Постанова
від 10.12.2024 по справі 670/891/24
ВІНЬКОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Віньковецький районний суд Хмельницької області

Справа № 670/891/24

Провадження № 3/670/565/24

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2024 року селище Віньківці

Суддя Віньковецькогорайонного судуХмельницької областіГолуб О.Є.,розглянувши матеріали,які надійшлиіз секторуполіцейськоїдіяльності №1відділенняполіції№ 3Хмельницькогорайонногоуправління поліціїГУНПвХмельницькій областіпро притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянки України,непрацюючої, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 23.11.2024 серії ВАД 271868, 23.11.2024 біля 09 год 00 хв громадянка ОСОБА_1 за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , перебуваючи з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, вчинила домашнє насильство в сім`ї відносно свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме виражалася нецензурними словами на його адресу, погрожувала, вигонила із домогосподарства, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров`ю потерпілого, чим порушив п. 14 ч.1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнала повністю, дійсно в той день між нею чоловіком та дитиною виникла словесна суперечка, під час якої вона висловлювалася нецензурними словами на адресу свого сина та не заперечувала щоб син залишив будинок, однак, фізичну силу до сина не застосовувала. Повідомила суд, що на сьогоднішній день діти перебувають у патронатній службі на період поки в них з чоловіком непрості та конфліктні відносини. Вину свою визнає, більше вчиняти такого не буде.

Свідок ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, про день, час та місце проведення судового засідання повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомив, а тому, з врахуванням скорочених строків розгляду даної категорії справ, суд вважає можливим відповідно до ч. 1 ст.268 КУпАП розглянути справу за його відсутності, з врахуванням наданих ним письмових пояснень.

Суд з`ясовує всі обставини справи на підставі поданих доказів та здійснення їх дослідження за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

Відповідно до вимогст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

З`ясовуючи ці обставини, суд повинен виходити з положень ст. 251 КУпАП, згідно з якою доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно дост.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до положень КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно з ч. 1 ст. 173-2 КУпАП відповідальність настає за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 1 закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи.

З письмових пояснень свідка ОСОБА_3 вбачається, що його син ОСОБА_2 в ранковий час 23.11.2024 повідомив йому, що його словесно ображає мати ОСОБА_1 , після чого він прийшов до них додому, де побачив, що дружина перебувала з ознаками алкогольного сп`яніння та агресивно відносилась до свого сина ОСОБА_4 . ОСОБА_3 зробив зауваження дружині, а вона викликала працівників поліції. Коли приїхали працівники поліції, ОСОБА_1 знову виражалася нецензурною лайкою до свого неповнолітнього сина ОСОБА_4 та вигонила його із домогосподарства, внаслідок чого син сильно знервував та почав плакати, просив щоб його забрали до «інтернату».

Згідно рапорту старшого сержанта поліції Віктора Мацишина від 24.11.2024, 23.11.2024 о 08:56 надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що в АДРЕСА_1 , чоловік вчиняє насилля. Виїздом на місце події факт домашнього насильства чоловіком не знайшов свого підтвердження, натомість було встановлено, що ОСОБА_1 вчинила домашнє насильство психологічного характеру відносно свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2014 р.н.

На відеозаписііз нагрудноїкамери поліцейського,що бувбезпосередньо дослідженийсудом,зафіксовано як ОСОБА_1 дійсно кричала на сина, вигонила його із домогосподарства, відбирала у нього його речі. Хлопчик сильно знервував та плакав. Також виражалася нецензурною лайкою на адресу чоловіка, погрожувала йому. На зауваження працівників поліції та чоловіка не звертала увагу, у наслідок чого син покинув дім.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 23.11.2024 серії ВАД № 271868; письмовими поясненнями свідка ОСОБА_3 , відеозаписом із нагрудної камери.

Дані докази у своїй сукупності доводять факт вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства щодо потерпілого ОСОБА_2 .

Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, судом не встановлено.

За таких обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що відсутні обґрунтовані сумніви у винні ОСОБА_1 ,яка своїми діямивчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

При призначенні покарання, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка не працює, довідку-характеристику №74 від 25.11.2024 на ОСОБА_1 та дійшов висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн 00 коп.

Згідност. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.

Обставин, що давали б підстави для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, не встановлено.

Тому, відповідно до п. 5ст. 4 Закону України «Про судовий збір»з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 605 грн 60 коп.

Керуючись ст. 33-35, 40-1, 173-2, 284, 287, 294 КУпАП, ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 4, 15 Закону України «Про виконавче провадження», суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 (десять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 грн (сто сімдесят гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 грн (шістсот п`ять гривень 60 копійок).

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду через Віньковецький районний суд Хмельницької області.

Постанова у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Реквізити для сплати штрафу: номер рахунку (IBAN): UA558999980313050106000022753, код отримувача (ЄДРПОУ): 37971775, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: ГУК у Хмельницькій обл/Віньков.стг/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ДКСУ):899998.

Стягувач: Віньковецький районний суд Хмельницької області, адреса місцезнаходження: вул. Л. Українки, 2, с-ще Віньківці, Хмельницького району Хмельницької області, ідентифікаційний код юридичної особи 02886960.

Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

Реквізити для зарахування судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Стягувач: Державна судова адміністрація України, адреса місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ідентифікаційний код юридичної особи 26255795.

Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Суддя О.Є. Голуб

СудВіньковецький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено13.12.2024
Номер документу123697989
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування

Судовий реєстр по справі —670/891/24

Постанова від 10.12.2024

Адмінправопорушення

Віньковецький районний суд Хмельницької області

Голуб О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні