Ухвала
від 12.12.2024 по справі 219/12663/19
ДРУЖКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 219/12663/19

Провадження № 1-кп/229/132/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2024 р. Дружківський міський суд Донецької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дружківка в режимі відеоконференції кримінальне провадження відносно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Донецьк, громадянина України, маючого професійно-технічну освіту, не одруженого, на утриманні неповнолітніх дітей не маючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Дружківського міського суду Донецької області перебуває зазначене кримінальне провадження.

В судові засідання неодноразово не з`являвся обвинувачений ОСОБА_5 , про час та місце розгляду кримінального провадження повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Прокурор в судовому засіданні заявив клопотання про застосування до обвинуваченого приводу, виконання якого доручити Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області.

Захисник заперечував проти клопотання, оскільки воно не заявлено в письмовому вигляді, у зв`язку з воєнними діями обвинувачений не може з`явитися в судове засідання, що є поважною причиною неявки, зв`язку з обвинуваченим у нього не має, щоб він міг роз`яснити право на розгляд кримінального провадження в режимі відеоконференції.

Суд, заслухавши думку прокурора, захисника перевіривши матеріали кримінального провадження, приходить до наступного.

Згідно положень ст. 131 КПК України, одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є привід.

Згідно із ч. 1, 3 ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений час. Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка.

Статтею 143 КПК України встановлено, зокрема, що виконання ухвали про здійснення приводу може бути доручене, зокрема, відповідним підрозділам органів Національної поліції. Ухвала про здійснення приводу оголошується особі, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу. Особа, рішення про здійснення приводу якої прийнято слідчим суддею, судом, зобов`язана прибути до місця виклику в зазначений в ухвалі про здійснення приводу час у супроводі особи, яка виконує ухвалу. У випадку невиконання особою, що підлягає приводу, законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу, до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу, які дозволяють здійснити її супроводження до місця виклику. Застосуванню заходів фізичного впливу повинно передувати попередження про намір їх застосування. У разі неможливості уникнути застосування заходів фізичного впливу вони не повинні перевищувати міри, необхідної для виконання ухвали про здійснення приводу, і мають зводитися до мінімального впливу на особу. У разі неможливості здійснення приводу особа, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, повертає її до суду з письмовим поясненням причин невиконання.

Рішенням ЄСПЛ визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Важливе значення, мають висновки у справі « ОСОБА_6 » проти Іспанії» заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Відсутність у судовому засіданні обвинуваченого без поважних причин робить неможливим його проведення, у зв`язку з чим, суд вважає необхідним задовольнити клопотання прокурора, застосувавши до обвинуваченого привід.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 131, 140, 143, 372 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора задовольнити.

Доставити приводом у судове засідання, яке відбудеться21 січня 2025 року о 10-00 годині в приміщенні Дружківського міського суду Донецької області обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 .

Виконання ухвали за місцем проживання доручити начальнику Тячівського РВП ГУНП в Закарпатській області.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора ОСОБА_3 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудДружківський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення12.12.2024
Оприлюднено13.12.2024
Номер документу123703113
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження

Судовий реєстр по справі —219/12663/19

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 04.11.2024

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 27.06.2023

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 19.04.2023

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 19.04.2023

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 10.03.2023

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 09.09.2021

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 07.07.2021

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 26.11.2020

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Фролова Н. М.

Ухвала від 28.08.2020

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Любчик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні