ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.12.2024м. СумиСправа № 920/1288/24
Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., розглянувши матеріали справи № 920/1288/24
до відповідача: Публічного акціонерного товариства Сумихімпром (вул. Харківська, п/в 12, м. Суми, 40000, код ЄДРПОУ 05290570)
про стягнення 790 774 грн 20 коп.
За участю представників сторін:
від позивача: не прибув,
від відповідача: не прибув,
при секретарі судового засідання Щербак Н.М.
УСТАНОВИВ:
24.10.2024 позивач звернувся до суду з позовом, відповідно до вимог якого просить суд стягнути з відповідача 790 774 грн 20 коп. безпідставно утримані грошові кошти; а також стягнути з відповідача судовий збір.
Ухвалою суду від 25.10.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 920/1288/24 та призначено підготовче засідання на 21.11.2024, 10:20.
07.11.2024 відповідачем надано до суду:
- відзив на позовну заяву;
- заяву про застосування строків позовної давності (вх. № 4806 від 07.11.2024).
Через загрозу безпеці учасників справи, у зв`язку з тим, що з 08 год. 51 хв. до 12 год. 13 хв. 21.11.2024 у Сумській області була оголошена повітряна тривога (повідомлення Telegram - каналу, що інформує про повітряну тривогу "Тривога. Сумська область"), судове засідання у справі 21.11.2024 не відбулось.
Ухвалою суду від 21.11.2024 призначено підготовче засідання на 10.12.2024, 11:20.
В судове засідання 10.12.2024 представники сторін не прибули, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Розглянувши матеріали справи та подані документи, суд зазначає наступне:
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023 внесено зміни до ряду статей ГПК України.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень вказаного Закону, справи у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цим Законом, розглядаються за правилами, що діють після введення в дію цього Закону.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції (ч.4 ст.6 ГПК України).
Відповідно до ч. 5 ст. 6 ГПК України суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-теле-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Згідно з ч.6 ст.6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Отже у відповідності до ст.6 ГПК України позивач Мале приватне підприємство «Центр естетики та краси «Еліта» (код ЄДРПОУ 23296078) зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет в підсистемі Електронний суд системи ЄСІТС.
Господарським судом встановлено, що юридична особа Мале приватне підприємство «Центр естетики та краси «Еліта» (код ЄДРПОУ 23296078) не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
За приписами ст. 174 ГПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Також в порушення положення ст. 162 ГПК України позивачем не зазначено в позовній заяві відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.
Окрім цього, відповідно до п. 5 та п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Позивач у позові посилається на те, що він сплатив відповідачу відповідно до умов Договору за вказані приміщення 790774 грн 20 коп. Проте, відповідні докази щодо сплати відповідачу саме зазначеної суми коштів (платіжних доручень, квитанцій, виписок з банку, тощо) позивач суду не надав.
Також, за частиною 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (надалі ГПК України) позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надане право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Частиною 3 статті 56 ГПК України визначено, що юридична особа незалежно від порядку її створення, бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Проте, позивачем до позовної заяви не надано будь-яких доказів на підтвердження повноважень Р.Т. Абідова підписувати та подавати позов до суду від імені Малого приватного підприємства «Центр естетики та краси «ЕЛІТА».
Окрім цього, судом встановлено, що позовна заява (крім зазначення щодо рішення Господарського суду Сумської області) не містить, в тому числі, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
За приписами ч.ч. 11, 12, 13 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
З урахуванням викладених обставин суд залишає позовну заяву без руху, позивачу надається строк для усунення недоліків позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви - у продовж 1-го (одного) дня з дня отримання даної ухвали.
3. Позивачу зазначити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання доказів реєстрації позивача (створення електронного кабінету) в підсистемі Електронний суд ЄСІТС;
- зазначення відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача та надання відповідних доказів в підтвердження;
- надання доказів в підтвердження позовних вимог, а саме належних доказів (платіжних доручень, квитанцій, виписок з банку, тощо) сплати 790774 грн 20 коп.;
- надання належних доказів в підтвердження повноважень Р.Т. Абідова підписувати та подавати позов до суду від імені Малого приватного підприємства «Центр естетики та краси «ЕЛІТА»;
- письмового зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів всіх письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
4. Роз`яснити позивачу наслідки, передбачені частинами 12 та 13 ст. 176 ГПК України, а саме: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
5. Копію ухвали надіслати сторонам у справі відповідно до положень ст. 6 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання, відповідно до вимог ст. 255 ГПК України, оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Ухвалу складно та підписано суддею 10.12.2024.
СуддяС.В. Заєць
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123640859 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні