печерський районний суд міста києва
Справа № 757/44254/24-к
пр. 1-кс-38210/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12023000000001950 від 19.10.2023,
ВСТАНОВИВ:
30.09.2024 прокурор першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на майно.
Прокурор подав до суду заяву про розгляд вказаного клопотання у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, враховуючи вимоги ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна визнав можливим розгляд клопотання здійснювати без повідомлення власників майна.
З наданих в обґрунтування матеріалів вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000001950 від 19.10.20 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених, ч. 4 ст. 246, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб за попередньою змовою, на території лісництв Дочірнього підприємства Ємільчинський лісгосп АПК Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Житомироблагроліс Житомирської обласної ради, за сприяння службових осіб вказаного вище підприємства, які користуючись службовим становищем, явно виходячи за межі наданих їм повноважень, умисно занижують класність та об`єм деревини під час рубок догляду та головного користування на користь суб`єктів господарської діяльності шляхом внесення недостовірних відомостей до лісовпорядної та службової документації, а також, взагалі без дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка), здійснюють незаконну порубку дерев та чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях з подальшим їх незаконним перевезенням, зберіганням та збутом незаконно зрубаних дерев та чагарників, що спричинило тяжкі наслідки. В подальшому вказані особи, шляхом підроблення офіційних документів про походження лісо та пиломатеріаів, легалізують грошові кошти за незаконну діяльність у рухоме та нерухоме майно.
Так, попередньо проведеними слідчими діями встановлено що службові особи Дочірнього підприємства Ємільчинський лісгосп АПК Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Житомироблагроліс Житомирської обласної ради під час проведення рубок догляду та головного користування у ввірених лісництвах під час відпуску лісоматеріалів на пню відповідно до договорів із фізичними особами-підприємцями, діючи за попередньою змовою з такими особами з метою власного незаконного збагачення, вносять до офіційних первинних облікових документів недостовірні відомості щодо класності та об`єму вирубуваної деревини, що дозволяє створювати невраховуваний її надлишок, який в подальшому відвантажується ФОПу без відповідної дозвільної документації та ідентифікаційних бірок під виглядом відпуску деревини на підставі договорів. Фізична особа-підприємець, діючи за попередньою змовою із посадовими особами Дочірнього підприємства Ємільчинський лісгосп АПК Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Житомироблагроліс Житомирської обласної ради (Житомирська обл., Звягельський (колишній Ємільчинський) район, смт. Ємільчине, вул. Партизанська, буд. 13) незаконно перевозить незаконно порубану деревину до власної пилорами, де виготовляє з також деревини пиломатеріали, які в подальшому легалізує шляхом передачі на підконтрольне йому інше деревообробне підприємство (зареєстроване на його сина) де отримані з незаконно порубаної деревини пиломатеріали змішуються із легально виготовленими та реалізуються в торговій мережі. Отриманий таким чином прибуток розподіляється за домовленістю між усіма учасниками злочинної схеми та в подальшому легалізується ними шляхом придбання рухомого та не рухомого майна.
19.09.2024, 20.09.2024 року було проведено огляди кв. 71 вид. 39 загальною площею 11 га, та загальним запасом деревини в обсязі 265 м3 на га, що розташований в межах земельної ділянки із кадастровим номером 1821787300:01:000:1077 Сербівського лісництва ДП «Ємільчинський лісгосп АПК Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Житомироблагроліс Житомирської обласної ради» на місце незаконної порубки деревини, в ході чого виявлено: 85 пнів дерев породи «сосна» сира, 1 пень дерева породи «береза» сира, 2 пня дерева породи «дуб» сирий, 23 пня породи «вільха» сирі, 7 пнів породи «осика» сира, з них лише 12 пнів із клеймом майстра.
В ході досудового розслідування встановлено, що 04.09.2024 року відповідно до лісорубного квитка (спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів) №20240828-000259 у вказаному кварталі та виділі розпочалась вибіркова санітарна рубка деревини загальним запасом 144 м3 деревини з якої ділової 17 м3, дров`яної 105 м3, (ліквідної стовбурної разом 122 м3), ліквіду із крони 5м3, хворосту/хмизу і сучків 14м3.
При цьому встановлено, що згідно нумераційної відомості дерев, призначених в рубку під час вибіркової санітарної рубки підлягало вирубуванню 101 дерево породи «сосна», які були заражені шкідниками, всихали ітд, однак під час рубки були зрубані живі дерева (деревина класу В та С), частину з яких в подальшому було незаконно реалізовано службовими особами вказаного ДП на користь ФОП « ОСОБА_4 » без дозвільних документів з порушенням діючих нормативно-правових актів у цій сфері.
При проведенні огляду місця події службові особи вказаного ДП, відповідальні за таксацію та відведення лісосік у рубку не змогли показати на місцевості решту дерев, породи «сосна» які вони нібито розмітили та позначили для рубки, що викликає підозру у свідомому характері таких дій останніх, що в свою чергу дає змогу іншим службовим особами здійснювати рубку дерев на свій розсуд з подальшою імітацією законності (фактично замість хворих дерев в рубку ідуть здорові живі, які потім позначаються на пнях відповідним клеймом нібито як такі, що взяті відповідно до лісорубного квитка), а решту пнів незаконно зрубаних дерев маскують, присипаючи хмизом, а потім спалюють у купах під час виконання лісосічних робіт.
Враховуючи, до вчинення вказаного кримінального правопорушення причетні службові особи вище вказаного підприємства, 23.09.2024 року листом до Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс"Житомирської обласної ради у сфері відання якого знаходиться вказане вище комунальне підприємство ініційовано проведення контрольного заходу - контрольного переліку дерев на пнях та на кореню, а також службове розслідування.
Крім того, по завершенню відборів зразків зрізів деревини із лісопродукції виявленій на місці проведення незаконної рубки, а також пилорамі ФОП « ОСОБА_4 » постане необхідність у проведенні трасологічної експертизи на предмет відповідності зрізів виявленої незаконної деревини - пням, які знаходяться на місці рубки, оскільки службові особи вказаного ДП під час складання ТТН ліс на відпуск деревини з метою приховання слідів злочину, місцем відпуску вказують нібито проміжний склад, або інші ділянки лісництва і при перевезенні партій деревини використовують декілька разів одні і ті самі ТТН -ліс, а деревину рубають незаконно, на інших частинах.
В враховуючи, що в період його проведення службові особи ДП «Ємільчинський лісгосп АПК Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Житомироблагроліс Житомирської обласної ради» користуючись своїм становищем можуть провести рубки деревини з метою ускладнення або унеможливлення проведення контрольного заходу, викорчувати пні зрізаних дерев для неможливості проведення трасологічних експертиз, імітувати нанесення клейм майстрів на дерева, які не підлягали рубці з метою удавання їх за ті, які підлягали маркуванню і.т.д., постала необхідність у збереженні речових доказів, які знаходяться на вказані вище ділянці, а саме дерев на корню та пнів незаконно порубаних дерев.
20.09.2024 винесено постанову про визнання дерев на корню загальним запасом 265 м3/га та пні зрубаних дерев, а саме 85 пнів дерев породи «сосна» сира, 1 пень дерева породи «береза» сира, 2 пня дерева породи «дуб» сирий, 23 пня породи «вільха» сирі, 7 пнів породи «осика» сира (з них 12 пнів із клеймом майстра) речовими доказами.
Прокурор зазначає, що на даній стадії досудового розслідування виникла необхідність у збереженні цих речових доказів шляхом накладення на них арешту.
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Вивчивши клопотання та долучені до нього матеріали кримінального провадження, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.
Речовими доказами відповідно до ст. 98 КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Під час судового розгляду клопотання слідчим суддею встановлено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000001950 від 19.10.20 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених, ч. 4 ст. 246, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України.
20.09.2024 винесено постанову про визнання дерев на корню загальним запасом 265 м3/га та пні зрубаних дерев, а саме 85 пнів дерев породи «сосна» сира, 1 пень дерева породи «береза» сира, 2 пня дерева породи «дуб» сирий, 23 пня породи «вільха» сирі, 7 пнів породи «осика» сира (з них 12 пнів із клеймом майстра) речовими доказами.
В клопотанні прокурора вбачаються підстави для накладення арешту на вказане у клопотанні майно, оскільки таке майно відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України, набуте кримінально протиправним шляхом, визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів.
З огляду на обставини ймовірно вчиненого кримінального правопорушення, представлених доказів за матеріалами клопотання в їх сукупності, а також на те, що прокурором у клопотанні доведено необхідність накладення арешту на зазначене в клопотанні майно, оскільки в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що вказане майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, набуте кримінально протиправним шляхом, визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів, тому слідчий суддя з метою забезпечення кримінального провадження та можливого використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумності та співмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також, враховуючи правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про арешт майна.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 131, 132, 170-174, 392, 532 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на майно, а саме на дерева на корню загальним запасом 265 м3/га та пні зрубаних дерев, а саме 85 пнів дерев породи «сосна» сира, 1 пень дерева породи «береза» сира, 2 пня дерева породи «дуб» сирий, 23 пня породи «вільха» сирі, 7 пнів породи «осика» сира (з них 12 пнів із клеймом майстра) що знаходяться в кварталі 71 виділ 39 Сербівського лісництва ДП «Ємільчинський лісгосп АПК Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства Житомироблагроліс Житомирської обласної ради» загальною площею 11 га, координати меж ділянки: 1) X5617242,99 Y2378732,63, 2) X5617201 Y2378697,27 3) X5617126,05Y 2378741,06, 4) X 5617126,94 Y2378754,83, 5)X 5617103,89 Y2378756,32, 6)X5617099,1 Y2378741,58, 7) X5617078,08 Y2378714,59, 8) X5617117,61 Y2378663,63, 9) X 5617100,79 Y2378658,81, 10) X 5617100,79 Y2378637,21, 11) X5617121,78 Y 2378641,4, 12) X 5617121,17 Y2378607,21, 13) X5617132,59 Y2378613,21, 14) X 5617160,18 Y2378608,44, 15) X 5617183,55 Y2378587,47, 16)X5617187,15 Y2378552,66, 17)X 5617174,54 Y2378531,08, 18)X5617156,54Y2378523,3, 19) X5617112,14 Y2378523,3, 20) X5617070,76 Y2878550,27, 21)X5617060,55 Y2378568,85, 22) X5617036,55 Y2378586,86, 23)X5617039,03 Y2378477,69, 24) X5617053,43 Y2378459,12, 25)X5617050,43Y2378387,78, 26)X 5617084,64 Y2378309,86, 27)X5617086,46 Y 2378266,1, що розташована в межах земельної ділянки із кадастровим номером 1821787300:01:000:1077 власником якого є Житомирська обласна рада, код ЄДРПОУ: 13576948, правокористувачем: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ЄМІЛЬЧИНСЬКИЙ ЛІСГОСП АПК" ЖИТОМИРСЬКОГО ОБЛАСНОГО КОМУНАЛЬНОГО АГРОЛІСОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА "ЖИТОМИРОБЛАГРОЛІС" ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, код ЄДРПОУ: 20420879, заборонивши службовим та інших особам вказаного дочірнього підприємства, а також його структурним підрозділам, будь-яким особам за договором(ами) із ними, проведення будь-яких лісозаготівельних та корчувальних робіт у вказаному кварталі та виділі.
Ухвала підлягає негайному виконанню прокурором/слідчим у кримінальному провадженні № 12023000000001950 від 19.10.2023.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123627399 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Юшков М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні