Ухвала
(про залишення позовної заяви без руху)
Справа № 568/1997/24
Провадження № 2/568/492/24
10 грудня 2024 р. м.Радивилів
Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області Делалова О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Радивилівської міської ради Дубенського району, міського голови Миколи Карапетяна, інспектора з благоустрою земляних робіт та екології Миколи Грановського, першого заступника міського голови Віктора Ісюка, провідного спеціаліста землевпорядника відділу земляних відносин екології та благоустрою міської ради Станіслава Кропаньова та Костюк Раїси Миколаївни про відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про відшкодування моральної шкоди.
Згідност.4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок звернення до суду з позовною заявою врегульованийЦивільним процесуальним кодексом України.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом (ст.12 ЦПК України).
Відповідно достатті 55 Конституції Україникожен громадянин має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати в судовому порядку свої права і свободи від порушень та протиправних посягань.
Реалізувати право на захист порушеного чи оспорюваного права можливо шляхом письмового звернення до суду у формі позовної заяви чи скарги.
Письмова форма надає позову чіткості та відповідного характеру, дозволяє індивідуалізувати позовну заяву.
Позовна заява - це документ, який пред`являється позивачем до суду в установленій процесуальним законом формі та містить вимогу про примусовий захист порушеного права чи інтересу. В залежності від предмету позову та суб`єктного складу сторін спірних правовідносин, позовна заява подається у порядку цивільного, господарського, адміністративного або кримінального судочинства. Кожен з видів судочинства регулюється окремим процесуальним Законом (кодексом) та має свої, відмінні від інших, вимоги щодо форми, змісту та порядку подання позовної заяви.
Складання позовної заяви - це один із найважливіших етапів підготовки справи до її розгляду у суді першої інстанції.
Слід мати на увазі, що процесуальним законом не передбачені способи і технічні засоби, які можуть бути застосовані при складанні позовної заяви. Хоча відомо, що вона може бути викладена машинописним текстом чи написана від руки. Спосіб виготовлення тексту являє собою зміст письмового волевиявлення чи повідомлення. Реквізити тексту визначають структуру його змісту. Текст письмового документу повинен повно, вірно і зрозуміло виражати волю чи певну інформацію суб`єкта даної процесуальної дії. Недоліками тексту є його неповнота, неточність і незрозумілість, до зовнішнього виду тексту теж пред`являються певні вимоги. Письмовий текст не повинен мати закреслювань, виправлень, підчисток і дописів.
Відповідно до норм чинногоЦПК України, у позовній заяві почергово повинно бути викладено по кожній позовній вимозі: зміст позовної вимоги, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує цю позовну вимогу та зазначення доказів, що її підтверджує, наявність підстав для звільнення від доказування.
На підставі викладеного та виходячи зі змісту позовної заяви, вбачається, що подана ОСОБА_1 позовна заява не відповідає вказаним вимогам, оскільки її текст викладено не зрозуміло, що є порушенням вимог до складання позовної заяви, подана у рукописному вигляді.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ст. 13 ЦПК України).
Так, згідно п. 4 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог, тобто спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
При цьому, ч. 2ст. 16 Цивільного кодексу України(далі ЦК України) визначає способами захисту цивільних прав та інтересів: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Таким чином, заявляючи вимоги позивач повинний визначитися з конкретним предметом або предметами позову, тобто з вимогами, стосовно яких просить суд прийняти рішення, а також зазначити підстави позову якими обґрунтовує свої вимоги щодо захисту свого права та охоронюваного законом інтересу надавши їм належне обґрунтування, навести відповідні докази що підтверджують викладені обставини, додавши їх до позовної заяви, а в разі неможливості їх надання разом з позовною заявою зазначити щодо неможливості їх надання разом з позовною заявою.
Однак, зміст позовних вимог викладений не чітко, заявником вказані вище вимоги позовної заяви не дотримано, вимоги заяви викладено хаотично та розміщено по всьому тексту заяви без належного обґрунтування конкретної вимоги яка заявляється, без наведення конкретних обставин та доказів на її підтвердження. Позивачем в позовній заяві заявляється безліч вимог, які не знайшли свого відображення в прохальній частині позову. Крім цього, позивачем долучено клопотання про визнання недійсним акту Радивилівської міської ради від 08.05.2024р.; притягнути до цивільно-правової відповідальності посадових осіб Радивилівської міської ради; витребувати постанову про створення комісії по розгляду спірних питань в громаді по земельних питаннях; витребувати розмір місячної ставки службових осіб (відповідачів 1-4) і нарахованої премії за 2 квартал 2024р.; примусово зобов`язати Радивилівську міську раду зрізати широкостволе дерево горіх. Однак не було подано відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, або вказати на підставі чого позивач не може їх отримати в позасудовому порядку. Крім того, клопотання оформлене в неналежній формі та містить вимоги, які є позовними, однак не заявлені позивачем у позовній заяві. Таким чином, позивачем не конкретизовані позовні вимоги.
Згідно ч.1 ст. 177 ЦПК позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів. В порушення зазначеної норми, позивачем не додано всіх копій документів, долучених до позову відповідно до кількості відповідачів.
Згідно із ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим ст.ст. 175, 177 ЦПК України, її необхідно залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 175,177, 185,260,261,353 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Радивилівської міської ради Дубенського району, міського голови Миколи Карапетяна, інспектора з благоустрою земляних робіт та екології Миколи Грановського, першого заступника міського голови Віктора Ісюка, провідного спеціаліста землевпорядника відділу земляних відносин екології та благоустрою міської ради Станіслава Кропаньова та Костюк Раїси Миколаївни про відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення, зазначених в ухвалі суду недоліків, протягом п`яти днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо у встановлений строк вона виконає вимоги, визначені ст.ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Делалова
Суд | Радивилівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123625708 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Радивилівський районний суд Рівненської області
Делалова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні