Справа № 274/4782/24 Провадження № 2/0274/1254/24 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
заочне
27.11.2024 м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Большакова Т.Б.за участю секретаря судового засідання Павлюк-Жук А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії,
ВСТАНОВИВ:
І. Короткий зміст позовних вимог
Позивач звернувся до суду з указаним позовом, у якому з урахуванням уточнень, просить суд стягнути заборгованість за послуги з постачання теплової енергії з: ОСОБА_1 - 6 569,83 грн, ОСОБА_2 - 13 960,90 грн, ОСОБА_4 - 13 960,90 грн, ОСОБА_3 - 11 497,20 грн; - стягнути на користь КП «Бердичівтеплоенерго» з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 судовий збір в сумі 3 028,00 грн.
Позов обґрунтовано тим, що між позивачем та відповідачами виникли зобов`язальні правовідносини з приводу надання послуг з постачання теплової енергії за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідачі є споживачами послуг з постачання теплової енергії.
Відповідно до інформаційної довідки за № 369315704 від 11.03.2024 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна та довідки КП «Бердичівське МБТІ» № 205 від 28.03.2024, власниками квартири АДРЕСА_2 є ОСОБА_1 (1/7 частка квартири), ОСОБА_5 (1/7 частка квартири), ОСОБА_3 (7/28 частка квартири), ОСОБА_4 (7/28 частки квартири), ОСОБА_6 (3/28 частка квартири) та ОСОБА_7 (3/28 частка квартири) на підставі свідоцтва про право власності на житло від 03.02.1999, виданого відділом ЖКГ міськвиконкому та договору купівлі-продажу від 28.07.2006 за № 3-535.
Відповідачі у період з 01.08.2020 по 30.04.2024 отримували комунальні послуги з теплопостачання квартири за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідачі невчасно сплачували за теплопостачання, внаслідок чого виник борг, який станом на 01.05.2024 складає: 45988,83 грн.
Неналежне виконання відповідачами зобов`язань, порушує право позивача на одержання плати за надані житлово-комунальні послуги з теплопостачання в установлений законодавством строк.
ІІ. Процедура та позиції сторін
Ухвалою суду від 13.06.2024 відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін у цивільній справі.
Ухвалою суду від 11.07.2024 клопотання представника позивача про витребування доказів задоволено, розгляд справи відкладено.
Ухвалою суду від 18.08.2024 клопотання представника позивача про витребування доказів задоволено, розгляд справи відкладено.
22.10.2024 на адресу суду надійшла належним чином завірена копія матеріалів спадкової справи № 113/2021, заведеної до майна померлого ОСОБА_7 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою суду від 23.10.2024 прийнято до розгляду заяву представника позивача про уточнення позовних вимог у цивільній справі № 274/4782/24 за позовом Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії.
Сторони в судове засідання не з`явилися про день, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Представник позивача подала до суду заяву про розгляд справи без участі представника, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечує.
Від відповідачів заяв по суті справи до суду не надійшло, останні не скористалася своїм процесуальним правом та не направили до суду відзив на позовну заяву, про розгляд справи повідомлені належним чином.
Оскільки в матеріалах справи зібрано достатньо доказів про взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності учасників провадження, які належним чином повідомлені про день, час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Оскільки в матеріалах справи зібрано достатньо доказів про взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе за згодою позивача провести заочний розгляд справи.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного пристрою не здійснювалося на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
ІІІ. Національне законодавство, що підлягає застосуванню
Відповідно до п.п. 6, 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу; індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.
Комунальні послуги - це послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами (ст. 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").
Згідно ч. 7 ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуга з постачання теплової енергії надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та вимогами правил надання послуг з постачання теплової енергії, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов`язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом.
У частині 5 ст. 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" зазначено, що у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.
Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.
Крім того, відповідно до ст. 19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Пунктом 13 Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених Постанови КМУ № 830 від 21.08.2019 визначено, що індивідуальний договір вважається укладеним із споживачем, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем. Фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги.
Відповідно до ст. ст. 1, 19 Закону України "Про теплопостачання" теплова енергія - товарна продукція, що виробляється на об`єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу. Вироблена теплова енергія постачається споживачу згідно з договором купівлі-продажу. Споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію. Згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги»споживачі зобов`язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом.
Приписами ст. 25 цього Закону визначено, що теплогенеруюча, теплотранспортна та теплопостачальна організації мають право укладати договори купівлі-продажу теплової енергії із споживачами, водночас приписами ст. 24 Закону встановлено, що своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії є основними обов`язками споживача теплової енергії.
У відповідності до ст. ст. 67, 68 ЖК України та Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджених Постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 (чинної на момент надання послуг) споживач зобов`язаний оплачувати послуги в установленні строки. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа. Відповідно до п. 40 Правил користування тепловою енергією затверджених постановою КМУ від 03.10.2007 № 1198 споживач теплової енергії зобов`язаний вчасно проводити розрахунки за спожиту теплову енергію та здійснювати інші платежі.
У відповідності до ст. ст. 525, 526, 530 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, при чому зобов`язання має виконуватися належним чином і у встановлений строк відповідно до умов договору.
Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку (ст. 509 ЦК України).
ІV. Фактичні обставини справи, встановлені судом, докази на їх підтвердження, оцінка та мотиви суду
Судом встановлено, що відповідачі є власниками квартири за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до інформаційної довідки за № 369315704 від 11.03.2024 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна та довідки КП «Бердичівське МБТІ» № 205 від 28.03.2024, власниками квартири АДРЕСА_2 є ОСОБА_1 (1/7 частка квартири), ОСОБА_5 (1/7 частка квартири), ОСОБА_3 (7/28 частка квартири), ОСОБА_4 (7/28 частки квартири), ОСОБА_6 (3/28 частка квартири) та ОСОБА_7 (3/28 частка квартири) на підставі свідоцтва про право власності на житло від 03.02.1999, виданого відділом ЖКГ міськвиконкому та договору купівлі-продажу від 28.07.2006 за № 3-535.
З матеріалів спадкової справи № 113/2021, заведеної до майна померлого ОСОБА_7 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , убачається, що ОСОБА_3 (співвласник частини квартири) відмовився від спадщини після смерті батька ОСОБА_7 .
Відповідно до витягу № 1237 від 18.03.2024 про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, за адресою: АДРЕСА_1 , за указаною адресою зареєстровані: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Згідно з інформацією Бердичівського відділу ДРАЦС у Бердичівському районі Житомирської області від 30.07.2024 за № 1248/29.1-32, на зберіганні наявний актовий запис №11 про зміну імені ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , складений 10.05.1997 де ім`я особи змінено зі « ОСОБА_8 » на « ОСОБА_9 ».
23.05.2008 у спецвипуску газети «Земля Бердичівська» був опублікований публічний договір "Про надання послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води". 14.07.2017 також опублікований змінений публічний договір "Про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води" в спецвипуску газети «РІО-БЕРДИЧІВ» за № 56 (1537).
Також, 23.10.2021 на офіційному сайті Бердичівської міської ради та на офіційному сайті КП "Бердичівтеплоенерго" був опублікований публічний договір приєднання - Типовий індивідуальний договір про надання послуг з постачання теплової енергії.
Згідно з довідкою № 482/1 від 05.06.2024, виданою КП «Бердичівтеплоенерго», станом на 05.06.2024 дане підприємство постачає теплову енергію до будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до розрахунку КП "Бердичівтеплоенерго", борг, що виник за надані послуги за адресою: АДРЕСА_1 (особовий рахунок № НОМЕР_1 за період з серпня 2020 рокупо квітень 2024 року склав 45988,83 грн.
Встановлено, що між сторонами виникли спірні правовідносини з приводу оплати за надані житлово-комунальні послуги, а саме послуг з централізованого опалення.
Відповідачами за період із 01.08.2020 по 30.04.2024 не вносилася плата за надані послуги із постачання теплової енергії. Загальна заборгованість склала 45988,83 грн.
Розмір заборгованості доводиться розрахунком боргу, який не оспорений відповідачами.
Ураховуючи те, що квартира, належна відповідачам, забезпечується послугами централізованого опалення, однак відповідачі порушують свій обов`язок щодо оплати наданих послуг, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачів, з урахуванням їх часток у праві власності та здійсненої оплати, заборгованість в сумі 45988,83 грн, тобто з ОСОБА_1 (1/7 частки 8/56) заборгованість в сумі 6569,83 грн; з ОСОБА_2 (1/4 частки 14/56 +3/56 частки (спадщина після ОСОБА_7 )=17/56) заборгованість в сумі 13960,90 грн; з ОСОБА_4 (1/4 частки 14/56 + 3/56 частки (спадщина після ОСОБА_7 ) = 17/56) заборгованість в сумі 13960, 90 грн; з ОСОБА_3 (1/4 частки 14/56) заборгованість в сумі 11497,20 грн.
V. Розподіл судових витрат
На підставі ст. 141 ЦПК України з відповідачів в дольовому порядку на користь позивача підлягає стягненню судовий збір, сплачений позивачем при зверненні до суду, що підтверджено документально, а саме в сумі по 757,00 грн з кожного.
Керуючись ст. ст. 259, 263-265, 268, 272, 273, 352, 354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 накористь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" заборгованість з постачання теплової енергії, що утворилася за період з 01.08.2020 по 30.04.2024 у розмірі 6569,83 грн та витрати по сплаті судовог озбору урозмірі 757,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" заборгованість з постачання теплової енергії, що утворилася за період з 01.08.2020 по 30.04.2024 у розмірі 13960,90 грн та витрати по сплаті судового збору у розмірі 757,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" заборгованість з постачання теплової енергії, що утворилася за період з 01.08.2020 по 30.04.2024 у розмірі 13960,90 грн та витрати по сплаті судового збору у розмірі 757,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Комунального підприємства "Бердичівтеплоенерго" заборгованість з постачання теплової енергії, що утворилася за період з 01.08.2020 по 30.04.2024 у розмірі 11497,20 грн та витрати по сплаті судового збору у розмірі 757,00 грн.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга.
Позивач має право оскаржити заочне рішення шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення.
Позивач, якому рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідач, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Відомості про учасників справи:
Позивач: Комунальне підприємство «Бердичівтеплоенерго», адреса: вул. Шевченка, 23, м. Бердичів, Житомирська область, 13312, код ЄДРПОУ 32794899.
Відповідачі:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місцезнаходження майна: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 .
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,адреса реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 .
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_4 .
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_5 .
Повний текстрішення виготовлено02.12.2024.
Суддя Тетяна БОЛЬШАКОВА
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123641628 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Большакова Т. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні