про заінтересовану особу: Служба у справах дітей та сім`ї Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, код ЄДРПОУ: 44155569, адреса місцезнаходження: 08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Святошинського, 29.
Інформація про заінтересовану особу: Приватна організація "Соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко) "Затишок", 090011, Закарпатська область, Хустський район, с. Пилипець, 343.
Суддя: Інна ФІНАГЕЄВА
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123624639 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Фінагеєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні