ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
09 грудня 2024 рокуСправа № 912/3031/24
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Кузьміна Б.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
про визнання недійсним рішення, скасування реєстраційного запису в Державному реєстрі,
ВСТАНОВИВ:
05.12.2024 до Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Отліванов Сергій Віталійович" з такими вимогами:
"1. Визнати недійсними рішення позачергових зборів засновників фермерського господарства "Отліванов Сергій Віталійович", код ЄДРПОУ 23093211, оформлені протоколом № 2 позачергових зборів засновників фермерського господарства "Отліванов Сергій Віталійович" від 06.11.2022 року, з одночасним скасуванням в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційного запису щодо змін до відомостей про юридичну особу, зокрема щодо зміни керівника або відомостей про керівника юридичної особи - фермерського господарства "Отліванов Сергій Віталійович", код ЄДРПОУ 23093211, вчиненого державним реєстратором Приютівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області Реп`ях В.В. 15 листопада 2024 року під номером 1004311070014000149."
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає до залишення без руху з таких підстав.
Статті 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначають вимоги щодо оформлення позовної заяви та переліку документів, які повинні додаватися до неї.
Відповідно до пункту 4 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Суд зазначає, що предмет позову, тобто певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, повинен бути чітко визначений позивачем у прохальній частині позовної заяви.
Зокрема, резолютивна частина рішення суду (у разі задоволення позову) відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, яка повинна викладатися чітко й безумовно, з метою його належного виконання.
Також від чіткості і зрозумілості викладення позовних вимог залежить можливість відповідача у справі відреагувати на позовну заяву, сформувати правову позицію, заперечити проти позову тощо.
У прохальній частині позову позивач в одній вимозі просить суд визнати недійсними рішення позачергових зборів засновників фермерського господарства "Отліванов Сергій Віталійович", код ЄДРПОУ 23093211, оформлені протоколом № 2 позачергових зборів засновників Фермерського господарства "Отліванов Сергій Віталійович" від 06.11.2022, з одночасним скасуванням в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційного запису щодо змін до відомостей про юридичну особу, зокрема щодо зміни керівника або відомостей про керівника юридичної особи - Фермерського господарства "Отліванов Сергій Віталійович", код ЄДРПОУ 23093211, вчиненого державним реєстратором Приютівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області Реп`ях В.В. 15 листопада 2024 року під номером 1004311070014000149.
Позивач просить не лише визнати недійсним рішення, а й скасувати реєстраційний запис, тобто фактично позивач сформулював дві позовні вимоги немайнового характеру як одну позовну вимогу, що свідчить про недодержання вимог пункту 4 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, а тому позивачу необхідно усунути вказаний недолік позовної заяви та чітко викласти позовні вимоги, зокрема кожну позовну вимогу окремо.
Згідно із статтею 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Статтею 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивач заявив дві позовні вимоги немайнового характеру: про визнання недійсними рішень і про скасування реєстраційного запису. Однак як доказ сплати судового збору позивач надав платіжну інструкцію про сплату судового збору в сумі 2 422,40 грн (3028 х 0,8), тобто за одну позовну вимогу немайнового характеру.
Отже, позивачу належить подати докази сплати судового збору за другу позовну вимогу немайнового характеру в розмірі 2 422,40 грн.
Частина 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач додав до позовної заяви копію статуту Фермерського господарства "Отліванов Сергій Віталійович" неналежної якості. Зокрема, частина тексту недоступна до читання, а саме: текст нечіткий, розпливчастий. Зазначене зумовлює неможливість вільно прочитати частину тексту і установити повний зміст документа.
На цій підставі позивачу належить подати до суду зазначений вище доказ в копії належної якості.
За пунктом 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
У позовній заяві не зазначено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми витрат на професійну правничу допомогу адвоката, тоді як позивач вказує в позові, що такі витрати будуть ним понесені.
Додатково суд зауважує, що в позовній заяві позивач зазначає третьою особою у справі ОСОБА_2 , але не наводить підстав для його залучення до участі у справі в статусі третьої особи відповідно до статті 50 Господарського процесуального кодексу України. У зв`язку з цим позивачу пропонується навести відповідне обгрунтування, зокрема вказати, на яких підставах належить залучити третю особу, яким чином рішення у справі може вплинути на її права та обов`язки, та зазначити, на стороні позивача чи відповідача належить залучити до участі в справі таку третю особу.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищенаведене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху, з наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Установити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Установити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви, з урахуванням зазначеного в мотивувальній частині цієї ухвали;
- доказів доплати суми судового збору у розмірі 2 422,40 грн;
- копії доданого до позовної заяви статуту Фермерського господарства "Отліванов Сергій Віталійович" належної якості та виготовленого з відтворенням його повного змісту;
- доказів направлення відповідачу позовної заяви, що подаватиметься на виконання цієї ухвали, з дотриманням статті 42 Господарського процесуального кодексу України (в електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" або листом за описом вкладення з поіменним переліком документів та наданням розрахункового документа).
4. Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до частини 3, 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
6. Копію ухвали направити в електронний кабінет представника позивача адвоката Кіріченко Тетяни Анатоліївни у підсистемі "Електронний суд".
Ухвалу підписано 09.12.2024.
Суддя Б.М. Кузьміна
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123635500 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Кузьміна Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні