ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
11 грудня 2024 рокуСправа № 912/3047/24
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Кузьміна Б.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до відповідача Кропивницької міської ради (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 41)
про визнання права на поновлення договору, визнання укладеною додаткової угоди,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яка містить такі вимоги до Кропивницької міської ради:
"1. Прийняти позовну заяву та відкрити провадження у справі.
2. Визнати за Фізичною особою - підприємцем Смірновою Галиною Андріївною право на поновлення договору оренди щодо земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться по вул. Кільцевій в м. Кропивницький (біля житлового будинку №40) загальною площею 0,0030 га (кадастровий номер 3510100000:19:149:0032).
3. Визнати укладеною між Кропивницькою міською радою та ФОП Смірновою Г.А. додаткову угоду до Договору оренди землі №41 від 31.10.2012, зареєстрованому Реєстраційною службою Кіровоградського міського управління юстиції Кіровоградської області 18.10.2013 року, номер запису про інше речове право 2948163 в редакції викладеної у пункті 3 прохальної частини позову.
4. Стягнути з Кропивницької міської ради витрати по сплаті судового збору."
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає до залишення без руху з таких підстав.
Статті 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначають вимоги щодо оформлення позовної заяви та переліку документів, які повинні додаватися до неї.
Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Усупереч наведеному, позивач не означила в позові її статусу, тобто не вказала, чи подає Смірнова Галина Андріївна позов як фізична особа-підприємець.
Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Спосіб захисту суб`єктивних цивільних прав - це закріплені законом матеріально-правові засоби примусового характеру, за допомогою яких провадиться відновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав і вплив на правопорушника.
За загальним правилом (частина перша статті 5 Господарського процесуального кодексу України) суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Викладене слід розуміти так, що суд захищає права, свободи та інтереси осіб у спосіб, який прямо передбачено нормою матеріального права або договором.
При цьому позивач, обираючи спосіб захисту, який він просить суд застосувати для захисту його прав, свобод чи інтересів, може обирати між кількома способами захисту (передбаченими законом або договором), якщо це не заборонено законом.
Якщо ж законом або договором не передбачено способу захисту, який би ефективно захищав права, свободи чи інтереси позивача, суд може захистити їх у спосіб, що не суперечить закону (частина друга статті 5 Господарського процесуального кодексу України).
Якщо способу захисту законом або договором не передбачено і позивач обирає інший спосіб захисту його прав, свобод чи інтересів, у позовній заяві має бути наведено відповідне обґрунтування необхідності застосування такого способу захисту, інакше суд залишає позовну заяву без руху на підставі частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Як вже зазначалося вище, позивач звернулася до суду з позовом, в якому, серед іншого, просить визнати за фізичною особою - підприємцем Смірновою Галиною Андріївною право на поновлення договору оренди щодо земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться по вул. Кільцевій в м. Кропивницький (біля житлового будинку №40) загальною площею 0,0030 га (кадастровий номер 3510100000:19:149:0032).
Суд зазначає, що в позовній заяві має бути вказано, чи передбачено відповідний спосіб захисту (у цьому випадку - визнання за особою права на поновлення договору оренди) законом або договором, або ж якщо позивач обрала інший спосіб захисту її прав, свобод чи інтересів, позивачу належить навести у позовній заяві відповідне обґрунтування необхідності застосування такого способу захисту.
Позовна заява не містить таких зазначень та обґрунтувань.
Згідно із статтею 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивач заявила дві позовні вимоги немайнового характеру: про визнання права на поновлення договору та визнання укладеною додаткової угоди. Однак як доказ сплати судового збору позивач надала квитанцію про сплату судового збору в сумі 3 028,00 грн, тобто за одну позовну вимогу немайнового характеру.
Отже, у зв`язку із заявленням двох позовних вимог немайнового характеру, позивачу належить подати докази сплати судового збору за другу позовну вимогу немайнового характеру в розмірі 3 028,00 грн.
Частина 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач додала до позовної заяви копію договору оренди землі №41 від 31.10.2012 неналежної якості. Зокрема, частина тексту недоступна до читання, а саме: текст неповний, відсутній ("обрізаний" при виготовленні копії). Зазначене зумовлює неможливість вільно прочитати частину тексту і установити повний зміст документа.
На цій підставі позивачу належить подати до суду зазначений вище доказ в копії належної якості.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищенаведене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху, з наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Установити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Установити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви, з урахуванням зазначеного в мотивувальній частині цієї ухвали щодо статусу позивача і обгрунтування способу захисту;
- доказів доплати суми судового збору у розмірі 3 028,00 грн;
- копії доданого до позовної заяви договору оренди землі №41 від 31.10.2012 належної якості та виготовленого з відтворенням його повного змісту;
- доказів направлення відповідачу позовної заяви, що подаватиметься на виконання цієї ухвали, з дотриманням статті 42 Господарського процесуального кодексу України (в електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" або листом за описом вкладення з поіменним переліком документів та наданням розрахункового документа).
4. Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до частини 3, 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
6. Копію ухвали направити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) та її уповноваженому представнику, адвокату Клюкіній Світлані Миколаївні (25011, м. Кропивницький, вул. Станіславська, буд. 33).
Ухвалу підписано 11.12.2024.
Суддя Б.М. Кузьміна
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123673648 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Кузьміна Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні