Ухвала
від 09.12.2024 по справі 645/7293/24
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/7293/24

Провадження № 1-кп/645/586/24

УХВАЛА

Іменем України

09 грудня 2024 року м. Харків

Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

обвинуваченої ОСОБА_5 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_6 ,

захисника обвинуваченої ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_7 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду м. Харкова клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_4 , ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Фрунзенського районного суду м. Харкова перебуває вищезазначене кримінальне провадження.

В підготовчому судовому засіданні прокурором заявлено клопотання про обрання запобіжного заходу обвинуваченим ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у виді особистого зобов`язання.

В обґрунтування клопотання, прокурор зазначив, що незважаючи на завершення досудового розслідування вбачається, що у кримінальному провадженні продовжують залишатися ризики, передбачені ст. 177 КПК України, а саме: 1) переховування від суду. ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , розуміючи, що вони обвинувачуються у вчиненні злочину, відчуваючи страх та невідворотність майбутнього покарання за вчинене кримінальне правопорушення, за яке законом передбачено покарання вигляді позбавлення волі до 5 років, можуть змінити місце свого постійною проживання, у т.ч. шляхом виїзду за кордон, оскільки мають право безперешкодного перетину державного кордону України; 2) незаконно впливати на свідків іншого обвинуваченого у цьому кримінальному провадженні. Частина свідків у кримінальному провадженні є працівниками ТОВ «ВК «Росса», директором якого є ОСОБА_4 та фінансовим директором якого є ОСОБА_5 . Як наслідок, обвинувачені можуть використовувати своє службове становище, з метою впливу на свідків та їх покази.

Прокурор вважає, що необхідним та достатнім запобіжним заходом, з метою усунути існуючі ризики є особисте зобов`язання, з покладенням на обвинувачених ОСОБА_4 та ОСОБА_5 обов`язків, передбачених ст. 194 КІЖ України, а саме: повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; не відлучатися без дозволу прокурора та суду за межі Харківської, Полтавської чи Київської областей; утримуватися від позапроцесуального спілкування із свідками та іншими підозрюваними з приводу обставин даного кримінального провадження.

В підготовчому судовому засіданні обвинувачені відносно застосування до них запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання не заперечували.

Захисник обвинуваченої ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_7 не заперечувала проти клопотання прокурора.

Захисник обвинуваченого ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_6 заперечувала проти задоволення клопотання прокурора щодо обрання її підзахисному запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання, оскільки потреба у застосуванні будь-якого запобіжного заходу відсутня.

Заслухавши думку захисників, обвинувачених, які не заперечували щодо задоволення клопотання, суд вважає, що клопотання про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання є обґрунтованим.

Відповідно до ч. 4 ст.176 КПК України запобіжні заходи застосовуються: під час досудового розслідування, та до початку підготовчою судового засідання - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.

Згідно з ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судовою засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та суду.

При обранні запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання необхідно врахувати наявність ризиків, передбаченихст.177 КПК України та те що обвинувачені є особами, які обізнані із можливою мірою покарання у разі визнання їх винними у вчиненні злочину, в якому вони підозрюються, з метою уникнення кримінальної відповідальності за вчинене ними кримінальне правопорушення, вони можуть переховуватись від суду.

Згідно ч. 1ст. 179 КПК України, особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного зобов`язання виконувати покладені на нього судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання є найменш обтяжливим серед запобіжних заходів, передбачених КПК України, та покладає на обвинувачених відповідні зобов`язання, з метою забезпечення виконання процесуальних обов`язків.

У відповідностідо ч.5ст.194КПК України,якщо підчас розглядуклопотання прообрання запобіжногозаходу,не пов`язаногоз триманнямпід вартою,прокурор доведенаявність всіхобставин,передбачених частиноюпершою цієїстатті,суд застосовуєвідповідний запобіжнийзахід,зобов`язуєобвинуваченого прибуватиза кожноювимогою дослідчого,прокурора тасуду,а такожвиконувати одинабо кількаобов`язків,необхідність покладенняяких буладоведена прокурором,в томучислі повідомлятислідчого,прокурора чисуд прозміну свогомісця проживаннята/абомісця роботи; не відлучатисяіз населеногопункту,в якомувін зареєстрований,проживає чиперебуває,без дозволуслідчого,прокурора абосуду; утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, судом, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею, судом.

Також слід зазначити, як вбачаєтеся з обвинувального акту, згідно реєстру матеріалів досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, ухвалами слідчого судді від 12.07.2024 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у виді домашнього арешту, який продовжувався, останній раз ухвалою слідчого судді від 09.10.2024, строк якого спливає 09.12.2024. Клопотань про продовження або зміну цього запобіжного заходу до суду не надходило.

За результатами розгляду клопотання, з врахуванням досліджених обставин, суд дійшов висновку, про доцільність застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання терміном на 2 місяці з покладенням на обвинувачених обов`язків, що передбачені ст.194 КПК України є достатнім та сприятиме запобіганню спробам обвинувачених переховуватися від суду з метою уникнення можливого покарання за скоєне та незаконно впливати на свідків або іншого обвинуваченого у цьому кримінальному провадженні.

На підставі викладеного та керуючись: ст. ст.176,177,178,179,193,194,196,314,315 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_4 задовольнити.

Застосувати відносно ОСОБА_4 запобіжний захід у виді особистого зобов`язання строком на 2 місяці.

Покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 обов`язки у відповідності до ст. 194 КПК України, а саме:

- повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- не відлучатись без дозволу прокурора або суду за межі Харківської, Полтавської чи Київської областей;

- утримуватись від позапроцесуального спілкування зі свідками та іншими обвинуваченими з приводу обставин даного кримінального провадження.

Строк дії ухвали становить 2 (два) місяці та обчислюється з 09.12.2024.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на уповноважених осіб другого відділу управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях органів безпеки Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора.

Клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_5 задовольнити.

Застосувати відносно ОСОБА_5 запобіжний захід у виді особистого зобов`язання строком на 2 місяці.

Покласти на обвинувачену ОСОБА_5 обов`язки у відповідності до ст. 194 КПК України, а саме:

- повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- не відлучатись без дозволу прокурора або суду за межі Харківської, Полтавської чи Київської областей;

- утримуватись від позапроцесуального спілкування зі свідками та іншими обвинуваченими з приводу обставин даного кримінального провадження.

Строк дії ухвали становить 2 (два) місяці та обчислюється з 09.12.2024.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на уповноважених осіб другого відділу управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях органів безпеки Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.

Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.

Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 10.12.2024 о 14.00

Суддя ОСОБА_1

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123626387
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти основ національної безпеки України Колабораційна діяльність

Судовий реєстр по справі —645/7293/24

Вирок від 09.01.2025

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Феленко Ю. В.

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Феленко Ю. В.

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Феленко Ю. В.

Ухвала від 06.12.2024

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Феленко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні