Ухвала
від 27.11.2024 по справі 333/10116/24
КОМУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЗАПОРІЖЖЯ

Справа № 333/10116/24

Провадження № 1-кс/333/3215/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2024 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Запоріжжя, клопотання слідчого слідчого відділення відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024082040001411, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.09.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ ВП № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області лейтенант поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_4 , звернулась до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка міститься у володінні державної установи: ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- списки осіб (із зазначенням повних анкетних даних та ІПН, адреси мешкання, номеру мобільного номеру), які відповідно до обліків отримували компенсацію за розміщення в себе внутрішньо-переміщених осіб (із зазначенням інформації про даних осіб, а саме повні анкетні дані та ІПН, адреса мешкання, номер мобільного телефону) з 29.03.2022 року та продовжують отримувати компенсацію на теперішній час;

- зазначити в даних списках по кожній особі загальну суму грошових коштів, яку вона отримала в якості компенсації, за розміщення в себе внутрішньо-переміщених осіб, а також вказати за рахунок яких організацій, зокрема міжнародних, здійснювалася виплата компенсації особам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 333;

- надати копії заяв для отримання компенсації, які подали особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб.

Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що в провадженні СВ ВП № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області знаходяться матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024082040001411 від 18.09.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 18.09.2024 року до ВП № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області надійшов рапорт СКП ВП № 4, про те, що невідомі особи з числа мешканців Комунарського району та інших районів м. Запоріжжя, діючи за попередньою змовою, шляхом надання до відповідних органів державної влади неправдивих відомостей щодо розміщення у своєму помешканні внутрішньо переміщених осіб, безпідставно отримують компенсацію від міжнародних організацій. (ЄО22063 від 18.09.2024 року)

Допитаний в якості свідка ОСОБА_5 повідомив, що 13.09.2024 року він знаходився в черзі магазину ІНФОРМАЦІЯ_2 по АДРЕСА_2 . Стоячи в черзі чоловік почув, як двоє літніх чоловіків, яких він раніше не зустрічав та сильно не роздивлявся, розмовляли про те, що зараз важко вижити на саму лише пенсію та один із чоловіків розповів іншому, як він отримує кошти від держави, пов`язану з ВПО, а саме про те, що він подає до органів влади звіти, що в своєму помешканні він нібито прихистив декількох ВПО, за що отримує щомісячно виплати від держави, хоч насправді із ним ніхто не мешкає.

В ході моніторингу інформаційного порталу НПУ та соціальних мереж було встановлено, що під час дії воєнного стану певні особи шляхом подання неправдивих документів, отримують неправомірну грошову компенсацію за розміщення в себе внутрішньо-переміщених осіб.

Також під час моніторингу інформаційного порталу НПУ встановлено, що в більшості областей України були зареєстровані провадження з фабулою аналогічного змісту: під час дії воєнного стану деякі особи, шляхом подання неправдивих документів, для надання компенсації за розміщення в своїх домоволодіннях внутрішньо-переміщених осіб отримують неправомірну грошову виплату.

Під час розслідування кримінального провадження № 12024082040001411 з урахуванням вищезазначеної інформації були відправлені запити до ІНФОРМАЦІЯ_3 , до ІНФОРМАЦІЯ_1 та до територіальних громад Запорізького району, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , Новоолександрівської сільської громади, Степненської сільської громади, ІНФОРМАЦІЯ_7 , з проханням надати інформацію стосовно осіб (із зазначенням повних анкетних даних та ІПН, адреси мешкання, номеру мобільного телефону) які прихистили в себе внутрішньо-переміщених осіб (із зазначенням інформації про даних осіб, а саме повні анкетні дані та ІПН, адреса мешкання, номер мобільного телефону).

Від ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшли відповіді про те, що в інформації, яка була запитувана містяться відомості про особу, які охоронюються законом, тому дану інформацію зможуть надати за ухвалою суду.

З шістьох територіальних громад Запорізького району, до яких було направлені запити, відповідь надала тільки ІНФОРМАЦІЯ_8 , в якій була вказана вся запитувана інформація. Під час перевірки наданих списків було встановлено ряд осіб, які подавали фальсифіковані заяви про надання їм компенсації за розміщення внутрішньо-переміщених осіб, після чого ІНФОРМАЦІЯ_9 у справах біженців ( ІНФОРМАЦІЯ_10 ) таким особам виплачувались грошові кошти, тим самим вищезазначені особи вчиняли шахрайські дії.

В зв`язку з тим що ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_1 не надали відповідь на запит та в інший спосіб дану інформацію не може бути отримано виникла необхідність провести тимчасовий доступ до інформації, яка відноситься до охоронюваної законом таємниці та перебуває у володінні вище зазначених державних установ, що дасть змогу встановити осіб, які вчинюють або причетні до вчинення кримінального правопорушення та встановити обставини кримінального правопорушення.

Після вилучення, огляду та оцінки вказаних документів буде вирішено питання про їх подальше приєднання до кримінального провадження, оскільки вони можуть містити дані про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального правопорушення і можуть бути використанні як докази.

В судове засідання слідчий не з`явилася, звернулася до слідчого судді з заявою про розгляд клопотання за її відсутністю, на задоволенні клопотання наполягає.

Прокурор в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи був повідомлений судом належним чином.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи був повідомлений судом належним чином, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутністю на підставі наявних матеріалів справи. Також надав письмове пояснення, що інформація, яка зазначена в клопотанні, регулюється Порядком компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 року № 333, та є такою, що зберігається і консолідується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, місцевими райдержадміністраціями, відповідно до додатку 5 до даного Порядку. Повноваження Департаменту, як структурного підрозділу обласної державної військової адміністрації, відповідно до п. 12 Порядку полягають в узагальненні отриманої інформації у формі, визначеній додатком 6, та спрямування її до Мінреінтеграції.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий, прокурор, обґрунтовують доводи клопотання, враховуючи письмові пояснення представника ІНФОРМАЦІЯ_1 , слідчий суддя дійшов висновку про необхідність відмови в задоволенні клопотання слідчого про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що 18.09.2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України (кримінальне провадження № 12024082040001411).

Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_4 , оформлене відповідно до вимог ст. 160 КПК України.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. ч. 5, 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних;

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Таким чином, інформація, до якої просить дозволити доступ слідчий, є інформацією, що містить охоронювану законом таємницю.

Згідно з положеннями ст. 8Закон України «Про захист персональних даних»суб`єктом персональних даних єфізична особа, персональні дані якої обробляються і яка має право:

-знати про джерела збирання, місцезнаходження своїх персональних даних, мету їх обробки, місцезнаходження або місце проживання (перебування) володільця чи розпорядника персональних даних або дати відповідне доручення щодо отримання цієї інформації уповноваженим ним особам, крім випадків, встановлених законом;

-отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються його персональні дані;

-на доступ до своїх персональних даних;

-отримуватине пізніш як за 30 календарних днівз дня надходження запиту, крім випадків, передбачених законом, відповідь про те, чи обробляються його персональні дані, а також отримувати зміст таких персональних даних;

-пред`являти вмотивовану вимогу володільцю персональних даних із запереченням проти обробки своїх персональних даних;

-пред`являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником персональних даних, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними;

-на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв`язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;

-звертатися із скаргами на обробку своїх персональних даних до Уповноваженого або до суду;

-застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних;

-вносити застереження стосовно обмеження права на обробку своїх персональних даних під час надання згоди;

-відкликати згоду на обробку персональних даних;

-знати механізм автоматичної обробки персональних даних;

-на захист від автоматизованого рішення, яке має для нього правові наслідки.

Обробка даних про фізичну особу без її згоди або без згоди уповноваженої нею особине допускається, крім випадків, визначених Законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту, прав людини та для проведення Всеукраїнського перепису населення. У такому випадку обробляти персональні дані без згоди суб`єкта персональних даних можна до часу, кoли отримання згoди стане можливим.

Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя вважає, що в клопотанні не висвітлено конкретних відомостей та фактів, які досліджуються в рамках цього кримінального провадження, та які можливо було б пов`язати з інформацією про усіх фізичних та юридичних осіб, які мають відношення до ВПО, до якої проситься тимчасовий доступ. Отже, на думку слідчого судді, слідчим не доведено, що інформація, до якої необхідно отримати доступ, сама по собі або у сукупності з іншими доказами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, які передбачається підтвердити цими відомостями, а тому клопотання не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст.159-166,309,372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання слідчого слідчого відділення відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024082040001411, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.09.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя ОСОБА_1

СудКомунарський районний суд м.Запоріжжя
Дата ухвалення рішення27.11.2024
Оприлюднено13.12.2024
Номер документу123700764
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —333/10116/24

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Кулик В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні