11.12.2024 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 533/1138/24
Провадження № 2/533/367/24
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
за правилами спрощеного позовного провадження
11 грудня 2024 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі головуючої судді Козир В.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехнологія» про стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення,
УСТАНОВИВ:
06 грудня 2024 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Козельщинського районного суду Полтавської області зі позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехнологія» про стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення, у якому прохав суд стягнути з відповідача заборгованість за договором оренди земельної ділянки, зареєстрованим 28.07.2016 комунальним підприємством «Реєстраційна служба» Оржицької районної ради, за період з 01 січня 2022 року по 31 грудня 2023 року у сумі 30 625,00 грн.
Також позивач просив стягнути з відповідача понесені судові витрати у сумі 3211,20 грн.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про витребування доказів, у якому позивач просив витребувати від відповідача ТОВ «Агротехнологія» копію укладеного між ТОВ «Агротехнологія» та ОСОБА_1 договору оренди земельної ділянки, розташованої на території Михайликівської сільської ради Козельщинського району (нині Кременчуцького) Полтавської області, кадастровий номер 5322082000:00:001:0269, який зареєстровано 28.07.2016 Комунальним підприємством «Реєстраційна служба» Оржицької районної ради, та інформацію про розмір нарахування орендної плати за 2022 та 2023 роки на підставі зазначеного договору.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд установив, що позовна заява подана і оформлена у порядку, встановленому ст. 175, 177 ЦПК України.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження відсутні.
Згідно зі ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, зокрема, у порядку загального позовного провадження або спрощеного позовного провадження.
Ціна позову у даній справі не перевищує 30 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому у відповідності до п. 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України є малозначною, та на підставі ст. 274 ЦПК України підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно з приписами ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, відповідно до ст. 187, ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд уважає, що необхідно відкрити провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з призначенням судового засідання та з викликом сторін. Розгляд справи здійснити із урахуванням строку розгляду справи, визначеному ст. 275 ЦПК України, роз`яснити сторонам порядок подання заяв по суті справи.
Суд, розглянувши клопотання позивача про витребування доказів, приходить до переконання, що воно підлягає задоволенню, керуючись таким.
Відповідно до ч.1, 5, 6, 7 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Обґрунтовуючи клопотання позивач стверджував, що другий примірник договору оренди йому не був наданий при його укладенні, тому немає можливості надати його копію суду. Орендатор ТОВ «Агротехнологія» має у володінні примірник оригіналу договору оренди земельної ділянки, який є підставою його права землекористування. На адвокатський запит представника позивача відповідач не відреагував, копію договору не надав. Отримання копії договору оренди від реєстратора КП «Реєстраційна служба» Оржицької районної ради є неможливим, оскільки відповідно до п. 10, 24 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 (у редакції станом на день реєстрації договору оренди), з поданих оригіналів документів, необхідних для державної реєстрації прав, уповноважена особа суб`єкта державної реєстрації прав виготовляє електронні копії шляхом їх сканування та після розгляду заяви повертає заявникові оригінали документів, поданих для державної реєстрації.
Окрім цього, позивач зазначив, що оскільки нарахування орендної плати здійснюється орендарем, то є доцільним витребувати від відповідача також інформацію про розмір нарахування орендної плати.
Самостійно позивач отримати докази, про витребування яких просить суд, не може, оскільки позивач на запит представника позивача про надання копії договору не відреагував, а договір має значення для вирішення справи.
Суд задовольняє клопотання позивача та, керуючись ст. 81, 84 ЦПК України, уважає за необхідне витребувати від Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехнологія» копію укладеного договору між Товариством з обмеженою відповідальністю «Агротехнологія» та ОСОБА_1 про оренду земельної ділянки, зареєстрованого 28.07.2016 комунальним підприємством «Реєстраційна служба» Оржицької районної ради, та інформацію про розмір нарахувань орендної плати за 2022 та 2023 роки, на підставі даного договору.
Витребувана інформація сприятиме повному, всебічному та об`єктивному розгляду спору, стосується предмета доказування у даній справі, та позивач самостійно не має можливості отримати такі докази для подання до суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 19, 27, 76, 81, 84, 175, 177-180, 187, 190, 258-261, 274-275, 277-279 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехнологія» про стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення та відкрити провадження у цивільній справі.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Призначити судове засідання на 23 січня 2025 року об 11 годині 00 хвилин у приміщенні Козельщинського районного суду Полтавської області за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, селище Козельщина, вулиця Остроградського, буд. 75/15.
Клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати від Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехнологія» у строк 10 днів з дня отримання ухвали копію укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Агротехнологія» та ОСОБА_1 договору про оренду земельної ділянки, зареєстрованого 28.07.2016 комунальним підприємством «Реєстраційна служба» Оржицької районної ради, щодо земельної ділянки, розташованої на території Михайлівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, кадастровий номер 5322082000:00:001:0269, та інформацію про розмір нарахувань орендної плати за 2022 та 2023 роки на підставі даного договору.
Установити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов до позивача.
Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Установити позивачу строк десять днів з дня отримання копії відзиву, протягом якого він має право подати суду відповідь на відзив, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п`ятою ст. 178 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов`язаний її копію надіслати відповідачу.
Установити відповідачу строк десять днів з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого він має право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п`ятою ст. 178 ЦПК України. Копію заперечення і доданих до нього документів одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати позивачу.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/sud1611/.
Роз`яснити учасникам справи, що у суду є технічна можливість проводити судові засідання у режимі відеоконференції. Про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції учасник справи має подати заяву у порядку, визначеному ст. 212 ЦПК України.
Копію ухвали надіслати учасникам справи. Копію позовної заяви та доданих документів - відповідачу.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Відомості про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ; тел.: НОМЕР_2 ).
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Агротехнологія» (місцезнаходження: село Приліпка, Кременчуцький район, Полтавська область, 39111; ідентифікаційний код 32012724; адреса електронної пошти: agrotehn-p@ukr.net; тел.: 0534294135).
Суддя В.П. Козир
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123681562 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Козир В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні