Ухвала
від 11.12.2024 по справі 295/18304/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/18304/24

1-кс/295/7766/24

УХВАЛА

11.12.2024 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотанняпро наданнядоступу доречей ідокументів,внесене прокуроромвідділу процесуальногокерівництва укримінальних провадженняхслідчих територіальногоуправління Державногобюро розслідуваньЖитомирської обласноїпрокуратури ОСОБА_3 у кримінальномупровадженні № 62024240020001551 від 01.05.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 4 ст. 190 КК України, та додані до нього матеріали, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів та відомостей, та знаходиться у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до інформації щодо фіксування камерами відеоспостереження м. Дніпра у період з 24.02.2022 по 27.03.2024 автомобіля марки Renault моделі Fluence, номерний знак НОМЕР_2 , з можливістю зняття копії відповідної інформації.

Досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що окремі службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі ІНФОРМАЦІЯ_3 ) у період часу з квітня 2022 року по березень 2024 року шляхом зловживання своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, заволоділи бюджетними коштами.

Так, відповідно до наказів в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 головного державного інспектора управління по роботі з податковим боргом ОСОБА_4 та начальника управління контролю за підакцизними товарами ОСОБА_5 увільнено від роботи (звільнено від виконання посадових обов`язків) у зв`язку з зарахуванням останніх до проходження служби у складі добровольчих формувань територіальних громад (далі ДФТГ).

При цьому, ОСОБА_5 фактично службу у ДФТГ не проходив та будь-які завдання територіальної оборони не виконував. ОСОБА_4 , у свою чергу, проходив службу у ДФТГ, поряд з цим виконання завдань територіальної оборони не перешкоджало йому виконувати службові обов`язки за основним місцем роботи.

У свою чергу, ОСОБА_5 будучи добровольцем ДФТГ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » м. Дніпра Дніпропетровської області згідно відомостей щодо місцезнаходження його мобільного телефону у зазначений період часу перебував поза межами територіальної громади м. Дніпра.

Більш того, відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України «Про національний спротив» громадяни України зараховуються до складу добровольчих формувань територіальних громад за місцем своєї реєстрації. У разі введення воєнного стану громадяни України можуть зараховуватися до складу добровольчих формувань територіальних громад також безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій.

Таким чином, вказані особи усвідомлюючи те, що їх увільнення від роботи у зв`язку із службою в ДФТГ відбулось безпідставно, фактично не здійснювали службові обов`язки за місцем роботи у ІНФОРМАЦІЯ_3 , у період часу з квітня 2022 року по березень 2024 року, отримували заробітну плату.

Крім цього встановлено, що відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 від 31.05.2024 № 262-о «Про звільнення ОСОБА_6 » припинено державну службу та звільнено 03.06.2024 ОСОБА_5 . При цьому, останньому нараховано та виплачено грошову компенсацію за невикористані відпустки, серед яких невикористані відпустки за час його увільнення від роботи. Таким чином, ОСОБА_5 не тільки безпідставно отримував заробітну платню у період його увільнення від роботи, а й отримав грошову компенсацію за не використані у цей час відпустки.

На підставі зібраних доказів 08.11.2024 повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Установлено, що ОСОБА_5 має у власності автомобіль марки Renault моделі Fluence, номерний знак НОМЕР_2 , яким останній міг пересуватись територією України, у тому числі і у місті Дніпро, де мав проходити службу у ДФТГ.

У зв`язку з необхідністю збирання доказів в рамках вищевказаного кримінального провадження, прокурором на адресу КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо фіксування камерами відеоспостереження м. Дніпра у період з 01.06.2022 по 27.03.2024 автомобіля марки Renault моделі Fluence, номерний знак НОМЕР_2 .

У свою чергу, КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у відповіді на запит повідомило, що запитувану інформацію може надати лише на підставі ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ.

Запитувана інформація, що знаходиться у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки надасть можливість підтвердити факти відсутності автомобіля підозрюваного ОСОБА_5 у місті Дніпро на час проходження служби у ДФТГ, що вказуватиме на умисний характер його дій, спрямованих на заволодіння грошовими коштами шляхом обману.

Прокурором ОСОБА_3 заявлено клопотання про проведення розгляду справи без її участі та без участі власника інформації.

Відповідно до ч. 2. ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проведено у відсутності особи, у володінні якої знаходяться документи.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п. 7 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи викладене, обставини кримінального провадження, значення документів, до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, за допомогою яких може бути виконане завдання, слідчий суддя дійшов висновку про можливість задовольнити подане клопотання.

Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим групи слідчих другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, а саме: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , прокурорам відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_3 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , а також за їх дорученням оперуповноваженому відділу у місті Житомирі ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницькому, ОСОБА_19 , тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до інформації щодо фіксування камерами відеоспостереження м. Дніпра у період з 24.02.2022 по 27.03.2024 автомобіля марки Renault моделі Fluence, номерний знак НОМЕР_2 , з можливістю зняття копії відповідної інформації.

Встановити строк дії ухвали до 03.02.2025.

Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення11.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123665882
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/18304/24

Ухвала від 11.12.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Чішман Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні