Постанова
від 14.11.2007 по справі 2/119-64а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

2/119-64А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

              

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"14" листопада 2007 р. Справа № 2/119-64А.

за позовом Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Луцьк

до Міжгосподарського комбікормового заводу, смт. Любешів

про стягнення 1579,60 грн.

                                                                                                     Суддя          Л. О. Черняк

При секретарі Андрусенко О. О.  

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача: Дяченко С.І. – головний спеціаліст (довіреність у справі)

від відповідача: Козюмич Г. М. – директор

Представнику позивача у судовому засіданні роз'яснені права та обов'язки, передбачені ст. ст. 49, 51 КАС України.

В судовому засіданні 07.11.2007 р. оголошувалась перерва до 13.11.2007 р. для подання відповідачем доказів по справі.

В засіданні суду 13.11.2007 р. згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Суть спору: позивач – відділення Фонду соціального захисту інвалідів просить стягнути з відповідача – Міжгосподарського комбікормового заводу 1579,60 грн., в т. ч. 1506,25 грн. штрафної санкції за незабезпечення працевлаштування інвалідів та 73,35 грн. пені.

Свої вимоги обґрунтувало тим, що статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” передбачений норматив працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. № 70 затверджений Порядок сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Згідно п.п.2,3 вказаного порядку передбачено, що роботодавці самостійно обчислюють та сплачують суму адміністративно-господарських санкцій до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Відповідачем не виконано нормативу по працевлаштуванню 1 інваліда. За непрацевлаштування одного інваліда відповідачу нараховано 1506,25 грн. адміністративно-господарських санкцій та 73,35 грн. пені. Зазначена сума санкцій самостійно відповідачем не сплачена.

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив, зазначивши, що середньооблікова кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості становить 6 чоловік, оскільки двоє працівників знаходяться у відпустці по догляду за дитиною. А отже відповідач не зобов'язаний працевлаштовувати інвалідів.

Із досліджених матеріалів справи, пояснень представників сторін, суд

В С Т А Н О В И В:

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991р. з подальшими змінами та доповненнями, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 вказаного Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Відповідно до розрахунку середньооблікової чисельності працюючих за 2006 рік на підприємстві середньооблікова кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості становила 6 чоловік з урахуванням того, що Хвесик Н. І. та Козюмич Р. А. знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, що стверджується відповідними виписками з наказів.

Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів для підприємств, на яких середньооблікова чисельність працюючих становить не менше 8 чоловік. А також передбачено розмір  застосування штрафних санкцій: для підприємств, на яких працює від 8 до 15 осіб - в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, для підприємств з чисельністю понад 15 осіб - в розмірі середньої річної заробітної плати.

Враховуючи те, що на Міжгосподарському комбікормовому заводі працює менше 8 осіб, на підприємство не поширюються вимоги щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, а тому застосування штрафних санкцій є безпідставним. Отже, в позові необхідно відмовити.

Керуючись Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні ст.ст.70,71,86,94,158-163,186 КАС України, господарський суд

П О С Т А Н О В И В:

          В позові Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення з Міжгосподарського комбікормового заводу 1579,60 грн. – відмовити.

           Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі.Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 20 днів після подання  заяви про апеляційне оскарження.Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                    Л.О.Черняк

В повному обсязі постанову складено 15.11.2007 р.

          Суддя                                                             Черняк Л.О.

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення14.11.2007
Оприлюднено29.12.2007
Номер документу1236957
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/119-64а

Постанова від 14.11.2007

Господарське

Господарський суд Волинської області

Черняк Л.О.

Судовий наказ від 28.08.2006

Господарське

Господарський суд Волинської області

Черняк Л.О.

Постанова від 15.08.2006

Господарське

Господарський суд Волинської області

Черняк Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні