Ухвала
від 03.12.2024 по справі 175/8903/23
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 175/8903/23

Провадження №2/175/2217/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2024 року смт. Слобожанське

Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Бойко О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області, третя особа: Дніпровська районна державна нотаріальна контора Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання права на завершення приватизації у порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області, третя особа: Дніпровська районна державна нотаріальна контора Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання права на завершення приватизації у порядку спадкування.

Ухвалою Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 04 грудня 2023 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду.

Ухвалою Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 06 лютого 2024 року було витребувано у Дніпровської районної державної нотаріальної контори Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), державного нотаріуса Кобрусєвої Любові Віталіївни копію спадкової справи, відкритої після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Частиною 11 статті 187 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву (заяву) подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення заявнику ухвали.

У підготовчому судовому засіданні, суддя, перевіривши матеріали справи, вважає, що заяву слід залишити без руху після відкриття провадження у справі з наступних підстав.

Відповідно до норми ч.5 ст.175 ЦПК України в якій вказано, що у разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

Згідно позовної заяви вбачається, що фактично порушено право ОСОБА_2 , яка на момент звернення до суду є повнолітньою особою, проте в її інтересах звертається до суду ОСОБА_1 , на підставі нотаріальної довіреності.

В свою чергу ОСОБА_1 уклав договір про надання правничої допомоги із адвокатом Лозовим О.А.

Увідповідності дост.60ЦПК Українипредставником усуді можебути адвокатабо законнийпредставник. Під час розгляду спорів, що виникають із справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.

Згідно ст. 61 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної особи. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.

Стаття 64ЦПК Українизазначає,що представник,який маєповноваження наведення справив суді,здійснює відімені особи,яку вінпредставляє,її процесуальніправа таобов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.

У статях43та 49ЦПК Українивизначенні правата обов`язкисторін посправі,зокрема,учасники справимають право: ознайомлюватисяз матеріаламисправи,робити зних витяги,копії,одержувати копіїсудових рішень; подаватидокази;брати участьу судовихзасіданнях,якщо іншене визначенозаконом;брати участьу дослідженнідоказів;ставити питанняіншим учасникамсправи,а такожсвідкам,експертам,спеціалістам; подаватизаяви таклопотання,надавати поясненнясуду,наводити своїдоводи,міркування щодопитань,які виникаютьпід чассудового розгляду,і запереченняпроти заяв,клопотань,доводів іміркувань іншихосіб; ознайомлюватисяз протоколомсудового засідання,записом фіксуваннясудового засіданнятехнічними засобами,робити зних копії,подавати письмовізауваження зприводу їхнеправильності чинеповноти; оскаржуватисудові рішенняу визначенихзаконом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Тобто для здійснення правосуддя у відповідності до національного законодавства України сторони зобов`язанні приймати участь у судовому розгляді або особисто, або через законного представника.

Позови про визнанняправа наспадкове майно не є малозначними справами, а тому для підтвердження представництва особи необхідно залучати до розгляду справи саме адвоката.

Враховуючи вищевказане, ОСОБА_1 не може діяти в інтересах ОСОБА_2 в справі про визнання права на спадкове майно, лише на підставі нотаріально засвідченої довіреності.

ОСОБА_2 слід приймати участь у розгляді цивільної справи особисто, або належного представника у відповідності до ЦПК України.

28 лютого 2024 року від Дніпровської районної державної нотаріальної контори надійшла копія спадкової справи після ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В порушення вимог п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, в якій зазначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, позивач не залучає до участі належних третіх осіб, інтереси яких будуть можливо порушенні при вирішенні цивільної справи по суті.

Відповідно до статті 54 ЦПК України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.

У разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред`явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред`явленого цією третьою особою до такої сторони.

Зі спадкової справи вбачається, що до розгляду цивільної справи слід залучити, у якості третіх осіб, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , як осіб що проживали зі спадкодавцем на момент його смерті.

Також, в порушення вимог п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, в якій вказано, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Зі змісту позовної заяви суду неможливо встановити обставини на які посилається позивач.

В прохальній частині позовної заяви позивач просить визнати право власності на земельну ділянку площею 0,84 га колишнього КСП «Дніпропетровський тепличний комбінат» на території Ювілейної селищної та Любимівської сільської рад Дніпропетровського району Дніпропетровської області, проте з наданих до суду копій документів вбачається, що спірна земельна ділянка має площу 0,78 га.

Тобто, позивачеві необхідно надати до суду уточнену позовну заяву, підписати її та в якій необхідно визначити належного позивача та представника позивача, в разі необхідності представництва, залучити усіх належних третіх осіб та обґрунтувати різницю площі спірної земельної ділянки між додатками до позову та прохальною частиною позовної заяви, а також зазначити на усі докази, що підтверджують кожну обставину позову.

А тому, відповідно вимог ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Отже, позивачу слід надати суду позовну заяву у новій редакції з урахуванням вимог ухвали.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ,який дієв інтересах ОСОБА_2 доСлобожанської селищноїради Дніпровськогорайону Дніпропетровськоїобласті,третя особа:Дніпровська районнадержавна нотаріальнаконтора Південногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Одеса),про визнанняправа наспадкове майно залишити без руху і надати позивачу термін для виправлення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачеві ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Запропонувати позивачу протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали усунути вказані недоліки.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Бойко

СудДніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено13.12.2024
Номер документу123699315
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —175/8903/23

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Бойко О. М.

Ухвала від 06.02.2024

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Бойко О. М.

Ухвала від 04.12.2023

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Бойко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні