Рішення
від 09.12.2024 по справі 735/1582/24
КОРОПСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №735/1582/24р.

Провадження по справі № 2/735/381/2024р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

09 грудня 2024 року смт.Короп

Коропський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого - судді Балаби О.А.,

за участю секретаря судового засідання Редько А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Короп в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом заступника керівника Новгород-Сіверської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Національної служби здоров`я України до ОСОБА_1 , третя особа: Комунальне некомерційне підприємство «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради про стягнення витрат на лікування потерпілого від кримінального правопорушення,

в с т а н о в и в:

Заступниккерівника Новгород-Сіверськоїокружної прокуратури звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що ухвалою Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 09.08.2024 року ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 286 КК України на підставі ст. 46 КК України у зв`язку з примиренням з потерпілою, а кримінальне провадження закрито на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України у зв`язку зі звільненням обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Також вказує, що у зв`язку з отриманими тілесними ушкодженнями ОСОБА_2 знаходилася на стаціонарному лікуванні у КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради з 03.04.2024 по 15.04.2024, що становить 12 ліжко-днів. Вартість витрачених коштів на лікування склала 21276,48 грн., які сплачено за рахунок коштів, які надійшли з Національної служби здоров`я України. Цивільний позов про відшкодування витрат на лікування потерпілого в межах даного кримінального провадження не заявлявся. Разом з тим, відповідач не відшкодував витрати на лікування потерпілої від злочину ні у ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження, ні після набрання ухвалою суду законної сили 19.08.2024. Невідшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої від злочину ОСОБА_2 негативно впливає на фінансування інших хворих, внаслідок чого порушуються інтереси держави у сфері дотримання прав і свобод людини і громадянина в галузі охорони здоров`я, забезпечення пов`язаних з ними державних гарантій, що і підставою звернення прокурора в межах своєї компетенції до суду на захист державних інтересів.

У судове засідання прокурор Цап О.В. не з`явилась, проте надала заяву про розгляд справи без її участі. Позов підтримала та просить задовольнити.

Представник Національної служби здоров`я України у судове засідання не з`явився, проте надав заяву про розгляд справи без участі представника. Позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просять задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з`явися, проте надав заяву про розгляд справи без його участі. Позов визнає та не заперечує щодо його задоволення.

Представник третьої особи Комунальне некомерційне підприємство «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради у судове засідання не з`явився, проте надав заяву про розгляд справи без участі представника. Позов підтримують та не заперечують проти його задоволення.

Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи суд приходить наступного висновку.

У судовому засіданні встановлено, що ухвалою Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 09.08.2024 року ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 286 КК України, на підставі ст. 46 КК України у зв`язку з примиренням з потерпілою. Кримінальне провадження № 12024270320000169 від 02.04.2024 по обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, закрито на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України - у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності.

Відповідно до зазначеної ухвали встановлено, що 02.04.2024, близько 11 години 30 хвилин, ОСОБА_1 керуючи спеціалізованим вантажним автомобілем Велмаш-Україна В10-381 д.н.з. НОМЕР_1 з причіпом-лісовозом МАЗ-8925 д.н.з. НОМЕР_2 , рухався по автодорозі Р-65 сполученням контрольно-пропускний пункт «Миколаївка»-Семенівка-Новгород-Сіверський-Глухів - контрольно-пропускний пункт «Миколаївка», на 69км+755м, за межами населеного пункту м. Новгород-Сіверський, в напрямку автодороги Н-27, зі швидкістю не менше 90.6-90.9 км/год., та діючи необережно, проявляючи кримінальну протиправну недбалість, не передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків своїх дій, хоча повинен був і міг їх передбачити, в порушення вимог п.12.3 та 12.6ґ Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 1306 від 10.10.2001, перевищуючи дозволену швидкість руху на інших автомобільних дорогах, проявив неуважність, неправильно оцінив дорожню обстановку, при виникненні перешкоди для руху, яку водій об`єктивно спроможний був виявити, негайно не вжив заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу, та допустив наїзд на мопед марки М EX50QT-B, д.н.з. НОМЕР_3 , який рухався в попутному напрямку, під керуванням ОСОБА_3 , в результаті чого, пасажир вищевказаного мопеда ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 отримала тілесні ушкодження у вигляді поєднаної торако-скелетної травми, що супроводжується переломом 7-11 ребер зліва та переломом правої плечової кістки в верхній третині зі змішенням уламків, які відповідно до висновку судово-медичної експертизи № 68 від 30.05.2024, відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, за ознакою тривалості розладу здоров`я на строк більше ніж 21 доба.

Згідно довідки Комунального некомерційногопідприємства «Чернігівськаобласна лікарня»Чернігівської обласноїради від 28.08.2024 № 4-15/06/1241 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебувала на лікуванні у нейрохірургічному відділенні з 03.04.2024 по 15.04.2024 (12 ліжко-днів). Розрахунок вартості лікування в нейрохірургічному відділенні у квітні 2024 року: вартість 1 ліжко-дня 1773,04 грн. з них: оплата праці та нарахування ЄСВ -1169,15 грн., медикаменти 340,05 грн., матеріальні витрати 108,54, послуги, крім енергоносіїв 51,58 грн., харчування 29,13 грн., інші витрати (енергоносії та ін..) 74,54 грн. Проведено ліжко-днів (12). Вартість лікування 21276,48 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною 1 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах, заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовної якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Згідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно ч. 1 ст. 1206 ЦК України, особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладу охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.

Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного суду України № 11 від 07.07.1995 року «Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину та судових витрат» питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993 року витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню у повному обсязі і зараховуються до відповідного державного бюджету залежно від джерел фінансування закладу охорони здоров`я або на рахунок юридичної особи, якій належить останній.

Відповідно до п. 2 «Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993, сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі та вартості витрат на його лікування в день. Кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого (форма 003/у) або інших документів, які підтверджують дату госпіталізації та виписки хворого із стаціонару лікувального закладу. Визначення суми витрат на лікування потерпілого за один ліжко-день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко-днів і загальної суми витрат за місяць (в якому проводилося лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентаря та обладнання.

Таким чином, суд вважає, що позов є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 12,13,81,247, 263-265, 354 ЦПК України суд,

у х в а л и в:

позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь держави в особі Національної служби здоров`я України кошти, витрачені на лікування потерпілої від злочину ОСОБА_2 в сумі 21 276, 48 грн., які перерахувати в дохід Державного бюджету України за реквізитами: UA 978999980313080115000026011; одержувач ГУК у м. Києві/Шевченківський р-н/24060300, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейсво України (ел.адм.подат.).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду в 30-денний строк, який обчислюється з дня проголошення (складення) рішення.

Рішення суду набирає законної сили післязакінченнястроку подання апеляційної скарги, а вразіподання апеляційноїскарги- після розгляду справи апеляційним судом,якщорішення не булоскасовано.

Суддя: О.А. Балаба

СудКоропський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено13.12.2024
Номер документу123687123
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення

Судовий реєстр по справі —735/1582/24

Рішення від 09.12.2024

Цивільне

Коропський районний суд Чернігівської області

Балаба О. А.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Коропський районний суд Чернігівської області

Балаба О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні