Ухвала
від 09.12.2024 по справі 918/1019/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ0

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"09" грудня 2024 р. м. Рівне Справа № 918/1019/24

Господарський суд Рівненської області у складі судді О. Андрійчук, за участю секретаря судового засідання О. Гуменюк, розглянувши спільну заяву Приватного підприємства "АгроТехАзот" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Нова Груп" про затвердження мирової угоди у справі

за позовом Приватного підприємства "АгроТехАзот"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Нова Груп"

про стягнення 1 030 962,55 грн,

за участю представників сторін:

від позивача: не з`явився,

від відповідача: не з`явився,

УСТАНОВИВ:

У листопаді 2024 року Приватне підприємство "АгроТехАзот" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Нова Груп" про стягнення 1 030 962,55 грн, з яких: 908 363,48 грн заборгованості по оплаті послуг, 93 539,09 грн пені, 9 902,65 грн 3% річних та 19 157,39 грн інфляційних за договором про виконання сільськогосподарських робіт від 20.05.2024 № 2005-01.

Ухвалою суду від 08.11.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 25.11.2024.

Ухвалою суду від 25.11.2024 підготовче засідання відкладено на 09.12.2024.

09.12.2024 від сторін надійшла спільна заява сторін про затвердження мирової угоди разом з текстом мирової угоди.

У судове засідання 09.12.2024 представники позивача та відповідача не з`явилися, 06.12.2024 представник позивача подав клопотання про проведення судового засідання без його участі.

Суд, розглянувши заяву про затвердження мирової угоди, вважає за необхідне зазначити таке.

За змістом ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки можуть виникати з рішення суду.

Відповідно до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно з ч. 7 ст. 46 ГПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Частинами 1-4 ст. 192 ГПК України встановлено, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень (ч. 2, 3 ст. 193 ГПК України).

Суд зазначає, що мирова угода - це договір, який укладається сторонами у добровільному порядку з метою припинення спору у певній судовій справі, на умовах, погоджених сторонами, та затверджується судом. Тобто, відмовившись від судового захисту, сторони ліквідують наявний правовий конфлікт через самостійне (без державного втручання) врегулювання розбіжностей на погоджених ними умовах.

За своїм змістом мирова угода - це досягнення домовленостей між сторонами з метою припинення спору та вирішення всіх спірних питань, у зв`язку з якими було подано позов, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не приводить до вирішення спору по суті.

Сторони не вирішують спору, не здійснюють правосуддя, що є прерогативою судової влади, а досягнувши угоди між собою, припиняють спір. Така угода призводить до врегулювання спору шляхом визначення її сторонами певних дій, які та чи інша сторона угоди має вчинити. У зв`язку з цим укладення мирової угоди, як способу реалізації процесуальних прав, закріплених у процесуальних нормах, є правом сторін, яке, відповідно до процесуального закону, неможливо реалізувати тільки за наявності умов, що суперечать законодавству, або призводять до порушення чиїх-небудь прав і охоронюваних законом інтересів. Отже, умови мирової угоди мають бути викладені чітко та недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо умови мирової угоди суперечать закону або порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними, або одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини імперативно врегульовано законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін.

Мирова угода є одним із способів вирішення господарського спору, яка може, як правило, застосуватися лише прав та обов`язків сторін щодо предмету позову. На відміну від звичайної угоди, мирова угода, що укладається в господарському процесі: укладається у формі та на умовах, передбачених самими сторонами, проте на умовах, що не суперечать діючому законодавству; підлягає затвердженню господарським судом; не лише змінює матеріально-правові відносини, а й припиняє процесуально-правові відносини; якщо мирова угода не виконується добровільно, вона виконується в порядку, встановленому для виконання судового акта.

Як установлено судом з поданої сторонами мирової угоди, остання підписана уповноваженими представниками сторін, судом не встановлено, що вказана мирова угода яким-небудь чином порушує права чи охоронювані законом інтересів третіх осіб, суперечить закону чи є невиконуваною.

Частиною 1 ст. 193 ГПК України унормовано, що виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і строки, передбачені цією угодою.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.

Суд роз`яснює сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

За ч. 4 ст. 231 ГПК України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, суд у відповідній ухвалі у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

За приписами ч. 4 ст. 130 ГПК України якщо сторони під час укладення мирової угоди не передбачили порядку розподілу судових витрат, кожна сторона у справі несе половину судових витрат.

Пунктом 5 ч. 1, ч. 3, 5 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" унормовано, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях. У разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову. Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

За таких обставин, а також зважаючи на клопотання позивача, суд вважає за необхідне повернути останньому з державного бюджету 50% сплаченого ним судового збору у розмірі 6 185,78 грн.

Керуючись ст. 46, 123, 130, 192, 231, 234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Спільну заяву Приватного підприємства "АгроТехАзот" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Нова Груп" про стягнення 1 030 962,55 грн у справі № 918/1019/24 про затвердження мирової угоди від 26.11.2024 задовольнити.

2. Затвердити мирову угоду від 26.11.2024, укладену між Приватним підприємством "АгроТехАзот" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Агро Нова Груп", у такій редакції:

МИРОВА УГОДА

м. Житомир 26 листопада 2024 року

Приватне підприємство "АгроТехАзот" (ідентифікаційний код 36968390) в особі директора Макарова Сергія Івановича, який діє на підставі статуту, далі стягувач, з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Нова Груп" (ідентифікаційний код 44938396) в особі директора Новікова Сергія Васильовича, який діє на підставі статуту, далі боржник, з другої сторони, які є сторонами у справі № 918/1019/24 за позовом Приватного підприємства "АгроТехАзот" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Нова Груп" про стягнення 1 030 962,55 грн, з яких: 908 363,48 грн заборгованості по оплаті послуг, 93 539,09 грн пені, 9902,65 грн 3% річних та 19 157,39 грн інфляційних за договором про виконання сільськогосподарських робіт від 20.05.2024 № 2005-01, яка перебуває у провадженні Господарського суду Рівненської області, керуючись ст. 192, 193 ГПК України, домовилися про укладення Мирової угоди на таких умовах:

1. Сторони підтверджують, що ТОВ "Агро Нова Груп" 22.11.2024 сплатило ПП "АгроТехАзот" суму боргу в розмірі 908 363,48 грн. Вказана сума направлена на погашення простроченої заборгованості за виконані роботи за договором про виконання сільськогосподарських робіт від 20.05.2024 № 2005-01.

2. ТОВ "Агро Нова Груп" зобов`язується сплатити ПП "АгроТехАзот" не пізніше п`яти робочих днів з моменту затвердження цієї мирової угоди: 6 185,78 грн, що становить 50% сплаченого стягувачем судового збору, 50 000,00 грн витрат, які понесені стягувачем на професійну правничу допомогу.

3. Стягувач заявляє, що з укладанням мирової угоди при належному виконанні боржником п. 2 цієї Мирової угоди, він відмовляється від стягнення з боржника штрафних санкцій на суму 122 599,07 грн, а саме: 93 539,03 грн пені, 9 902,65 грн - 3% річних, 19 157,39 грн інфляційних втрат.

4. У разі порушення боржником виконання п. 2 цієї Мирової угоди, боржник повинен сплатити стягувачу штраф у розмірі 178 784,85 грн, який складається з 56 185,78 грн суми згідно п.2 цієї Мирової угоди, 122 599,07 грн штрафних санкції відповідно до п.3 цієї Мирової угоди.

5. Сплата заборгованості боржником здійснюється за реквізитами: Отримувач: ПП "АгроТехАзот", код ЄДРПОУ 36968390, IBAN НОМЕР_1 , відкритий в АТ "Сенс Банк".

6. Ухвала Господарського суду Рівненської області про затвердження цієї мирової угоди є виконавчим документом згідно з п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження".

7. Стягувач та боржник заявляють, що ні в процесі укладення цієї Мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб, у тому числі й держави.

8. Сторони підтверджують, що умови цієї Мирової угоди відповідають їх реальному волевиявленню та інтересам і породжують настання наслідків, зазначених у тексті цієї Мирової угоди. Наслідки затвердження цієї Мирової угоди передбачені ст. 192, 193 ГПК України сторонам відомі.

9. Ця мирова угода укладена в трьох примірниках, по одному для кожної зі сторін, а один згідно з приписами ст. 192 ГПК України передається на розгляд і затвердження Господарського суду Рівненської області та набуває чинності після її затвердження судом.

10. Підписи сторін:

Стягувач: ПП "АгроТехАзот" Боржник: ТОВ "Агро Нова Груп"

Юридична адреса: Юридична адреса:

10003, м.Житомир, 34700, Рівненська область, Рівненський район,

вул.Чехова, буд. 1, офіс 3, м.Корець, вул. Гаврилюка А.,буд. 2Б

Ідентифікаційний код 36968390 Ідентифікаційний код 44938396

Телефон: +380412411749 , НОМЕР_3 , Телефон: НОМЕР_4 ,

E-mail: agrotehazot@gmail.com E-mail: agronovagroup@ukr.net

Директор Директор


Сергій МАКАРОВ
Сергій НОВІКОВ

3. Провадження у справі № 918/1019/24 за позовом Приватного підприємства "АгроТехАзот" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Нова Груп" про стягнення 1 030 962,55 грн закрити.

4. Повернути Приватному підприємству "АгроТехАзот" (10003, м. Житомир, вул.Чехова, буд 1, офіс 3, ідентифікаційний код 36968390) з Державного бюджету України 6 185,78 грн 50% судового збору, сплаченого згідно з платіжною інструкцією № 5857 від 04.11.2024 (оригінал якої залишається в матеріалах справи).

5. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження" ця ухвала є виконавчим документом та набирає чинності з дати її постановляння - 09.12.2024.

6. Ухвала може бути пред`явлена до примусового виконання у порядку, передбаченому Законом України "Про виконавче провадження", протягом дії мирової угоди та з урахуванням трирічного строку пред`явлення виконавчих документів до виконання, встановленого ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження".

7. Стягувачем за ухвалою є: Приватне підприємство "АгроТехАзот" (10003, м. Житомир, вул.Чехова, буд 1, офіс 3, ідентифікаційний код 36968390).

8. Боржником за ухвалою є: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Нова Груп" (34700, Рівненська область, м. Корець, вул. А. Гаврилюка, буд. 2Б, ідентифікаційний код 44938396).

9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 254-257 ГПК України.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Ухвала підписана 09.12.2024.

Суддя О.Андрійчук

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123636326
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —918/1019/24

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 08.11.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні