Ухвала
від 10.12.2024 по справі 197/1044/24
ШИРОКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 197/1044/24

провадження № 2-сз/197/15/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2024 року с-ще Широке

Суддя Широківського районного суду Дніпропетровської області Панчук М.В., розглянувши заяву Комунального закладу "Стародобровільський психоневрологічний інтернат" Дніпропетровської обласної ради" про повернення судового збору,

встановив:

14 жовтня 2024 року КЗ "Стародобровільський психоневрологічний інтернат" Дніпропетровської обласної ради звернувся до суду з заявою про повернення судового збору в розмірі 1514 грн, сплаченого відповідно до платіжної інструкції №7 від 14.05.2024, мотивуючи тим, що сплативши судовий збір, з будь-якими заявами у суд не звертався та звертатися не буде, а відтак просить повернути такий.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.12.2024, головуючим суддею визначенно суддю Панчука М.В.

Ознайомившись із заявою, приходжу до висновку, що в задоволенні заяви про повернення сплаченого судового збору слід відмовити, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Законом України «Про судовий збір» визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Положеннями ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» визначено випадки, коли сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду, а саме в разі: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; повернення заяви або скарги; відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі; залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням); закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Тобто, наведений у ст. 7 Закону України «Про судовий збір» перелік підстав, за наявності яких повертається судовий збір за ухвалою суду є вичерпним, а тому законом не передбачено повернення безпідставно або помилково сплаченого судового збору.

Разом з тим, процедура повернення помилково сплачених коштів судового збору визначена Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №787 від 03.09.2013 (поза процесуальний спосіб).

Відповідно до п. 5 Порядку повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету або на єдиний рахунок (у разі його використання) податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів, перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, здійснюється за поданням (висновком, повідомленням) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за судовим рішенням, яке набрало законної сили.

Згідно п. 3 вказаного Порядку повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті здійснюється органами Державної казначейської служби України.

У разі повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджетів (крім зборів та платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС та органи Держмитслужби) орган, що контролює справляння надходжень бюджету, засобами системи Казначейства формує подання в електронній формі згідно з додатком 1 до цього Порядку та подає його до відповідного головного управління Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету, Казначейства.

За таких обставин, оскільки судовий збір сплачений помилково та враховуючи положення вищевказаного Порядку, яким визначено процедуру повернення помилково сплачених коштів, вказаний судовий збір може бути повернутий за поданням до органу казначейства без відповідно постановленої ухвали суду, а тому у задоволенні заяви про повернення помилково сплаченого судового збору належить відмовити.

Керуючись ст. 133 ЦПК України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір», Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787, суддя

ухалив:

в задоволенні заяви Комунального закладу "Стародобровільський психоневрологічний інтернат" Дніпропетровської обласної ради" про повернення судового збору - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя М.В Панчук

СудШироківський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123634936
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші процесуальні питання

Судовий реєстр по справі —197/1044/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Широківський районний суд Дніпропетровської області

Панчук М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні