Ухвала
від 09.12.2024 по справі 922/4320/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"09" грудня 2024 р. м ХарківСправа № 922/4320/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Буракової А.М.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "АВІАКОМПАНІЯ СКАЙАП", м. Київ до Громадської організації "НОН-СТОП", м. Харків про захист ділової репутації

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АВІАКОМПАНІЯ СКАЙАП" (позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Громадської організації "НОН-СТОП" (відповідач), згідно якої просить суд:

1. Визнати недостовірною i такою, що принижує ділову репутацію ТОВ "Авіакомпанія Скайап", інформацію поширену Громадською організацією "НОН-СТОП" за посиланням: https://www.facebook.com/gononstopukraine/posts/pfbid0kicdaNjT67rFhDoAec42B7zFQ03.05.2024 о 08:30 год., а саме:

«Якими способами ухилянти найчастіше тікають закордон? Авіакомпанія SkyUp та перельоти керівництва держави за сотні мільйонів.

Детальніше про злочинні схеми

Державне авіаційне підприємство "Україна" уклало договір зі SkyUp Airlines щодо перевезення вищих посадових осіб України під час міжнародних візитів на 78,7 млн грн, для порівняння у минулому році тотожну угоду укладено за 37 млн грн

Відтак, стає зрозумілим, що ціна значно завищена задля виведення коштів з бюджету та подальшу легалізацію.

З відкритих джерел нами було встановлено, що ТОВ «АВІАКОМПАНІЯ СКАЙАП», код ЄДРПОУ 41403314 є фігурантом скандальних справ, а саме:

#SkyUp фігурує у справі 163/1115/23, відповідно до якої особа призовного віку, яка не має права виїжджати закордон та підлягає мобілізації через месенджер телеграм домовилися про виготовлення підроблених документів, таких як свідоцтво бортпровідника, наказ про відрядження та лист-підтвердження про належність до авіаційного персоналу, які дають право безперешкодного виїзду за межі України.

Документи були виготовлені та направлені «заявникам».

Скандал щодо лоукостера SkyUp.

24 травня 2019 року було винесено рішення у справі №355/771/19 за позовом проти ТОВ «АВІАКОМПАНІЯ СКАЙАП». Це третя особа, яка не висуває самостійних вимог, але звернулася до суду через Державну авіаційну службу України стосовно захисту прав споживачів та примусового виконання обов`язку з натурі. Позивач вимагав забезпечити свої вимоги шляхом зупинення дії ліцензії на перевезення пасажирів повітряним транспортом та припинення діяльності лоукостера. Він вказав на те, що відмовився від наданих послуг з перевезення пасажирів, які не були виконані та відтерміновані, і вважає, що дії та діяльність відповідача порушують його права на якісне обслуговування та безпеку, тому вони повинні бути припинені.

Організатори та фігуранти.

Директор ДАП «Україна» Мазуренко А., керівник Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Кубраков О., керівництво Державна авіаційна служба України Більчук О., ТОВ АВІАКОМПАНІЯ СКАЙАП на чолі з Сєроуховим тощо.

Правова кваліфікація.

В діях зазначених суб`єктів вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 365, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України.

22.04.2024 заява подана до правоохоронних органів: Державне бюро розслідувань Національна поліція України Офіс Генерального прокурора НАБУ Спеціалізована антикорупційна прокуратура Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України .

Чекаємо на їх реакцію та повідомимо про подробиці згодом.».

2.Зобов`язати Громадську організацію "НОН-СТОП" у строк не пізніше 30 днів з дня набрання законної сили рішенням суду спростувати недостовірну, що принижує ділову репутацію ТОВ «Авіакомпанія Скайап», інформацію у наступний спосіб: зазначити резолютивну частину судового рішення про спростування недостовірної інформації на веб-сайті Громадської організації "НОН-СТОП" за посиланням: https://go-ns.org.ua/ та на сторінці Фейсбук Громадської організації "НОН-СТОП" за посиланням: https://www.facebook.com/gononstopukraine/.

Також, позивач просить суд судові витрати за наслідками розгляду даної справи покласти на відповідача.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає наступне.

Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").

У відповідності до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік", з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.

Частиною 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Ураховуючи вищевикладене, те, що позовну заяву позивачем подано до суду через систему "Електронний суд", та те, що позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, за подання даної позовної заяви підлягає сплаті судовий збір у розмірі 4844,80 грн.

Проте, позивачем до позовної заяви були додані докази сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн., замість 4844,80 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АВІАКОМПАНІЯ СКАЙАП" до Громадської організації "НОН-СТОП" про захист ділової репутації.

Визначити позивачеві наступний спосіб усунення недоліків шляхом подання до суду доказів сплати судового збору у вставленому порядку та розмірі.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 7 днів з дня вручення копії даної ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Ухвалу підписано 09.12.2024.

СуддяА.М. Буракова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123636681
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо захисту ділової репутації

Судовий реєстр по справі —922/4320/24

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Буракова А.М.

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Буракова А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні