ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"09" грудня 2024 р. м ХарківСправа № 922/4287/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ємельянової О.О.
розглянувши матеріали
позовної заявиІноземного підприємства "Малахіт", 61054, м. Харків, вул. Академіка Павлова, 120 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕСВЕ Девелопмент», 61045, м. Харків, вул. Клочківська. Буд. 244 простягнення 436 204,57 грн.
ВСТАНОВИВ:
Іноземне підприємство "Малахіт" звернулось до Господарського суду Харківської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕСВЕ Девелопмент» про стягнення грошових коштів витрачених позивачем на оплату комунальних послуг за адресою м. Харків, вул. Мала Панасівська, буд. 1 у серпні 2022 року у розмірі 436204,57 грн.
Також, до стягнення заявлені судові витрати.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.
Згідно пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Пунктом 1 частини 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України визначено, що ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Як вбачається із прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено майнову вимогу про стягнення 436204,57 грн., проте останнім в порушення вищезазначених вимог Господарського процесуального кодексу України не зазначено ціни позову.
Також, позивачем в порушення вимог пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви не надано обґрунтованого розрахунку позовних вимог.
Крім того, позивачем у позовній заяві зазначено про 3-х осіб, проте жодного клопотання щодо їх залучення до позовної заяви додано не було.
Згідно частини 1, частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час на усунення недоліків.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами частини 3, частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до Господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 163, 174, 234 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Іноземного підприємства "Малахіт" (вх. № 4313/24) залишити без руху.
2. Встановити Іноземному підприємству "Малахіт" строк на усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Іноземному підприємству "Малахіт" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:
- обґрунтований розрахунок позовних вимог;
- зазначення ціни позову із урахуванням вимог Господарського процесуального кодексу України;
Письмові пояснення щодо 3-х осіб у відповідності до вимог статті 50 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Ухвала складена та підписана 09 грудня 2024 року
СуддяО.О. Ємельянова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123640931 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ємельянова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні