Ухвала
від 09.12.2024 по справі 707/3473/24
ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

707/3473/24

2/707/1527/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 грудня 2024 року м. Черкаси

Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Тептюк Є.П., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Метал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу, -

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфа-Метал» (місце знаходження: м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 1) звернулося до Черкаського районного суду Черкаської області через свого представника адвоката Стрілько М.О.. з позовом до ОСОБА_1 (мешканця АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу.

Представником позивача обрано підсудність розгляду справи Черкаському районному суду Черкаської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови дофізичної особипред`являються всуд зазареєстрованим увстановленому закономпорядку місцемїї проживанняабо перебування,якщо іншене передбаченозаконом.

У позовній заяві вказано місце проживання відповідача АДРЕСА_1 .

Згідно відповіді на запит суду з ЄДДР від 09.12.2024 року №952777 ОСОБА_1 зареєстрований у АДРЕСА_2 .

Зауважую, що на дану територію, юрисдикція Черкаського районного суду Черкаської області не поширюється, у зв`язку з чим представником позивача невірно обрано підсудність розгляду справи.

Підстав для розгляду справи за вибором позивача або обставин виключної підсудності розгляду справи - не вбачаю.

За нормами п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, суд передає справу на розгляд іншого суду.

Відповідно до ст.17Закону України«Про виконаннярішень тазастосування практикиЄвропейського судуз правлюдини» суди застосовуютьЄвропейську конвенцію з прав людинита основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Згідно статті 6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі «Zand v. Austria» вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів ». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.

Отже, враховуючи, що сторона позивача визначає місце проживання відповідача по м. Монастирище а також згідно відповіді з ЄДДР місце реєстрації відповідача м. Монастирище, матеріали позовної заяви слід передати до Монастирищенського районного суду Черкаської області, за територіальною підсудністю.

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, прихожу до висновку: враховуючи звернення до суду з порушенням правил підсудності, провадження у справі не може бути відкрито в даному суді, а справа підлягає направленню за підсудністю.

Спори між судами про підсудність, згідно ст.32 ЦПК України, не допускаються.

Враховуючи вищевикладене, керуючись п.1 ч.1, ч.3 ст.31, ст.ст.27, 32 ЦПК України,

у х в а л и в:

Цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Метал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу - передати за територіальною підсудністю на розгляд до Монастирищенського районного суду Черкаської області.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.

Ознайомитись з повним текстом ухвали суду, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.

Апеляційні скарги на ухвалу можуть бути подані протягом 15 днів з дня її складення через суд першої інстанції до Черкаського апеляційного суду або безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: Є. П. Тептюк

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123668308
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту

Судовий реєстр по справі —707/3473/24

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Монастирищенський районний суд Черкаської області

Барська Т. М.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні