УХВАЛА
Справа № 564/4616/24
10 грудня 2024 року
Суддя Костопільського районного суду Рівненської області Снітчук Р.М. при вирішенні питання про прийняття заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Національної поліції в Рівненській області, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту проживання однією сім`єю як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у період з 01.07.2022 року до дня його зникнення безвісти під час виконання бойового завдання - 30.07.2024 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до ч. 2 ст. 83 та ч. 5 ст. 177 ЦПК України заявник зобов`язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких грунтуються позовні вимоги чи подати клопотання про витребування доказів, в порядку ст. 84 ЦПК України, у разі неможливості самостійно їх надати.
Відповідно до п. 4, п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Заявник зобов`язаний обґрунтувати свою заяву посиланням на докази.
Доказами відповідно до положень ст. 76 ЦПК України є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
У супереч вищевказаним нормам ЦПК України заявницею не зазначено та не додано доказів ведення з ОСОБА_3 спільного господарства, наявність спільного бюджету та побуту, спільних витрат на вирішення побутових питань, придбання майна, проведення дозвілля, які б підтверджували наявність взаємних прав і обов`язків між ними, притаманних подружжю.
Крім того, відповідно до ч. 4ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Звертаючись до суду із заявою про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу в порядку окремого провадження, заявник визначила заінтересованих осіб Головне управління Національної поліції в Рівненській області та ОСОБА_2 .
Разом із цим заявниці слід врахувати, що суб`єктний склад заінтересованих осіб у справі визначається в залежності від мети встановлення факту.
Конкретної мети встановлення цього юридичного факту заявником не зазначено.
Зі змісту заяви встановлено, що ОСОБА_3 був військовослужбовцем за призовом на військову службу по мобілізації на особливий період та зник безвісти під час виконання бойового завдання.
Проте заявницею не залучено всіх заінтересованих осіб у справі, зокрема Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області та Міністерство оборони України.
Згідно з вимогами ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановлені обставини, вважаю за вірне вказану заяву залишити без руху і надати заявниці строк десять днів з дня вручення ухвали суду, для усунення вищевказаних недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ст. 175, 185, 293, 294, 296, 297 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Головне управління Національної поліції України в Рівненській області, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, залишити без руху та надати заявниці строк для усунення недоліків, десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити зміст ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175 і 177цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя: Р. М. Снітчук
Суд | Костопільський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123667457 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Костопільський районний суд Рівненської області
Снітчук Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні