Справа № 643/15354/24
Провадження № 2-н/643/3817/24
УХВАЛА
11.12.2024 м. Харків
Суддя Московського районного суду м. Харкова Новіченко Н.В., розглянувши заяву Приватної фірми «А-ТЕТ» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надання послуг з централізованого опалення у розмірі 10398, 63 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Приватна фірма «А-ТЕТ» звернулася до Московського районного суду м. Харкова із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за комунальні послуги у розмірі 10398, 63 грн.
Розглянувши подану Приватною фірмою «А-ТЕТ» заяву про видачу судового наказу, суд дійшов висновку про відмову в її задоволенні, виходячи з наступного.
Підстави та порядок видачі судового наказу регламентовано положеннями Розділу ІІ Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 1 статті 160 Цивільного процесуального кодексу України (далі- ЦПК України) судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Таким чином, наказне провадження - це спрощений вид цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються справи про стягнення з боржника грошових коштів і витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги. Спрощена правова процедура по видачі судового наказу обумовлена правовою природою вимог, що підлягають захисту шляхом видачі судового наказу.
В силу приписів пункту 3 частини 1 статті 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, електронних комунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Згідно з ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються: документ,що підтверджуєсплату судовогозбору; документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника; копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 133 ЦПК).
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір - 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 3028, 00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст.9ЗаконуУкраїни"Просудовийзбір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
За подачу до Московського районного суду м. Харкова, зокрема, заяви про видачу судового наказу сплачується судовий збір на такі платіжні реквізити:
Отримувач: ГУК Харків обл/м. Хар Салтівськ/22030101;
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37874947;
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
Рахунок отримувача: UA568999980313171206000020657;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101;
Призначення платежу: 101
На підтвердження доказів сплати судового збору заявником надано квитанцію № 748 від 28.11.2024 про сплату судового збору в сумі 302, 80 грн.
Разом з тим, зі змісту означеної квитанції вбачається, що звертаючись до Московського районного суду м. Харкова з даною заявою, судовий збір було сплачено заявником на інші платіжні реквізити.
За таких обставин, надана заявником квитанція № 748 від 28.11.2024 на суму 302, 80 грн. не може вважатись належним доказом на підтвердження сплати судового збору у встановленому законом порядку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, зокрема, якщо заява подана з порушеннями вимог ч. 3 ст. 163 ЦПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 165 ЦПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
За приписами ч. 1 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених п. 1, 2, 8, 9 ч. 1 ст. 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись ст. ст. 163, 165, 166 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у видачі судового наказу за заявою Приватної фірми «А-ТЕТ» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надання послуг з централізованого опалення.
2. Роз`яснити Приватній фірмі «А-ТЕТ», що відмова у видачі судового наказу з вищевказаних підстав не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому ЦПК України, після усунення її недоліків.
3. Роз`яснити Приватній фірмі «А-ТЕТ», що вона також має право звернутися з тими самими вимогами у позовному провадженні.
4. Відповідно до статті 261 ЦПК України дана ухвала набирає законної сили після її підписання суддею, та може бути оскаржена протягом 15 днів з дня підписання її повного тексту шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду.
Суддя Н.В. Новіченко
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123677449 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Новіченко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні