ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
10.12.2024Справа № 910/14707/24 Суддя Господарського суду міста Києва Алєєва І.В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Видавництво Атлант»
до Громадської організації «Громадське телебачення»
про захист ділової репутації
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва із вказаною позовною заявою до відповідача в якій просить :
- визнати недостовірною та такою, що порушує особисте немайнове право на недоторканість ділової репутації ТОВ «Видавництво Атлант» інформацію, яка була поширена на веб-сайті Громадської організації «Громадське телебачення» за посиланням;
- зобов`язати Громадську організацію «Громадське телебачення» спростувати поширену ним недостовірну інформацію, розмістивши її на веб-сайті;
- зобов`язати Громадську організацію «Громадське телебачення» опублікувати відповідь на веб-сайті відповідного змісту.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до ч. 4, ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
З урахуванням вимог ч.5 ст. 162, позивачу необхідно надати виклад обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги, а також зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини та правові підстави позову до відповідача.
Крім того, позивачем у вступній частині позовної заяви зазначено третю особу - Громадську організацію «Львівська група».
Згідно зі ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі, наявність юридичного інтересу у третьої особи, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому.
Однак, позивачем не визначено юридичного інтересу вказаної ним особи щодо даної справи, не зазначено, яким чином внаслідок прийняття судового рішення у справі ця третя особа буде наділена новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, на чиїй стороні її необхідно залучити.
Таким чином, матеріали позовної заяви не містять належного обгрунтування клопотання про залучення до розгляду справи в якості третьої особи Громадської організації «Львівська група», та на якій із сторін підлягає залученню ця особа.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232, 234, 235, Господарського процесуального кодексу України Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду правових підстав позову до Відповідача.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 5 днів .
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню
Суддя І.В. Алєєва
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123640060 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо захисту ділової репутації |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Алєєва І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні