Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11" грудня 2024 р. Справа № 596/1915/24
Провадження № 2-о/596/139/2024 Гусятинський районний суд Тернопільської області
в складі : головуючого суду Лисюк І.О.,
за участю: секретаря судового засідання Туткалюк В.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами окремого провадження в селищі Гусятин справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Гримайлівська селищна рада Чортківського району Тернопільської області про встановлення факту, що має юридичне значення,
УСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до Гусятинського районного суду Тернопільської області із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, посилаючись на те, що у нього виникають труднощі у зверненні до органів нотаріату з метою отримання спадщини в порядку спадкування за законом після смерті батьків у зв`язку з тим, що відповідно до Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя №00047807462 від 05.11.2024 року, батьки 23 листопада 1975 року уклали шлюб, який вони зареєстрували у Виконавчому комітеті Новопавлівської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області, відповідний актовий запис №19 та їхнє прізвище значиться як « ОСОБА_2 », хоча в усіх інших документах прізвище батька та матері значиться як « ОСОБА_2 », тому просить суд встановити факт перебування в зареєстрованому шлюбі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 (дівоче прізвище ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , як такий, що вони перебували в зареєстрованому шлюбі згідно актового запису про шлюб № 19 від 23 листопада 1975 року, зареєстрованого виконавчим комітетом Новопавлівської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, згідно письмової заяви про розгляд справи у його відсутності, долученої до матеріалів справи, заявлені вимоги підтримав повністю, просив їх задовольнити.
Від заінтересованої особи: Гримайлівської селищної ради Чортківського району Тернопільської області на електронну адресу суду 02.12.2024 року надійшла письмова заява про розгляд справи відсутності їх представника, проти заявлених вимог не заперечують.
Суд, дослідивши та оцінивши докази по справі встановив наступні факти.
ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 та його батьками вказано ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , що вбачається із копії свідоцтва про народження Серії НОМЕР_1 повторно видане 07 березня 2019 року Гусятинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області. (а.с.7).
Батьками ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .(а.с.8)
Відповідно до копії Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126,133,135 Сімейного кодексу України № 00047956080 від 13 листопада 2024 року прізвище дитини значиться як « ОСОБА_2 » (а.с.9).
У Витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя №00047807462 від 5 листопада 2024 року містяться відомості про реєстрацію шлюбу 23 листопада 1975 року « ОСОБА_3 та ОСОБА_7 ».(а.с.10)
Відповідно до копії свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_2 видане 31 липня 2014 року Вікнянською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області « ОСОБА_3 » помер ІНФОРМАЦІЯ_5 .(а.с.11).
У Державному акті на право власності на земельну ділянку від 27.02.2012 року власником земельної ділянки значиться « ОСОБА_4 », у Державному акті на право власності на земельну ділянку від 20.07.2006 року власником земельної ділянки значиться « ОСОБА_3 .(а.с.15,16)
ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_6 , згідно копії свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_3 видане 28 жовтня 2015 року Вікнянською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області.(а.с.12)
Довідками №№511, 512 від 20 травня 2019 року виданої виконкомом Вікнянської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області підтверджено факт того, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 був чоловіком ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 , та постійно проживали і були зареєстрований на день смерті в АДРЕСА_1 і разом з ними за вказаною адресою на день їх смерті проживав і був зареєстрований: син - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 . (а.с.13,14).
Згідно копії Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі від 28.03.2016 року спадкодавцем значиться « ОСОБА_4 ».(а.с.17)
Проаналізувавши в сукупності досліджені докази, встановлені ними обставини та визначені відповідно до них правовідносини сторін, суд приходить до переконання, що заявлені вимоги підлягають до задоволення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Пунктом 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 р. передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Відповідно до листа Верховного Суду України від 01 січня 2012 року «Про судову практику розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення», коли установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України (в редакції, яка діяла до редакції відповідно до Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ) громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа. Проте сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
Згідно із п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» на підставі п. 6 ст. 273 ЦПК суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв`язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу без вісті в зв`язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж.
Встановлення факту, що має юридичне значення необхідно заявнику для проведення дій юридичного характеру.
Тому, з метою уникнення порушення прав заявника, реалізація яких залежить від доведеності факту реєстрації шлюбу між ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 (дівоче прізвище ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , як такий, що вони перебували в зареєстрованому шлюбі згідно актового запису про шлюб № 19 від 23 листопада 1975 року, зареєстрованого виконавчим комітетом Новопавлівської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області, як такий, що був зареєстрований між ними і вони були подружжям, суд приходить до переконання про необхідність встановлення цього факту судом.
Встановлення судом зазначеного факту повністю відповідає вимогам ч. 1 ст. 293 та ст. 315 ЦПК України щодо розгляду судом у порядку окремого провадження цивільних справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав, або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав, в тому числі справ про встановлення фактів, які мають юридичне значення, зокрема факту родинних відносин між фізичними особами.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в судовому порядку знайшов своє підтвердження факт перебування в зареєстрованому шлюбі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_4 (дівоче прізвище ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_8 , як такий, що вони перебували в зареєстрованому шлюбі згідно актового запису про шлюб № 19 від 23 листопада 1975 року, зареєстрованого виконавчим комітетом Новопавлівської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області де їхнє прізвище значиться як « ОСОБА_2 », а тому заявлені вимоги слід задовольнити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.10, 60, 212, 213, 215, 256, 259, 268, 294, п. 4 ст. 295, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 , жителя с.Вікно, Чортківського району, Тернопільської області, поштовий індекс 48217), заінтересована особа: Гримайлівська селищна рада Чортківського району Тернопільської області (Код ЄДРПОУ: 04396408, смт. Гримайлів, вул. Мазепи, буд. 8, Чортківського району, Тернопільської області, поштовий індекс 48210, e-mail:04396408@mail.gov.ua ) про встановлення факту, що має юридичне значення, задовольнити.
Встановити факт перебування в зареєстрованому шлюбі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_4 (дівоче прізвище ОСОБА_5 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_8 , як такий, що вони перебували в зареєстрованому шлюбі згідно актового запису про шлюб № 19 від 23 листопада 1975 року, зареєстрованого виконавчим комітетом Новопавлівської сільської ради Врадіївського району Миколаївської області де їхнє прізвище значиться як « ОСОБА_2 ».
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду або через Гусятинський районний суд Тернопільської області.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області Ірина ЛИСЮК
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123697975 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Лисюк І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні