Справа № 950/3255/24
Номер провадження 1-кп/950/305/24
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2024 року Лебединський районний суд Сумської області
в складі: головуючого судді - ОСОБА_1
з участю секретаря - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Лебедині кримінальне провадження № 12024205550000177 про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Лебедина, Сумської області, громадянина України, розлученого, не працюючого, освіта середня, який зареєстрований по адресі АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , не судимого, -
по ч. 1 ст. 309 КК України,
з участю: прокурора - ОСОБА_4 , обвинуваченого - ОСОБА_3
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 у на початку липня 2024 року поблизу свого господарства, розташованого по АДРЕСА_3 , виявив три дикоростучі рослини коноплі, які вирішив зірвати, щоб в подальшому зберігати їх для власних потреб без мети збуту. З цією метою, ОСОБА_3 зірвав три дикоростучі рослини коноплі, переніс їх на горище сараю за місцем свого проживання. У подальшому, висушив їх та зберігав для власних потреб без мети збуту до 20.09.2024. Так, в період часу з 16 год. 15 хв. до 16 год. 35 хв. 20.09.2024 в ході проведення у встановленому Законом порядку обшуку в господарстві по АДРЕСА_3 , на горищі сараю вищевказаного господарства, виявлено та вилучено сухі рослини, зовні схожі на рослини коноплі, які є сумішшю канабісу, який віднесений до наркотичних засобів та рослин, обіг яких обмежено. Маса канабісу в перерахунку на висушену речовину становить 344,3 грами.
Суд кваліфікує дії обвинуваченого ОСОБА_3 по ч. 1 ст. 309 КК України - тобто незаконне придбання та зберігання, наркотичних засобів без мети збуту.
У судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину визнав повністю та суду пояснив, що він у с. Мирне влітку 2024 року побачив рослини коноплі, вирішив їх вжити, приніс додому у. с. Мирне та висушив. частину вжив. Потім приїхала поліція та вилучила коноплю, а його направили на огляд для визначення стану наркотичного сп`яніння. Повідомив, що не може сплатити штраф відразу, сплатить протягом якогось періоду, працює «неофіційно». У скоєному розкаявся.
Відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України інші докази кримінального провадження судом не досліджувались. Суд визнав недоцільним дослідження інших доказів, оскільки обвинувачений ОСОБА_3 в судовому засіданні не оспорював факту вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України при зазначених обставинах.
Учасники судового провадження проти цього не заперечували. Фактичні обставини справи є доведеними, суд вважає їх доведеними та визнає недоцільним дослідження інших доказів відносно фактичних обставин, які ніким не оспорюються. До таких фактичних обставин відносяться дата, час, місце, спосіб вчинення кримінального правопорушення, винуватість, мотиви, а також інші обставини провадження, які визнані учасниками судового провадження та ними не оспорюються. Судом з`ясовано, чи правильно учасники судового провадження розуміють зміст цих обставин, чи немає сумнівів у добровільності їх позиції, а також їм роз`яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Дії ОСОБА_3 суд вважає за необхідне кваліфікувати по. ч. 1 ст. 309КК України, так як він вчинив незаконне придбання, виготовлення, зберігання, наркотичних засобів без мети збуту.
При призначенні покарання обвинуваченій суд виходить із загальних принципів призначення покарання, що передбачені ст. 65 КК України. Суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, наявність чи відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують покарання.
Суд враховує, що скоєне обвинуваченим кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 309 КК України є кримінальним проступком.
Згідно з ч. 1 і ч. 2 ст. 50 КК України покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину (проступку), і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого. Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів (проступків) як засудженими, так і іншими особами.
За приписом ч. 2 ст. 65КК України особі, яка вчинила злочин (проступок), має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів (проступків).
При призначенні покарання суд враховує особу обвинуваченого ОСОБА_3 , який по місцю проживання характеризується посередньо, не перебуває на обліку у лікаря нарколога та психіатра, підтвердженого джерела доходу не має.
Обставиною, що пом`якшує покарання відповідно до ст. 66 КК України, суд визнає - визнання своєї вини, сприяння розкриттю злочину.
Обставини, які обтяжують покарання відповідно до ст. 67 КК України - відсутні.
Прокурор просив призначити міру покарання у вигляді 17000 грн. штрафу, натомість з урахуванням даних про особу обвинуваченого, обставин вчиненого кримінального проступку, суд, реалізуючи принцип законності, справедливості та індивідуалізації покарання, вважає за не можливе призначити ОСОБА_3 покарання у виді штрафу, оскільки повідомлення обвинуваченого ОСОБА_3 про неофіційне працевлаштування в невстановленому місці, не може бути прийняте судом як підтвердження джерела доходу, з якого ОСОБА_3 буде мати можливість сплатити штраф. Крім того відсутність підтвердження суми доходу позбавляє суд можливості визначити розмір штрафу, який відповідав би майновому стану обвинуваченого, а також відповідав би майновому стану обвинуваченого, а також меті покарання визначеною ст. 50 КК України, та засадам призначення покарань визначеним ст. 65 КК України.
З урахуванням даних про особу обвинуваченого, обставин вчиненого кримінального проступку, суд, реалізуючи принцип законності, справедливості та індивідуалізації покарання, вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді пробаційного нагляду, оскільки саме таке покарання буде повністю відповідати ступеню тяжкості вчиненого проступку, конкретним його обставинам, обставинам, що пом`якшують покарання, даним про особу обвинуваченого.
Відповідно до ч.1 ст.59-1 КК України покарання у виді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.
Суд покладає на засудженого до пробаційного нагляду, згідно ч.2 ст.59-1КК України, такі обов`язки: 1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; 2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання; 3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Строк покарання у виді пробаційного нагляду, згідно з ч.1ст.49-2 Кримінально-виконавчого кодексу України, обчислюється з дня постановки засудженого на облік уповноваженим органом з питань пробації.
Таке покарання ОСОБА_3 відповідає вимогам ст. ст.50, 65 КК України, є необхідним, законним, справедливим та цілком достатнім для її виправлення і попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.
Крім того суд вважає за необхідне речові докази у справі: суміш канабісу, який віднесений до наркотичних засобів та рослин, обіг яких обмежено, вагою 344,3 г, який знаходиться в мішку (первинному пакуванні) та передано на зберігання до кімнати зберігання речових доказів відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області - знищити.
Також суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_3 судові витрати, за проведення судової експертизи в сумі 1989 грн. 75 коп.
Керуючись ст. ст. 349, 368, 370, 374 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
ОСОБА_3 визнати винуватим у скоєнні кримінального проступку передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України і призначити покарання по цьому закону у виді одного року пробаційного нагляду
Покласти на засудженого до пробаційного нагляду ОСОБА_3 такі обов`язки:
1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2)повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;
3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Строк покарання у виді пробаційного нагляду обчислюється з дня постановки засудженого на облік уповноваженим органом з питань пробації.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого по адресі АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 на користь держави отримувач Лебединське УК/м. Лебедин. Р-н/24060300 код отримувача (ЄДРПОУ) 37345566, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача 899998, номер рахунку UA638999980313060115000018214, код класифікації доходів бюджету 24060300, найменування ККДБ «інші надходження » за проведення експертиз в розмірі 1989 грн 75 коп.
Речові докази - суміш канабісу, який віднесений до наркотичних засобів та рослин, обіг яких обмежено, вагою 344,3 г, який знаходиться в мішку (первинному пакуванні) та передано на зберігання до кімнати зберігання речових доказів відділення поліції № 3 (м. Лебедин) Сумського РУП ГУНП в Сумській області -знищити.
Вирок набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення.
Вирок може бути оскаржений до Сумського апеляційного суду через Лебединський районний суд Сумської області протягом 30-ти днів з дня його проголошення.
Копії вироку негайно вручити обвинуваченому та прокуророві.
Суддя: ОСОБА_5
Суд | Лебединський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123647517 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту |
Кримінальне
Лебединський районний суд Сумської області
Бакланов Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні