Ухвала
від 09.12.2024 по справі 602/1154/24
ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 602/1154/24

Провадження № 2-о/602/65/2024

ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Тернопільської області

У Х В А Л А

"09" грудня 2024 р. м.Ланівці

Суддя Лановецького районного суду Тернопільської області Холява Л.І., ознайомившись із заявою представника заявниці ОСОБА_1 ОСОБА_2 , заінтересована особа: Лановецька міська рада Кременецького району Тернопільської області про встановлення факту, що має юридичне значення,-

встановив:

Представник заявниці ОСОБА_3 ОСОБА_4 звернувся в суд із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Лановецька міська рада Кременецького району Тернопільської області.

Відповідно до вимог ч.1ст. 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до вимог ч.2 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Так, заява про встановлення факту, що має юридичне значення подається до суду у порядку, передбаченому главою 2 розділу ІV ЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст.175,177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені главою 6 розділу ІV ЦПК України.

Згідно з п. 6 ч.1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Вимоги щодо форми та змісту заяви, а також документів, що до неї додаються, визначені у ст. 318 ЦПК України.

Так, відповідно до п.3 ч. 1 ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів (ч. 2 ст. 318 ЦПК України).

Окрім того частиною 4 ст.177 ЦПК Українипередбачено, зокрема, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до п. 4.2 ч. 2 ст.4Закону України"Просудовий збір" визначено, що за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою, справляється судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.

Як вбачається з поданої заяви, представник заявниці просить встановити два факти, що мають юридичне значення.

Згідно ч.3ст.6 Закону України«Про судовийзбір» у разі коли в заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч.9 ст.10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Враховуючи те, що глава 6 «Розгляд судом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення» ЦПК України не містить норм, що регулюють наслідки недотримання форми та змісту заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, суд дійшов висновку за можливе застосувати аналогію закону та відповідно до статті 185 ЦПК України заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, залишити без руху.

Згідно з вимогами ч.1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст.ст.175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Оглянувши матеріалисправи,вбачається,що подана заява не відповідає вимогам ст.177 ЦПК України, представником заявниці: в заяві не зазначено та до матеріалів заяви не долучено в повній мірі доказів на підтвердження викладених в заяві обставин, не долучено докази на підтвердження сплати судового збору

За вказаних обставин, подану заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вищевказаних недоліків:

- для долучення в повній мірі доказів на підтвердження викладених в заяві обставин;

-для сплатисудового зборуза кожнузаявлену вимогунемайнового характерупро встановленняфакту,що маєюридичне значення в розмірі605,60грн, перерахувавши його за наступними реквізитами: рахунок отримувача UA208999980313121206000019731, отримувач ГУК у Терн.обл./тг м.Ланівці/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37977599, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, кодкласифікації доходів бюджету22030101, призначення платежу: «*;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податківфізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за заявою
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Лановецький районний суд Тернопільської області (назва суду, де розглядається справа)»;

- або вказати підстави для відстрочки чи звільнення від сплати судового збору.

На підставі наведеного і, керуючисьст.ст.175,177, 185, 318 ЦПК України, суддя,-

ухвалив:

Заяву представника заявниці ОСОБА_1 ОСОБА_2 , заінтересована особа: Лановецька міська рада Кременецького району Тернопільської області про встановлення факту, що має юридичне значення, залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків терміном в десять днів з дня отримання копії ухвали.

У випадку виконання заявником вищевказаних вимог ухвали у визначений термін, заява буде вважатись поданою у день первісного подання її до суду. Інакше заява вважається не поданою та повертається заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Л. І. Холява

СудЛановецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено13.12.2024
Номер документу123701622
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —602/1154/24

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Холява Л. І.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Лановецький районний суд Тернопільської області

Холява Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні