Справа №463/11397/24
Провадження №1-кс/463/9723/24
У Х В А Л А
про накладення арешту на майно
11 грудня 2024 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представника власників вилученого майна ТОВ «ЯРКО і КО» та ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 , розглянувши клопотання старшого слідчого Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_3 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №62024140110002404 від 05.12.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України, -
встановив:
09.12.2024 року старший слідчий Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова з клопотанням про накладення арешту на майно тимчасово вилучене у ході проведення 06.12.2024 огляду місця події у кримінальному провадженні №62024140110002404 від 05.12.2024, детальний перелік якого відображено у прохальній частині поданого слідчим клопотання, а також протоколі огляду місця події від 06.12.2024 року.
Клопотання мотивуєтим,щов провадженні слідчих Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62024140110002404 від 05.12.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України.
Процесуальне керівництво у вищевказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Львівської обласної прокуратури.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 19 листопада 2024 року близько 10 год. у відділення поліції №1 (м.Ківерці) поступило повідомлення про те, що на територію ПрАТ «ЦУМАНЬ», що за адресою: селище Цумань, вул.Грушевського, буд.7, заїхав вантажний автомобіль номерний знак НОМЕР_1 із причіпом р.н. НОМЕР_2 , який був завантажений деревиною породи «дуб» без наявних маркувань та документів про його легальне походження. Додатково директор ПрАТ «Цумань» повідомив про те, що між ПрАТ «Цумань» та підприємством перевізника ТОВ «Ярко і Ко» ніяких узгоджень про перевезення деревини укладено не було. Проведеними пошуковими заходами встановлено, що організатором протиправної схеми рубок, перевезення, зберігання та збуту деревини породи «дуб» на території Закарпатської, Львівської та Волинської областей являється директор і засновник ТОВ «Ярко і Ко» ОСОБА_7 проживаючий у АДРЕСА_1 . При перевірці документів на деревину було встановлено, що деревина не відповідає наданим документам. У вантажному автомобілі в ході огляду виявлено 12 колод породи «дуб», загальною кубомасою 22,65 м.куб., попередньо клас якості деревини «А» орієнтовною вартістю приблизно 2 мільйонів гривень. Водій вказаного транспортного засобу ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель: АДРЕСА_2 , пояснив, що місце розвантаження повинно було бути у селищі Смига, Рівненької області, а на дану територію заїхав помилково. Фактично, після проведення формального огляду вказаний вантажний автомобіль було переміщено на АЗС «ВОГ», яка розташована неподалік вказаного підприємства, та згідно оперативних даних поліцейським була надана вказівка автомобіль та вантаж не затримувати. Без явних причин автомобіль та вантаж утримувались на вказаній АЗС «ВОГ» до 22 години та у зв?язку із перебуванням неподалік керівника ПрАТ «Цумань» була переміщена на територію філії «Ківерцівське лісове господарство» ДП «Ліси України» у місто Ківерці, без складання документів про передачу на відповідальне зберігання, де вказаний автомобіль та вантаж перебував до 06.12.2024. 20.11.2024 року працівниками відділення поліції №1 (Ківерці) були внесені відомості у ЄРДР №12024030590001188 із завідомо невірною кримінально-правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 198 КК України (придбання, отримання, зберігання чи збут майна, здобутого злочинним шляхом), при необхідності кваліфікації вказаних дій за ч. 4 ст. 246 КК України. В подальшому, у зв`язку з перевищенням працівниками поліції своїх повноважень, 28.11.2024 судом постановлено ухвалу про відмову в арешті вилученого автомобіля та деревини.
Так, 06.12.2024 вантажний автомобіль номерний знак НОМЕР_1 із причіпом р.н. НОМЕР_2 з завантаженою лісодеревиною породи «Дуб», виїхав з території філії «Ківерцівське лісове господарство» ДП «Ліси України», та на ділянці автодороги між населеними пунктами м. Ківерці та смт. Цумань Луцького району Волинської області, проведено огляд місця події, під час якого виявлено та вилучено речі, документи та майно, з клопотанням про накладення арешту на які звернувся слідчий.
Речі,документи тамайно,вилучені вході проведенняогляду місцяподії постановою слідчого від 09.12.2024 року визнано речовими доказами по справі.
Згідно поданого клопотання слідчий, визнаючи речі, документи та майно, вилучені в ході проведення огляду речовими доказами виходив з того, що такі є предметом вчинення кримінального правопорушення, знаряддям вчинення злочину і на них збереглись сліди злочину
Таким чином, на даний час органом досудового розслідування за наслідками проведення слідчих дій огляду встановлено, що вказане майно має значення речового доказу для кримінального провадження, зберегло на собі його сліди, та є необхідним для проведення у подальшому ряду судових експертиз, встановлення всіх обставин злочину, які мають суттєве значення для повного, всебічного та неупередженого здійснення досудового розслідування та відповідно до ст. 91 КПК України підлягають доказуванню.
При цьому, без накладення арешту на вилучене в ході огляду майно, що потягне його повернення, досягнути виконання завдань кримінального провадження буде неможливо, оскільки після з`ясування усіх важливих для кримінального провадження відомостей, останнє можуть бути відчужене іншим особам, спотворене або знищене, що є підставою для звернення до слідчого судді з цим клопотанням.
Іншим чином ніж вжиттям цього заходу забезпечення кримінального провадження запобігти відчуженню вилученого майна, неможливо.
У зв`язкуіз цим є необхідність у накладенні арешту на вказане майно з метою збереження речових доказів відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України.
А тому слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з відповідним клопотанням, яке просить задовольнити.
Слідчий в судовому засіданні подане клопотання підтримав в повному обсязі з підстав, передбачених в ньому, та просив таке задовольнити, наклавши арешт на вилучене в ході проведення огляду майно. Крім того, зазначив, що відповідні заперечення представника власників вилученого майна є необґрунтованими та підлягають перевірці в ході досудового розслідування.
Представник власників вилученого майна ТОВ «ЯРКО і КО» та ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 , в судовому засіданні проти клопотання про накладення арешту на майно заперечив з підстав його необґрунтованості та безпідставності, про що також подав відповідні письмові пояснення, які судом оглянуто та долучено до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення учасників справи, оглянувши матеріали клопотання та додані до нього письмові документи, вважаю, що клопотання слід задовольнити виходячи з наступних підстав.
Встановлено, що в провадженні слідчих Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62024140110002404 від 05.12.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України.
Процесуальне керівництво у вищевказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Львівської обласної прокуратури.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 19 листопада 2024 року близько 10 год. у відділення поліції №1 (м.Ківерці) поступило повідомлення про те, що на територію ПрАТ «ЦУМАНЬ», що за адресою: селище Цумань, вул.Грушевського, буд.7, заїхав вантажний автомобіль номерний знак НОМЕР_1 із причіпом р.н. НОМЕР_2 , який був завантажений деревиною породи «дуб» без наявних маркувань та документів про його легальне походження. Додатково директор ПрАТ «Цумань» повідомив про те, що між ПрАТ «Цумань» та підприємством перевізника ТОВ «Ярко і Ко» ніяких узгоджень про перевезення деревини укладено не було. Проведеними пошуковими заходами встановлено, що організатором протиправної схеми рубок, перевезення, зберігання та збуту деревини породи «дуб» на території Закарпатської, Львівської та Волинської областей являється директор і засновник ТОВ «Ярко і Ко» ОСОБА_7 проживаючий у АДРЕСА_1 . При перевірці документів на деревину було встановлено, що деревина не відповідає наданим документам. У вантажному автомобілі в ході огляду виявлено 12 колод породи «дуб», загальною кубомасою 22,65 м.куб., попередньо клас якості деревини «А» орієнтовною вартістю приблизно 2 мільйонів гривень. Водій вказаного транспортного засобу ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель: АДРЕСА_2 , пояснив, що місце розвантаження повинно було бути у селищі Смига, Рівненької області, а на дану територію заїхав помилково. Фактично, після проведення формального огляду вказаний вантажний автомобіль було переміщено на АЗС «ВОГ», яка розташована неподалік вказаного підприємства, та згідно оперативних даних поліцейським була надана вказівка автомобіль та вантаж не затримувати. Без явних причин автомобіль та вантаж утримувались на вказаній АЗС «ВОГ» до 22 години та у зв?язку із перебуванням неподалік керівника ПрАТ «Цумань» була переміщена на територію філії «Ківерцівське лісове господарство» ДП «Ліси України» у місто Ківерці, без складання документів про передачу на відповідальне зберігання, де вказаний автомобіль та вантаж перебував до 06.12.2024. 20.11.2024 року працівниками відділення поліції №1 (Ківерці) були внесені відомості у ЄРДР №12024030590001188 із завідомо невірною кримінально-правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 198 КК України (придбання, отримання, зберігання чи збут майна, здобутого злочинним шляхом), при необхідності кваліфікації вказаних дій за ч. 4 ст. 246 КК України. В подальшому, у зв`язку з перевищенням працівниками поліції своїх повноважень, 28.11.2024 судом постановлено ухвалу про відмову в арешті вилученого автомобіля та деревини.
Так, 06.12.2024 вантажний автомобіль номерний знак НОМЕР_1 із причіпом р.н. НОМЕР_2 з завантаженою лісодеревиною породи «Дуб», виїхав з території філії «Ківерцівське лісове господарство» ДП «Ліси України», та на ділянці автодороги між населеними пунктами м. Ківерці та смт. Цумань Луцького району Волинської області, проведено огляд місця події, під час якого виявлено та вилучено речі, документи та майно, з клопотанням про накладення арешту на які звернувся слідчий.
А саме:
-Транспортний засіб марки ВОЛЬВО реєстраційний номер НОМЕР_3 ;
-Причіп марки КРОНЕ реєстраційний номер НОМЕР_2 ;
-деревина породи дуб у кількості 12 колод різних довжин та діаметрів- (згідно ТТН об`ємом 19.680 метрів кубічних);
-Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 ;
-свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 ;
-копія договору поставки номер 23/09 від 23.09.2024 на 2 арк;
-копія специфікації до вказаного договору поставки від 23.09.2024 на 1 арк;
-копія ТТН номер 25 від 18.11.2024 на 1 арк;
-копія видаткової накладної номер РН-00008 від 18.11.2024 на 1 арк.
Факт проведення огляду місця події стверджується долученою до матеріалів клопотання копією протоколу огляду місця події від 06.12.2024 року.
Речі,документи тамайно,вилучені вході проведенняогляду місцяподії постановою слідчого від 09.12.2024 року визнано речовими доказами по справі.
Відповідно до ч.1ст.170КПК України арештоммайна єтимчасове,до скасуванняу встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Крім цього, п.1 ч.2ст.170КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ч.3ст.170КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу(речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення).
Зважаючи на вищенаведене та з урахуванням того, майно, на яке слідчий за погодженням з прокурором просить накласти арешт, само по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому з метою збереження речових доказів суд вважає обгрунтованими покликання слідчого за погодженням з прокурором на виниклу необхідність у накладенні арешту на майно, та вважає, що таке клопотання слід задовольнити, наклавши арешт на вилучене в ході проведення огляду місця події майно.
Щодо відповідних покликань представника власників вилученого майна, то такі є передчасними, та можуть бути перевірені лише в ході досудового розслідування.
Крім того, суд вважає за необхідне роз`яснити власнику майна, що у випадку, коли відпадуть обставини, що були підставою для накладення арешту на майно, він має право звернутись до суду в порядку ст.174 КПК України із клопотанням про скасування арешту майна.
Керуючись вимогами ст. ст.117,170-173,309,395 КПК України, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене у ході проведення 06.12.2024 огляду місця події у кримінальному провадженні №62024140110002404 від 05.12.2024, а саме:
-Транспортний засіб марки ВОЛЬВО реєстраційний номер НОМЕР_3 ;
-Причіп марки КРОНЕ реєстраційний номер НОМЕР_2 ;
-деревина породи дуб у кількості 12 колод різних довжин та діаметрів- (згідно ТТН об`ємом 19.680 метрів кубічних);
-Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 ;
-свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 ;
-копія договору поставки номер 23/09 від 23.09.2024 на 2 арк;
-копія специфікації до вказаного договору поставки від 23.09.2024 на 1 арк;
-копія ТТН номер 25 від 18.11.2024 на 1 арк;
-копія видаткової накладної номер РН-00008 від 18.11.2024 на 1 арк.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123684676 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Білоус Ю. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні