Справа № 761/28674/23
Провадження № 2/761/3092/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мальцев Д.О., розглянувши заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Лісіна Володимира Миколайовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ПЗУ Україна», ОСОБА_1 , про стягнення невиплаченої частини страхового відшкодування та шкоди завданої внаслідок ДТП,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Шевченківського районного суду м. Києва знаходиться вказана цивільна справа.
06.12.2024 року через підсистему «Електронний суд» представник відповідача подав заяву про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів. Заява обґрунтована тим, що у зв`язку із територіальною віддаленістю місцезнаходження представника від суду, представник не має можливості прибути до м. Києва у судове засідання, призначене на 12.12.2024 о 08 год. 30 хв.
Дослідивши матеріали цивільної справи, подану заяву, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно ч. 2 ст. 212 ЦПК України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.ч. 3 ст. 212 ЦПК України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Крім того, як передбачено ч.5 ст.212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Визначено, що система відеоконференцзв`язку - комплекс технічних засобів та система «EasyCon», що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку.
Оскільки, представник відповідача просить провести судове засідання в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon», з метою забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд дійшов висновку, що заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 212, 257, 260 Цивільного процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Лісіна Володимира Миколайовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ПЗУ Україна», ОСОБА_1 , про стягнення невиплаченої частини страхового відшкодування та шкоди завданої внаслідок ДТП - задовольнити.
Забезпечити участь представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Лісіна Володимира Миколайовича, в судовому засіданні, розгляд якого призначено на 08 год. 30 хв. 12 грудня 2024 року, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EasyCon» за веб-посиланням https://easycon.com.ua.
Роз`яснити учасникам справи, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку «EasyCon» за 10 хвилин до визначеного часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи «EasyCon»; очікувати запрошення секретаря судового засідання для участі в судовому засіданні.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом до мережі Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції системи «EasyCon» поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку ст. 261 ЦПК України.
Суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123685431 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мальцев Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні