ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" грудня 2024 р. м. РівнеСправа № 918/929/24
Господарський суд Рівненської області у складі судді Мовчуна А.І, розглянувши матеріали справи
за позовом Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе.Тек"
про стягнення заборгованості в сумі 5 010, 99 грн
Без повідомлення (виклику) представників сторін
ВСТАНОВИВ:
Суть спору.
До Господарського суду Рівненської області 08.10.2024 надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе.Тек" про стягнення заборгованості в сумі 5 010,99 грн.
Стислий виклад позиції позивача, заперечень відповідача.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач порушив свої зобов`язання за договором № 297003105 електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії від 07.08.2023 в частині несвоєчасного внесення авансових платежів.
24.10.2024 через підсистему "Електронний суд" від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому заперечує щодо заявлених позовних вимог та просить відмовити у задоволенні позову. Зокрема посилається на відсутність у матеріалах справи належних первинних документів з чіткими сумами простроченого боргу, що унеможливлює належне визначення сум інфляційних втрат та 3% річних. Також зазначає, що позивачем не вказано чітких строків та кількість днів простроченого зобов`язання, не надано жодного розрахунку інфляційних втрат та 3% річних.
Процесуальні дії у справі.
Ухвалою суду від 11.10.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
24.10.2024 через підсистему "Електронний суд" від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
Відповідно до ч. ч. 2, 5, 7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь - якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі (ст. 248 Господарського процесуального кодексу України).
Фактичні обставини справи та зміст спірних правовідносин.
Приватне акціонерне товариство "Рівнеобленерго" з 01.01.2019 розпочало провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії на території Рівненської області на підставі ліцензії, виданої постановою НКРЕКП від 13.11.2018 №1413.
Згідно ч. 4 ст. 46 Закону України "Про ринок електричної енергії" договори про надання послуг з розподілу є публічними договорами приєднання та укладаються на основі типових договорів, форма яких затверджується Регулятором (НКРЕКП).
Пунктом 2.1.16 Правил роздрібного ринку електричної енергії затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (надалі - ПРРЕЕ) визначено, що оператор системи не має права відмовити електропостачальнику, який звертається щодо укладення договору електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території здійснення діяльності відповідного оператора системи.
Відповідно до п. 2.1.17 ПРРЕЕ договір електропостачальника про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії є публічним договором приєднання, зміст якого визначається оператором системи на основі типового договору, що є додатком 4 до цих Правил, оприлюднюється на офіційному веб-сайті оператора системи та укладається шляхом надання електропостачальником заяви - приєднання. Датою початку дії зазначеного договору є наступний робочий день від дня отримання оператором системи заяви-приєднання електропостачальника щодо укладення такого договору.
За приписами п. 2.1.20 ПРРЕЕ договір електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії є постійно діючим у частині організаційних питань забезпечення доступу електропостачальника до електричних мереж оператора системи, інформаційного обміну між сторонами, обліку та розрахунків, забезпечення процедури зміни електропостачальника споживачем, порядку взаємодії у випадках припинення (обмеження) та відновлення електропостачання споживача (субспоживачів), які безпосередньо приєднані до мереж оператора системи, так і основних споживачів, інших процедур, пов`язаних із забезпеченням електропостачання.
На виконання вимог законодавства в сфері ринку електричної енергії, зокрема, постанови НКРЕКП від 13.11.2018 № 1413, позивачем для забезпечення публічності розміщено договір електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії на офіційному веб-сайті ОСР (http//www.roe.vsei.ua).
Згідно з ст. 633 Цивільного кодексу України публічним є договір, в якому одна сторона підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
Між Приватним акціонерним товариством "Рівнеобленерго" (надалі - позивач/оператор системи) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Зе.Тек" (надалі -відповідач/електропостачальник) укладено договір № 297003105 електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (надалі - договір) шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису.
Цей договір електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови передачі (розподілу) електричної енергії споживачам електропостачальника (надалі - постачальника) як послуги оператора системи. Укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання постачальника до умов цього договору (п.1.1.договору).
Оператор системи надає послуги з розподілу/передачі електричної енергії за сукупністю споживачів, які входять до групи постачальника згідно з реєстром за ЕІС-кодами споживачів та їх точками вимірювання. Реєстр ведеться оператором системи в електронному вигляді. Оператор системи забезпечує надання послуг з розподілу (передачі) в обсязі, необхідному та достатньому для виконання постачальником функцій відповідного суб`єкта роздрібного ринку електричної енергії, та надання інших послуг, зокрема з відключення та підключення споживачів ( п.2.1. договору).
Постачальник здійснює придбання та оплату послуг з розподілу (передачі) електричної енергії згідно з умовами глави 3 цього договору за сукупністю споживачів постачальника , які згідно з умовами договорів про постачання електричної енергії (комерційних пропозицій постачальника) здійснюють оплату послуг з розподілу (передачі) електричної енергії у складі вартості (ціни) електричної енергії постачальника, та інших послуг оператора системи згідно з порядком розрахунків, який є додатком 1 до цього договору (п.2.2.договору).
Вартість договору складає вартість послуг з розподілу (передачі) електричної енергії за сукупністю споживачів постачальника, яким згідно з умовами договорів про постачання електричної енергії (комерційних пропозицій постачальника) послуги з розподілу (передачі) електричної енергії придбає постачальник, та вартість інших послуг згідно з договором (п.3.2. договору).
Розрахунковим періодом для цілей цього договору є календарний місяць (п.3.3. договору).
Оплата (придбання) послуг з розподілу (передачі) електричної енергії здійснюється постачальником у формі попередньої оплати, у тому числі плановими авансовими платежами (п.3.4.договору).
Пунктом 4.2. договору встановлено, що постачальник зобов`язується: виконувати умови цього договору; здійснювати придбання та оплату послуг з розподілу (передачі) електричної енергії у повному обсязі згідно з умовами глави 3 цього договору за сукупністю споживачів постачальника, яким згідно з умовами договорів про постачання електричної енергії (комерційних пропозицій постачальника) оплату (придбання) послуг з розподілу (передачі) електричної енергії забезпечує постачальник, та іншихи платежів, необхідність яких випливає з умов цього договору.
Відповідно до пункту 5.1. договору оператор має право на отримання від постачальника своєчасної оплати за надання послуги з розподілу (передачі) електричної енергії споживачам постачальника, яким згідно з умовами договорів про постачання електричної енергії (комерційних пропозицій постачальника) оплату (придбання) послуг з розподілу (передачі) електричної енергії забезпечує постачальник, оплати послуг з відключення та підключення об`єктів споживачів постачальника та інших послуг, передбачених порядком розрахунків.
Пунктом 4 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії" передбачено, що оплата за послуги з розподілу (передачі) електричної енергії здійснюється постачальником, згідно рахунку - фактури, виставленого оператором системи відповідно до вимог даного порядку. Постачальником здійснюється оплата послуг з розподілу (передачі) електричної енергії за сукупністю споживачів, яким згідно з договорами про постачання електричної енергії, послуги з розподілу (передачі) електричної енергії забезпечує постачальник.
Відповідно до пункту 7 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії" оплата послуг з розподілу (передачі) електричної енергії здійснюється постачальником на розрахунковий рахунок оператора системи. Датою здійснення оплати за виставленими оператором системи постачальнику платіжними документами є дата, на яку оплачена сума коштів зарахована на поточний рахунок оператора системи.
Постачальник здійснює попередню оплату послуг з розподілу (передачі) електричної енергії на розрахунковий період по групі споживачів, які обрали спосіб оплати послуг з розподілу (передачі) електричної енергії через постачальника, не пізніше останнього банківського дня місяця, що передує розрахункового, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок оператора системи (п. 8 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії").
Розмір попередньої оплати визначається як добуток планових місячних обсягів розподілу та тарифів на послуги розподілу оператора системи розподілу на відповідному класі напруги (п. 9 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії").
Постачальник здійснює остаточний розрахунок за послугу з розподілу (передачі) електричної енергії, з урахуванням всіх оплат за розрахунковий місяць (період), на підставі виставлених оператором системи рахунків, протягом 5 робочих днів від дня отримання відповідного рахунку. Якщо сума попередньої оплати перевищує вартість фактичного розподіленого (переданого) обсягу електричної енергії за відповідний розрахунковий період , надлишкові кошти зараховуються як оплата наступних періодів (п. 16 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії").
За підсумками розрахункового місяця (періоду) виходячи з обсягу електричної енергії, яка була розподілена ОСР для відповідного споживача, та тарифу на розподіл електричної енергії за відповідний період оператор системи оформляє та направляє (надає) постачальнику рахунок - фактуру та акт приймання - передавання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (п. 20 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії").
Пунктом 21 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії" зазначено, що рахунок-фактура за послуги з розподілу (передачі) електричної енергії та акт приймання - передавання наданих послуг з розподілу (передачі) електричної енергії можуть отримуватись постачальником та/або надаватися оператором системи з накладенням кваліфікованого електронного підпису (далі- КЕП) керівника (уповноваженої) особи:
-шляхом розміщення у "Особистому кабінету Електропостачальника";
-шляхом направлення на електронну адресу постачальника, вказану в заяві-приєднання до публічного договору електропостачальника з надання послуг з розподілу(передачі) електричної енергії.
Датою отримання постачальником рахунка-фактури за послуги з розподілу (передачі) електричної енергії та/або акту приймання - передавання наданих послуг з розподілу (передачі) електричної енергії буде вважатися дата їх направлення на електронну пошту (п. 22 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії").
Примірник акту підлягає поверненню оператору системи після його підписання постачальником (в тому числі з використанням кваліфікаційних електронних підписів у випадку, коли споживач зареєстрований та користується сервісом "Особистий кабінет постачальника" на офіційному сайті товариства www.roe.vsei.ua) у строк не пізніше 10-го числа місяця наступного за розрахунковим. У разі непідписання постачальником акту та не надання мотивованих причин щодо відмови у його підписанні, не пізніше 10-го числа місяця наступного за розрахунковим, акт вважається підписаним, а послуги такими, що надані належним чином. Оператор системи зобов`язаний здійснити реєстрацію електронний податкових накладних в ЄРПН в строк та спосіб відповідно до вимог чинного законодавства (п. 24 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії").
Пунктом 1 додатку 5 "Порядок взаємодії оператора системи розподілу та постачальника" визначено, що обмін документами та іншою інформацією пов`язаною з виконанням умов договору, здійснюється між сторонами в електронному вигляді з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника (уповноваженої особи) або на паперових носіях (листом) за підписом сторін (шляхом особистого вручення, направлення поштою тощо), з дотриманням строків, необхідних для виконання умов договору.
Позивач стверджує, що на виконання умов договору, надіслав відповідачу на електронну пошту рахунок на оплату авансових платежів № 297003105-112023 ВЦ на січень 2024 від 30.11.2023 на суму 451 478,33 грн. Однак, відповідач своєчасно не здійснив оплату (у строк до 30.12.2023). Згодом позивачем було надіслано на електронну пошту відповідача рахунок на оплату авансових платежів № 297003105-122023 ВЦ на лютий 2024 від 31.12.2024 на суму 682 624,18 грн. Однак, відповідач своєчасно не здійснив оплату (у строк до 30.01.2024).
За внесення платежів, передбачених цим договором, з порушенням строків, визначених порядком розрахунків, постачальник сплачує оператору систему пеню, у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє у період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, враховуючи день фактичної оплати, а також три проценти річних від простроченої суми. Пеня нараховується до повного виконання постачальником своїх зобов`язань. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком. Оплата здійснюється постачальником протягом 5 - ти днів з дня виставленого рахунку оператором системи з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення (п. 17 додатку 1 до договору електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії").
У зв`язку з несвоєчасним виконанням грошових зобов`язань за договором позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення 3 514,22 грн інфляційних втрат та 1 496,77 грн 3 % річних.
Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування, оцінка аргументів сторін.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України (далі - ГК України) майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
З положень ст. 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), ст. 173 ГК України вбачається, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Згідно з п.1 ч.2 ст.11 ЦК України однією із підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договір, а в силу вимог ч. 1 ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 №312 затверджені Правила роздрібного ринку електричної енергії та типовий договір електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (додаток 4 до ПРРЕЕ).
Пунктом 2.1.17 ПРРЕЕ встановлено, що договір електропостачальника про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії є публічним договором приєднання, зміст якого визначається оператором системи на основі типового договору, що є додатком 4 до цих Правил, оприлюднюється на офіційному веб-сайті оператора системи та укладається шляхом надання електропостачальником заяви-приєднання. Датою початку дії зазначеного договору є наступний робочий день від дня отримання оператором системи заяви-приєднання електропостачальника щодо укладення такого договору.
Згідно з п. 2.1.18 ПРРЕЕ для укладення договору електропостачальника про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії між електропостачальником та оператором системи електропостачальник має надати відповідному оператору системи заяву - приєднання (із зазначенням місцезнаходження і банківських реквізитів заявника) та інші документи, вказані у даному пункті.
Судом встановлено, що між Приватним акціонерним товариством "Рівнеобленерго" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Зе.Тек" укладено договір № 297003105 електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису.
Частиною четвертою статті 18 Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" передбачено, що кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.
Разом з тим, у матеріалах справи відсутня заява - приєднання із зазначенням місцезнаходження і банківських реквізитів заявника.
Частинами 6 та 7 статті 276 ГК України закріплено, що розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється, як правило, у формі попередньої оплати. За погодженням сторін можуть застосовуватися планові платежі з наступним перерахунком або оплата, що провадиться за фактично відпущену енергію.
За підсумками розрахункового місяця (періоду) виходячи з обсягу електричної енергії, яка була розподілена ОСР для відповідного споживача, та тарифу на розподіл електричної енергії за відповідний період оператор системи оформляє та направляє (надає) постачальнику рахунок - фактуру та акт приймання - передавання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (п. 20 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії").
Датою отримання постачальником рахунка - фактури за послуги з розподілу (передачі) електричної енергії та/або акту приймання - передавання наданих послуг з розподілу (передачі) електричної енергії буде вважатися дата їх направлення на електронну пошту (п. 22 додатку 1 "Порядок розрахунку за надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії").
До позовної заяви долучено рахунок на оплату авансових платежів № 297003105-112023 ВЦ на січень 2024 від 30.11.2023 на суму 451 478, 33 грн, рахунок на оплату авансових платежів № 297003105-122023 ВЦ на лютий 2024 від 31.12.2024 на суму 682624,18 грн та акт № 297003105 - 012024 приймання - передавання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії за січень 2024 від 31.01.2024 на суму 722 462,81 грн.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутній акт приймання - передавання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії за лютий 2024, який відправлений на електронну пошту відповідача 07.03.2024 згідно роздруківки, долученою позивачем.
При цьому, за загальним правилом фактом підтвердження здійснення господарської операції є саме первинні документи бухгалтерського обліку, до яких належать усі документи в їх сукупності, складені щодо господарської операції, що відповідають вимогам закону, зокрема ст. 9 Закону України "Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні", та відображають реальні господарські операції.
Відтак, відсутність належних первинних документів з чіткими сумами простроченого боргу унеможливлює належне визначення сум інляційних втрат та 3% річних.
Позивач нарахував відповідачу 3 514,22 грн інфляційних втрат та 1 496,77 грн 3 % річних.
Відповідно до засад господарського судочинства визначених у статтях 13, 14 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Проте, позивач не вказав у позові за які періоди нараховано інфляційні втрати та 3% річних (розрахунку суду не надано), що відноситься до сфери процесуальних прав та обов`язків саме позивача. Зокрема у своєму позові позивач вказує лише нараховані суми інфляційних втрат та 3% річних, проте не наводить розрахунків, з яких позивачем отримані відповідні величини, а також не вказує період нарахування, не зазначає початок перебігу строку за який проведено такий розрахунок та його закінчення.
Ненадання суду детального розрахунку сум котрі пред`являються до стягнення, зокрема із зазначенням точних часових періодів протягом яких проводяться нарахування, позбавляє суд можливості здійснити перевірку розрахунків.
За таких обставин суд не має можливості здійснити перерахунок нарахованих сум інфляційних втрат та 3 % річних, оскільки позивач не обґрунтував за які періоди (час початку та час закінчення) здійснено таке нарахування. Разом з тим, встановлення судом власних періодів нарахування суперечитиме принципам рівності усіх учасників судового процесу перед законом та судом, змагальності та диспозитивності господарського судочинства. Таким чином позивач не обґрунтував належним чином вимоги щодо інфляційних втрат та 3 % річних.
Відповідно до приписів частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно з вимогами статті 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до положень статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Також, згідно з нормами статті 78 ГПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Висновки суду
За результатами розгляду спору та з`ясування обставин, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, суд прийшов до висновку, що у позові належить відмовити повністю.
Розподіл судових витрат
Згідно з ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Відповідно до частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається: 1) у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; 2) у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи те, що у позові відмовлено, судові витрати понесені позивачем - залишаються за останнім та не підлягають відшкодуванню за рахунок відповідача.
Керуючись ст. ст.129, 237-240 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. У задоволенні позову Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго" (33013, м. Рівне, вул. Князя Володимира, 71, код ЄДРПОУ 05424874) до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Зе.Тек" (01001, м. Київ, вул. Чикаленка Євгена, 34, код ЄДРПОУ 44317705) про стягнення заборгованості в сумі 5 010,99 грн відмовити.
2. Судові витрати у вигляді судового збору покласти на позивача.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя А.І.Мовчун
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123640793 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Мовчун А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні