Ухвала
від 11.12.2024 по справі 921/670/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 грудня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/670/24 Господарський суд Тернопільської області

Суддя Шумський І.П., розглянувши позовну заяву б/н від 04.12.2024 (вх. №792 від 05.12.2024)

за позовом Фізичної особи-підприємця Семанишина Бориса Васильовича ( АДРЕСА_1 )

до відповідача Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради (бульвар Т.Шевченка, 21, м. Тернопіль, 46001)

про зобов`язання вчинити дії.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.12.2024 справу №921/670/24 передано на розгляд судді Шумському І.П.

Розглянувши позовну заяву б/н від 04.12.2024 (вх. №792 від 05.12.2024) та додані до неї документи суддя встановив, що вона містить недоліки.

05.12.2024 через підсистему "Електронний суд" Фізична особа - підприємець Семанишин Борис Васильович через представника адвоката Білецького Назарія Тарасовича звернулась з позовною заявою від 04.12.2024 (вх. №792) до Господарського суду Тернопільської області до відповідача Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради у справі №921/670/24.

Документ сформований в системі "Електронний суд" 04.12.2024.

Відповідно до ч.2 ст.162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява сформована в системі "Електронний суд" представником позивача адвокатом Білецьким Н.Т. на підставі ордеру сформованого в підсистемі "Електронний суд".

Відповідно до ч.1 ст. 56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно з ч.1 ст.58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Частиною четвертою ст.60 ГПК України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".

Згідно з ч.1 ст.61 ГПК України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки.

За змістом частини третьої статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" повноваження адвоката як представника в господарському, судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Електронний ордер у підсистемі "Електронний суд" формується на підставі паперового ордера, а отже, має відповідати йому щодо обсягу повноважень адвоката на представництво інтересів довіреної особи (учасника справи) у межах відповідної судової справи.

Так, обов`язковим полем, яке заповнюється адвокатом під час створення електронного ордера через підсистему "Електронний суд", є зазначення ордера, на підставі якого видається електронний ордер. Тож об`єм повноважень представника, у тому числі орган, у якому надається правова допомога, визначаються безпосередньо у паперовому ордері, та електронний ордер, сформований у підсистемі "Електронний суд", має відповідати такому складеному паперовому ордеру.

Зазначення у електронному ордері, сформованому через підсистему "Електронний суд", що він виданий на підставі іншого ордера, переконливо доводить, що такий електронний ордер не є самодостатньою підставою для виникнення у адвоката повноважень на представництво інтересів особи, якій надається правова допомога. Первісно повноваження у певних обсягах та межах виникають у представника на підставі паперового ордера, якому безумовно має відповідати й електронний ордер, сформований у підсистемі "Електронний суд", на підставі якого адвокат може представляти інтереси учасника справи у підсистемі "Електронний суд".

Судом встановлено, що у цій справі позовна заява сформована в системі "Електронний суд" та підписана адвокатом Білецьким Н.Т. До позовної заяви додано ордер на надання правничої (правової) допомоги, сформований адвокатом у підсистемі "Електронний суд" 04.12.2024. Цей ордер створений на підставі ордера від 17.09.2024 ВО№1086768, виданого на підставі договору про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги б/н від 17.09.2024 у судах.

Системний аналіз змісту приписів Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), затверджений рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 визначає, зокрема, порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі та свідчить про те, що особа, яка звертається з апеляційною скаргою, не позбавлена можливості завантажити разом з апеляційною скаргою на підтвердження повноважень на її підписання відповідний документ (довіреність/ордер), що містить візуальне подання паперового документа, отримане шляхом сканування (фотографування) такого паперового документа, який, в свою чергу, містить повну інформацію щодо обсягу наданих повноважень адвокатові, як представнику інтересів довіреної особи у межах відповідної судової справи.

До позовної заяви не додано ордера, який містить візуальне подання паперового документа, отриманого шляхом сканування (фотографування) з необхідними підписами уповноважених осіб та повною інформацією щодо обсягу повноважень адвоката Білецького Н.Т. на підписання цієї позовної заяви, якому безумовно має відповідати електронний ордер, оскільки у ордері сформованому адвокатом у підсистемі "Електронний суд" 04.12.2024 відсутня повна інформація щодо обсягу та меж наданих повноважень адвоката на представництво інтересів ФОП Семанишина Б.В. саме у Господарському суді Тернопільської області.

Відтак, з огляду на викладене суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ч.2 ст.162 ГПК України, оскільки до неї не додано належних документів на підтвердження обсягу повноважень на її підписання.

Наслідком недотримання позивачем правил викладених у ст. 162 ГПК України є постановлення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 1 ст. 174 цього Кодексу).

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. ч. 2-4 ст. 174 ГПК України).

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 162, 174, 234 ГПК України, суддя господарського суду, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву б/н від 04.12.2024 (вх. №792 від 05.12.2024) Фізичної особи-підприємця Семанишина Бориса Васильовича - залишити без руху.

2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст.174 ГПК України.

4. Ухвала, в порядку ч.2 ст.235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання 11.12.2024.

5. Ухвала, в порядку ст. 255 ГПК України, не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Копію ухвали направити:

- представнику ФОП Семанишина Б.В. адвокату Білецькому Н.Т. до його електронного кабінету в ЄСІТС;

- Фізичній особі-підприємцю Семанишину Борису Васильовичу ( АДРЕСА_1 ) рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

У зв`язку з проходженням суддею Шумським І.П. 10.12.2024 навчання, повний текст ухвали складено та підписано 11.12.2024.

Суддя І.П. Шумський

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення11.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123674091
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/670/24

Ухвала від 16.01.2025

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні