Справа № 545/3022/24
Провадження № 2/545/1727/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" грудня 2024 р. м. Полтава
Полтавський районний суд Полтавської області у складі
головуючого судді Зуб Т.О.,
за участю секретар судового засідання Пінчук З.І.,
позивачки ОСОБА_1 ,
представника позивача- адвоката Гайтота І.М.,
представника відповідача-
Управління з питання захисту прав дітей
Виконавчого комітету Кропивницької міської ради - Ковальової Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтава області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Полтавської районної державної військової адміністрації, Служби у справах дітей Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, Управління з питання захисту прав дітей Виконавчого комітету Кропивницької міської ради, Служби у справах дітей Виконавчого комітету Київської районної у м. Полтава ради, про скасування усиновлення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом, в обґрунтування якого зазначила, що рішенням Кіровський районного суду м. Кіровограда від 20.11.2012 року по справі № 1109/11257/2012 була задоволена її заява про всиновлення малолітніх дітей, громадян України: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Вирішено змінити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прізвище дитини « ОСОБА_2 » на « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ім`я « ОСОБА_2 » на « ІНФОРМАЦІЯ_7 » по батькові « ОСОБА_2 » на « ІНФОРМАЦІЯ_7 », місце народження «м. Кіровоград, Кіровоградська область, Україна» на «м. Полтава», дату народження « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та змінити дату реєстрації на « ІНФОРМАЦІЯ_4 »; вирішено внести до актового запису про народження дитини № 2251 від 01.11.2010 року, місце реєстрації якого Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Кіровоградській області, відповідні зміни щодо прізвища, імені, по-батькові, місця народження дитини, дати народження та дати реєстрації народження; відомості про батьків дитини « ОСОБА_10 , громадянин України, ОСОБА_11 , громадянка України»- виключено з актового запису про народження дитини № 2251 від 01.11.2010 року та зазначено матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; громадянку України, місце народження: м. Полтава, паспорт: НОМЕР_1 , виданий 21.05.2001 року Київським РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області.
Відповідно до психолого-педагогічної характеристики учня 4 класу Яхницької спеціальної школи Полтавської обласної ради ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , вбачається, що працездатність під час уроку постійно знаходиться на низькому рівні. Програмовий матеріал засвоює на середньому рівні. Не вміє зосереджуватись на заданому завданні (не закінчивши одне завдання переходить до іншого). Не здатний аналізувати, здійснювати класифікацію, узагальнювати, робити висновки. Не завжди уважно слухає пояснення вчителя, періодично відволікається, часто робить помилки через неуважність і не помічає їх при перевірці. На уроках математики може рахувати в межах 100, розв`язувати приклади та задачі, але допускає помилки. При списуванні складів, слів виникають значні труднощі. Робочі зошити веде неохайно. Має обмежений активний словниковий запас; при побудові виразів не дотримується граматичних правил. Потребує постійної допомоги і контролю з боку вчителя. Сприймання неосмислене. Обсяг сприймання недостатній. Увага нестійка, переважає мимовільна. Пам`ять короткочасна. Мислення переважає предметно-дійове. Ведуча діяльність- ігрова. У хлопця нестійка емоційно-вольова сфера. Настрій часто змінюється. Характерні прояви імпульсивності, агресивності. На зауваження дорослого може реагувати впертістю, негативізмом. Помічений у крадіжках, як у дітей так і у дорослих. Проявляється сексуальне насильство до дітей: підвищений інтерес до дівчат (торкається різних частин тіла, з грубістю бере їх за шию, валяє їх на підлогу) також проявляє насилля і до хлопчиків (душить, б`є). Зафіксований факт коли хлопчик вночі лягав у ліжко до меншого від себе учня та розбудивши його і налякавши, хватав за горло. У дитячому колективі постійно створює конфліктну ситуацію. В стані афекту простежується неадекватність дій у хлопчика. В такі моменти стає небезпечним для оточуючих. Навичками самообслуговування володіє, але потребує постійного контролю з боку дорослого.
Також, ОСОБА_12 неодноразово проходив лікування в КП Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради», і відповідно до Довідки від 21.06.2023 року за № 38.1-21/2041 КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» йому надавалася психіатрична допомога дитячим лікарем Відокремленого підрозділу «Обласна консультативна психоневрологічна поліклініка зі стаціонаром № 1» Неодноразово перебував на лікуванні в дитячому відділенні КП «ОЗНДП ПОР», останній раз- з 23.12.2022 року по 16.01.2023 року з діагнозом розлад особистості та поведінки з легким когнітивним зниженням внаслідок органічного ураження ЦНС (аутоімунний цефаліт (2021 р.)). Відповідно до Довідки від 21.06.2024 року за № 3988/32.1-15 КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради», ОСОБА_12 є дитиною з інвалідністю до 18 років з 2022 року. З 2019 року спостерігається дитячого лікаря-психіатра Відокремленого підрозділу «Обласна консультативна психоневрологічна поліклініка зі стаціонаром № 1». Знаходився 5 разів на стаціонарному куванні в дитячому відділенні КП «ОЗНДП ПОР», останній раз з діагнозом розлад особистості та поведінки з легким когнітивним зниженням внаслідок органічного ураження НС (аутоімунний енцефаліт (2021 р.)).
Крім того, ОСОБА_12 проявляє неймовірну агресію під час нападів хвороби. Створює крадіжки для забави не потрібних йому речей. Палить з 9 років та не реагує на прохання позивача кинути палити, адже це шкодить його здоров`ю. Проявляє жахливо неадекватну статеву поведінку, на може себе контролювати під час наступів агресії та сильної жорстокості, не реагує на будь-які зауваження грубо відповідає, вживає нецензурні слова, допомагає лише фізична праця та регулярне приймання ліків у закладі. ОСОБА_12 іде з дому, не повідомляючи куди і коли буде, ігнорує будь-які зауваження і прохання позивача. Йде за настановами сестри ОСОБА_13 не приймає ліки, які призначені йому лікарями, що дуже сильно погіршує його психологічний стан. Жодні виховні методи, які включали в себе розмову, якісь компромісні пропозиції не надали позитивних результатів. Отже, між позивачем і дитиною склалися стосунки, які роблять неможливими спільне проживання і виконання ОСОБА_1 своїх батьківських обов`язків.
Враховуючи вищенаведене, просить суд скасувати усиновлення ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , усиновлювачем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , на підставі рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 20.11.2012 року по справі №1109/11257/2012; внести зміни в актовий запис про народження від 01.11.2010 року № 2251, а саме, виключити з графи «мати» відомості про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Ухвалою судді Полтавського районного суду Полтавської області від 22.07.2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначене підготовче судове засідання (а.с. 17).
Ухвалою суду від 19.08.2024 року замінено первісного відповідача- Службу у справах дітей Виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтава ради на Управління з питання захисту прав дітей Виконавчого комітету Кропивницької міської ради; залучено у якості співвідповідача Службу у справах дітей Виконавчого комітету Київської районної у м. Полтава ради.
Ухвалою суду від 26.08.2024 року підготовче провадження закрито та справу призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Гайтота І.М. позовні вимоги підтримала та просила задовольнити з викладених підстав.
Позивач ОСОБА_1 також позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.
Представника відповідача- Управління з питання захисту прав дітей Виконавчого комітету Кропивницької міської ради - Ковальова Т.І. просила позбавити ОСОБА_1 батьківських прав. При усиновленні ОСОБА_1 повідомлено було про стан здоров`я дитини, проте, вона відмовилася від додаткового медичного огляду. Крім того, доказів, з якого часу дитина хворіє- не надано.
Представники відповідача: Служби у справах дітей Полтавської районної державної військової адміністрації, Служби у справах дітей Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, Служби у справах дітей Виконавчого комітету Київської районної у м. Полтава ради надали заяви про розгляд справи у їх відсутність.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою у судове засідання фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з таких підстав.
За змістом ч. 8 ст. 7 СК України, регулювання сімейних відносин має здійснюватися із максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім`ї.
Відповідно до положень ст. 51 Конституції України, ст. 5 СК України держава охороняє сім`ю, дитинство, материнство, батьківство, забезпечує охорону прав матері та батька, створює умови для зміцнення сім`ї. Ніхто не може зазнавати втручання в його сімейне життя, крім випадків, встановлених Конституцією України.
Статтею 207 Сімейного кодексу України встановлено, що усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого ст. 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Згідно з ч.ч. 3-5 ст. 232 СК України, з моменту усиновлення виникають взаємні особисті «майнові та майнові права і обов`язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, онуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням, всиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов`язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини. Усиновлення падає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов`язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.
Судом встановлено, що рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 20.11.2012 року по справі № 1109/11257/2012 була задоволена заява ОСОБА_1 про всиновлення малолітніх дітей, громадян України: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Вирішено змінити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прізвище дитини « ОСОБА_2 » на « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ім`я « ОСОБА_2 » на « ІНФОРМАЦІЯ_7 » по батькові « ОСОБА_2 » на « ІНФОРМАЦІЯ_7 », місце народження «м. Кіровоград, Кіровоградська область, Україна» на «м. Полтава», дату народження « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та змінити дату реєстрації на « ІНФОРМАЦІЯ_4 »; вирішено внести до актового запису про народження дитини № 2251 від 01.11.2010 року, місце реєстрації якого Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Кіровоградській області, відповідні зміни щодо прізвища, імені, по-батькові, місця народження дитини, дати народження та дати реєстрації народження; відомості про батьків дитини « ОСОБА_10 , громадянин України, ОСОБА_11 , громадянка України»- виключено з актового запису про народження дитини № 2251 від 01.11.2010 року та зазначено матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; громадянку України, місце народження: м. Полтава, паспорт: НОМЕР_1 , виданий 21.05.2001 року Київським РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області (а.с. 6-7). На підставі вказаного рішення Центральним відділом ДРАЦС реєстраційної служби ГТУЮ у Кіровоградській області були внесені відповідні зміни до актового запису (а.с. 10) та видане свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 від 20.11.2012 року (а.с. 9).
Пунктом 1 статті 9 Конвенції про права дитини передбачено, що Держави - учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини.
Відповідно до пункту 2 статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) від 04 листопада 1950 року, ратифікованої Верховною Радою України 17 липня 1997 року, органи державної влади не можуть втручатись у здійснення права на повагу до приватного і сімейного життя, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Втручання у право на повагу до сімейного життя становить порушення статті 8 Конвенції, якщо воно здійснюється не «згідно із законом», не має однієї або кількох законних цілей, зазначених у пункті 2 цієї статті, а також не є «необхідним у демократичному суспільстві» для досягнення такої цілі чи цілей. Під необхідністю втручання мається на увазі, що воно відповідає нагальній соціальній потребі, і, зокрема, є пропорційним до поставленої законної мети (пункт 43 рішення Європейського суду з прав людини від 20 травня 2010 року у справі «Курочкін проти України»).
Відповідно до психолого-педагогічної характеристики учня 4 класу Яхницької спеціальної школи Полтавської обласної ради ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , вбачається, що працездатність під час уроку постійно знаходиться на низькому рівні. Програмовий матеріал засвоює на середньому рівні. Не вміє зосереджуватись на заданому завданні (не закінчивши одне завдання переходить до іншого). Не здатний аналізувати, здійснювати класифікацію, узагальнювати, робити висновки. Не завжди уважно слухає пояснення вчителя, періодично відволікається, часто робить помилки через неуважність і не помічає їх при перевірці. На уроках математики може рахувати в межах 100, розв`язувати приклади та задачі, але допускає помилки. При списуванні складів, слів виникають значні труднощі. Робочі зошити веде неохайно. Має обмежений активний словниковий запас; при побудові виразів не дотримується граматичних правил. Потребує постійної допомоги і контролю з боку вчителя. Сприймання неосмислене. Обсяг сприймання недостатній. Увага нестійка, переважає мимовільна. Пам`ять короткочасна. Мислення переважає предметно-дійове. Ведуча діяльність- ігрова. У хлопця нестійка емоційно-вольова сфера. Настрій часто змінюється. Характерні прояви імпульсивності, агресивності. На зауваження дорослого може реагувати впертістю, негативізмом. Помічений у крадіжках, як у дітей так і у дорослих. Проявляється сексуальне насильство до дітей: підвищений інтерес до дівчат (торкається різних частин тіла, з грубістю бере їх за шию, валяє їх на підлогу) також проявляє насилля і до хлопчиків (душить, б`є). Зафіксований факт коли хлопчик вночі лягав у ліжко до меншого від себе учня та розбудивши його і налякавши, хватав за горло. У дитячому колективі постійно створює конфліктну ситуацію. В стані афекту простежується неадекватність дій у хлопчика. В такі моменти стає небезпечним для оточуючих. Навичками самообслуговування володіє, але потребує постійного контролю з боку дорослого (а.с. 8).
Відповідно до Довідки від 21.06.2023 року за № 38.1-21/2041 КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» ОСОБА_12 неодноразово проходив лікування в КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради», йому надавалася психіатрична допомога дитячим лікарем Відокремленого підрозділу «Обласна консультативна психоневрологічна поліклініка зі стаціонаром № 1» Неодноразово перебував на лікуванні в дитячому відділенні КП «ОЗНДП ПОР», останній раз- з 23.12.2022 року по 16.01.2023 року з діагнозом розлад особистості та поведінки з легким когнітивним зниженням внаслідок органічного ураження ЦНС (аутоімунний цефаліт (2021 р.)) (а.с. 11). Відповідно до Довідки від 21.06.2024 року за № 3988/32.1-15 КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради», ОСОБА_12 є дитиною з інвалідністю до 18 років з 2022 року. З 2019 року спостерігається дитячого лікаря-психіатра Відокремленого підрозділу «Обласна консультативна психоневрологічна поліклініка зі стаціонаром № 1». Знаходився 5 разів на стаціонарному куванні в дитячому відділенні КП «ОЗНДП ПОР», останній раз з діагнозом розлад особистості та поведінки з легким когнітивним зниженням внаслідок органічного ураження НС (аутоімунний енцефаліт (2021 р.)) (а.с. 12).
Згідно висновку Служби у справах дітей Полтавської районної державної військової адміністрації за № 01-18/244 від 22.11.2024 року доцільно скасування усиновлення відносно ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (а.с. 107).
Згідно з пунктами 1, 2 статті 14 Європейської конвенції про усиновлення дітей (переглянута) від 27 листопада 2008 року, ратифікованої Верховною Радою України 15 лютого 2011 року, усиновлення може бути скасовано або визнано недійсним лише за рішенням компетентного органу. Найвищі інтереси дитини завжди мають перевагу. Усиновлення може бути скасовано до досягнення дитиною повноліття лише на підставі серйозних обставин, передбачених законом.
Відповідно до ст. 238 СК України, усиновлення може бути скасоване за рішенням суду, якщо: 1) воно суперечить інтересам дитини, не забезпечує їй сімейного виховання; 2) дитина страждає недоумством, на психічну чи іншу тяжку невиліковну хворобу, про що усиновлювач не знав і не міг знати на час усиновлення; 3) між усиновлювачем і дитиною склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов`язків. Усиновлення скасовується від дня набрання чинності рішенням суду.
Відповідно до вимог ст. 239 СК України у разі скасування усиновлення припиняються на майбутнє права та обов`язки, що виникли у зв`язку з усиновленням між дитиною та усиновлювачем і його родичами, відновлюються права та обов`язки між дитиною та її батьками, іншими родичами за походженням.
Пунктом п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення батьківських прав» №3 від 30 березня 2007 року, визначено, що усиновлення може бути скасовано або визнано недійсним тільки за рішенням суду за позовами батьків, усиновлювача, опікуна, піклувальника, органу опіки та піклування, прокурора, а також усиновленої дитини, яка досягла чотирнадцяти років.
У відповідності з п. 13 вказаної вище постанови, усиновлення може бути скасоване, якщо: воно суперечить інтересам дитини, не забезпечує їй сімейного виховання; дитина страждає недоумством, на психічну чи іншу тяжку невиліковну хворобу, про що усиновлювач не знав і не міг знати на час усиновлення; між усиновлювачем і дитиною незалежно від його волі склалися стосунки, які роблять неможливим виконання ним своїх батьківських обов`язків.
Вказаною постановою також визначено, що основною причиною скасування усиновлення є невідповідність усиновлення інтересам усиновленої дитини, незабезпечення їй сімейного виховання. Цим поняттям охоплюються усі аспекти правовідношення із усиновлення, як винного, так і невинного характеру зі сторони усиновлювача. До таких обставин, зокрема, слід віднести відсутність взаємної злагоди в силу особистих якостей усиновлювача та (або) усиновленого, в результаті чого усиновлювач не користується авторитетом у дитини або дитина не відчуває себе членом сім`ї усиновлювача; виявлення після усиновлення розумової неповноцінності або спадкових відхилень у стані здоров`я дитини, які істотно утруднюють або унеможливлюють процес виховання, про наявність якого усиновлювач не був попереджений при усиновленні.
Враховуючи викладене, суд вважає, що наведеними доказами доведено і об`єктивно підтверджено факт того, що між усиновлювачем ОСОБА_1 та дитиною ОСОБА_12 склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливим їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов`язків, а тому позов наявні підстави для скасування усиновлення.
Відповідно до ст. 241 СК України після набрання чинності рішенням суду про визнання усиновлення недійсним або скасування усиновлення суд у місячний строк зобов`язаний надіслати копію рішення до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. Орган державної реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду про скасування усиновлення або визнання його недійсним вносить відповідні зміни до актового запису про народження дитини.
На підставі наведеної норми підлягають виключенню з актового запису про народження ОСОБА_12 відомості про позивачку, як про його матір.
Відповідно до ч. 3 ст. 239 СК України у разі скасування усиновлення дитина передається за бажанням батьків або інших родичів їм, а якщо це неможливо,- вона передається на опікування органові опіки та піклування.
Відомості про батька дитини записані відповідно до ч. 2 ст. 135 СК України, а тому суд вважає, що в інтересах дитини слід передати її органу опіки в особі Управління з питання захисту прав дітей Виконавчого комітету Кропивницької міської ради.
Керуючись ст. ст. 2, 5, 10-13, 19, 76-82, 141, 258, 259, 264, 265, 273 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Служби у справах дітей Полтавської районної державної військової адміністрації, Служби у справах дітей Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, Управління з питання захисту прав дітей Виконавчого комітету Кропивницької міської ради, Служби у справах дітей Виконавчого комітету Київської районної у м. Полтава ради, про скасування усиновлення- задовольнити.
Скасувати усиновлення неповнолітньої дитини ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , вчинене на підставі рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 20.11.2012 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , як матері дитини.
Внести зміни до актового запису про народження дитини за № 2251 від 04.04.2011 року, складеного Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Кіровоградській області, виключивши в графі «відомості про матір» інформацію про ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянку України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Передати неповнолітнього ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , на виховання органу опіки та піклування в особі Управління з питання захисту прав дітей Виконавчого комітету Кропивницької міської ради для подальшого влаштування.
Вважати усиновлення скасованим від дня набрання чинності рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений 09.12.2024 року.
Суддя: Т. О. Зуб
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123643165 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Зуб Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні