Справа №516/431/24
Провадження №2-о/516/44/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2024 рокум.Теплодар
Теплодарський міський суд Одеської області в складі
головуючого судді Под`ячевої І.Д.,
присяжних Станкової Я.М. та Мілєвої А.В.
при секретарі Прущак С.В.,
розглянувши в місті Теплодар у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування виконкому Теплодарської міської ради та ОСОБА_2 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про продовження строку дії рішення про визнання сестри ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатною.
У судовому засіданні заявник заявив клопотання про призначення у даній цивільній справі судово-психіатричної експертизи для з`ясування психічного стану ОСОБА_2 ..
Представник ОСОБА_2 адвокат Кравцова Н.М. не заперечувала щодо призначення експертизи.
Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні, як це передбачено ст. ст. 103-105 ЦПК України.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» судово-експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи, їх територіальні філії, експертні установи комунальної форми власності, а також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом. Тому проведення відповідної судово-психіатричної експертизи може бути доручено експертам амбулаторної судово-психіатричної експертизи Одеської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України», що є державною спеціалізованою установою.
Як зазначається в п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 1972 року №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:
1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу;
2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Крім того судом враховано, що висновком експерта від 28 вересня 2022 року № 423 особа вже визнавалась недієздатною, на цей час ставиться питання лише про продовження строку дії такого рішення.
З огляду на наявність достатніх даних про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 , суд визнає обґрунтованим заявлене клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи та про зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст.103-105, ст.252, ст. 298, ст.ст. 259, 260, ст. 353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити у даній цивільній справі судово-психіатричну експертизу, на вирішення експертів поставити наступні питання:
1) Чи страждає психічною хворобою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ?
2) Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 значення своїх дій та чи здатна керувати своїми діями?
Проведення судово-психіатричної експертизи доручити експертам Одеської філії судово-психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України» (м. Одеса, вул. Ак. Воробьова, 9).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Витрати, пов`язані з проведенням судово-психіатричної експертизи відносяться на рахунок держави.
Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Матеріали справи направити на експертизу.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду шляхом подання протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги на ухвалу, а у разі подання апеляційної скарги відразу після закінчення апеляційного розгляду справи.
Присяжні
Головуючий
Суд | Теплодарський міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123703072 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Теплодарський міський суд Одеської області
Под'ячева І. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні