Справа №465/8209/20
Провадження1-кс/465/1729/24
УХВАЛА
слідчого судді
11.12.24 м. Львів
Слідчий суддя Франківського районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавачка сектору дізнання ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР № 12019140080003205 від 10.12.2019 за ознаками вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Дізнавач, як сторона кримінального провадження № 12019140080003205 від 10.12.2019, за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді Франківського районногосуду м.Львова зклопотанням пронадання тимчасовогодоступу доречей тадокументів,а саме:вилучення оригіналівдокументів,а саме: медичної карти амбулаторної (стаціонарної) хворої, рентгенограми, записи лікуючих лікарів, виписки з лікарні, виписки епікризи, консультації лікарів, психологів, результати психологічних обстежень, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебувала на амбулаторному (стаціонарному) лікуванні у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розміщена за адресою: АДРЕСА_1 у період з 13.01.2019 по 14.01.2019 включно та у Комунальному закладі Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розміщена за адресою: АДРЕСА_2 у період з 13.01.2019 по 14.06.2019.
Клопотання мотивує тим, що у провадженні СВ Львівського районного управління поліції № 2 ГУНП у Львівській області, перебуває кримінальне провадження № 12019140080003205 від 10.12.2019 за ознаками вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що 09.12.2019 до ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області, надійшла заява ОСОБА_5 , про те, що 13.01.2019, близько 20:00, невідомі особи, перебуваючи у приміщені 2-го відділення ІНФОРМАЦІЯ_4 по АДРЕСА_2 , спричинили спричинили тілесні ушкодження ОСОБА_5 .
У ході проведення досудового розслідування було допитано ОСОБА_5 , в якості потерпілої, та яка повідомила, що з 2018 року перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 у зв?язку із отриманою травмою голови у 2017 році.
13.01.2019 разом із мамою поверталась із прогулянки центром, близько 18:00 сіли в маршрутку, що прямувала по вул. Городоцька. У маршрутці потерпілій стало погано та почало нудити, тоді остання попросила маму вийти.
Коли приїхала швидка, їх повезли у відділення ІНФОРМАЦІЯ_6 що по АДРЕСА_2 . Мама спілкувалась із лікарями, а потерпіла в цей час намагалась знайти вихід на вулицю оскільки було велике скупчення людей та вона була налякана. Вийти їй не вдалось оскільки лікарі не давали цього зробити. Медичний персонал поставили потерпілу на коліна на підлозі та тулубом вперли в лавку. Потерпіла не хотіла щоб її кололи та пручалась, на що персонал почав її тримати та завертати за спину руки. Тоді лікар гукнув «везіть її в 20-тку». Як зрозуміла потерпіла, що він мав на увазі 20-те відділення. До потерпілої підійшли два чоловіки, як остання зрозуміла санітари, заламали їй за спину руки та вивели на вулицю. Коли вони тримали, ноги потерпілої провисали, та самостійно пересуватись вона не могла. Санітари почали її тягти, тато попросив їх зупинитись і підняти, на що вони відповіли що знають що роблять. Коли потерпілу завели до палати, то поклали на ліжко. На ліжку потерпілу намагались зв?язати поясами від халатів, на що остання втручалась та вони вдавлювали її силою в ліжко, після чого потерпіла почула різкий біль і хруст в лівій руді та почала втрачати свідомість. Коли прокинулась то побачила на лівій руці гіпс, та відчула біль.
Також, у ході дізнання в якості свідка було допитано, ОСОБА_6 , яка повідомила, що ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , її донька, яка ІНФОРМАЦІЯ_7 померла від самогубства. 13.01.2019 доньці стало погано та вона викликала швидку, після приїзду швидкої їх привезли в ІНФОРМАЦІЯ_8 , у приймальні викликали лікаря, який сказав госпіталізувати в 20 відділення. ЇЇ чоловік йшов за санітарами, які вели доньку в це приміщення, донька кричала що їй боляче, але вони на це не реагували, на прохання чоловіка щоб він сам завів доньку відмовили. У доньки відмовили ноги та її фактично тягнули за руки по коридору, після цього свідок почула крик, згодом вийшов лікар та сказав, що в доньки ОСОБА_5 зламана рука. Після цього вони поїхали на швидкій в лікарню, що за адресою АДРЕСА_1 . Після того як їй наклали гіпс, їм сказали повертатись назад в лікарню з якої приїхали. Доньку занесли в палату. Свідок та її чоловік пішли додому взяти одяг, щоб переодягнути доньку. На наступний день вони прийшли з одягом, мені дозволили залишитись з донькою. Через пів року доньці зняли гіпс та лікар сказав, що потрібно зробити операцію тому, що в доньки за результатами медичного обстеження було виявлено атрофацію променевого нерва лівої руки, що могло привезти до каліцтва. 12.07.2019 після хірургічного втручання нейрохірург в ІНФОРМАЦІЯ_9 відновив функцію роботи руки. Після операції донька проходила лікування та огляди в нейрохірурга, також періодично донька проходила електроенцефалографічне дослідження. Через деякий час лікар виявив погіршення стану здоров?я. 29.06.2021 було проведено останній огляд і 05.09.2021 донька свідка ОСОБА_5 внаслідок затяжної депресії вчинила самогубство.
Дізнавач покликається на те, що існує обґрунтована необхідність у доступі до оригіналів документів, а саме: медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого, рентгенограми, записи лікуючих лікарів, виписки з лікарні, виписки епікризи, консультації лікарів, психологів, результати психологічних обстежень, які містяться в історії хвороби амбулаторної (стаціонарної) хворої, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прож. АДРЕСА_3 , яка перебувала на амбулаторному (стаціонарному) лікуванні у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » , що розміщена за адресою: АДРЕСА_1 у період з 13.01.2019 по 14.01.2019 включно та у Комунальному закладі Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розміщена за адресою: АДРЕСА_2 у період з 13.01.2019 по 14.06.2019.
Вказана інформація, а саме: медична картка амбулаторного (стаціонарного) хворого, рентгенограми, записи лікуючих лікарів, виписки з лікарні, виписки епікризи, консультації лікарів, психологів, результати психологічних обстежень, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,. які знаходиться у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розміщена за адресою: АДРЕСА_1 та у Комунальному закладі Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » що розміщена за адресою: АДРЕСА_2 має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме для проведення експертизи та визначення ступеня тілесних ушкоджень експертами ІНФОРМАЦІЯ_10 , що по АДРЕСА_4 . Просить клопотання задовольнити.
У судове засідання дізнавач та прокурор не прибули, дізнавач подав до суду заяву, про розгляд клопотання у їхній відсутності.
Представник володільця інформації тимчасовий доступ до якої просить слідчий в судове засідання не з`явився, про день та час судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, вважаю можливим розглядати клопотання у відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких просить дізнавач.
У відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України. Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Стаття 162 КПК України,наводить перелік інформації, відомостей та даних, які міститься в речах і документах й належать до охоронюваної законом таємниці, а саме п. 2 ч. 1ст. 162 КПК України, в тому числі така, що містить лікарську таємницю.
Частиною 6 ст. 163 КПК України, встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 5ст. 163 КПК України,слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 7ст. 163 КПК України,слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Зважаючи на вищевказані обставини, та те, що речі та документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких, просить надати дізнавач, знаходяться у володінні у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розміщена за адресою: АДРЕСА_1 та у Комунальному закладі Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розміщена за адресою: АДРЕСА_2 , а також те, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 12019140080003205, відомості, що містяться в цих речах і документах можуть бути використані як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, приходжу до висновку, що клопотання підставне та його слід задовольнити.
На підставі наведеного, керуючись вимогами статей131,159,160,162,163,164 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл дізнавачу сектору дізнання ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речейі документівз можливістювилучити оригіналидокументів асаме: медичної карти амбулаторної (стаціонарної) хворої, рентгенограми, записи лікуючих лікарів, виписки з лікарні, виписки епікризи, консультації лікарів, психологів, результати психологічних обстежень, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебувала на амбулаторному (стаціонарному) лікуванні у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розміщена за адресою: АДРЕСА_1 у період з 13.01.2019 по 14.01.2019 включно та у Комунальному закладі Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 » що розміщена за адресою: АДРЕСА_2 у період з 13.01.2019 по 14.06.2019.
Надати можливість подальшого вилучення медичної картиамбулаторної (стаціонарної)хворої,рентгенограми,записи лікуючихлікарів,виписки злікарні,виписки епікризи,консультації лікарів,психологів,результати психологічнихобстежень у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розміщена за адресою: АДРЕСА_1 та у Комунальному закладі Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розміщена за адресою: АДРЕСА_2 .
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотанням слідчого має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених вище документів.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123703573 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Рудаков Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні