Ухвала
від 10.12.2024 по справі 375/1659/24
РОКИТНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 375/1659/24

Провадження № 2/375/647/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2024 року селище Рокитне

Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Смик М.М., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 ; треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: Таращанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання шлюбу, внаслідок його фіктивності, недійсним,-

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2024 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися з позовом до ОСОБА_3 ; треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: Таращанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання шлюбу, внаслідок його фіктивності, недійсним.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від10 жовтня 2024 року дану справу розподілено ОСОБА_4 як судді-доповідачу.

Ухвалою Рокитнянського районного суду Київської області від 17 жовтня 2024 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачам строк для усунення недоліків, який становить десять днів з дня отримання даної ухвали.

Згідно з довідкою про доставку електронного листа, позивачам ухвала Рокитнянського районного суду Київської області від 17 жовтня 2024 року отримала 4листопада 2024 року.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 7 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосується безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Крім викладеного суд враховує практику Європейського суду з прав людини, що визначає, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

У рішенні ЄСПЛ у справі «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 року, сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Згідно частини 4 статті 12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до положень статей 55, 124 Конституції України, статті 4 ЦПК кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

За змістом зазначеної норми особа, яка звертається до суду за захистом своїх прав, свобод чи інтересів, повинна дотриматися встановленого цивільним процесуальним кодексом порядку, в тому числі щодо форми, змісту позовної заяви, сплати судового збору, тощо.

Частиною 2 статті 12 ЦПК України визначено, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.

До даного часу, недоліки, зазначені судом, позивачі не усунули, а, відтак, ухвалу суду не виконали.

Відповідно до частини 3статті 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Оскільки, позивачі не усунули недоліки позовної заяви, тому позовну заяву необхідно вважати неподаною та повернути позивачам.

Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді (частина 6 статті 185 ЦПК України).

Керуючись статтями 12, 13, 185, 260, 353, 354 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 ; треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача: Таращанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Міністерство оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання шлюбу, внаслідок його фіктивності, недійсним - вважати неподаною та повернути позивачам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Марина СМИК

СудРокитнянський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123659511
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —375/1659/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Смик М. М.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Рокитнянський районний суд Київської області

Смик М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні