Ухвала
від 11.12.2024 по справі 157/1873/24
ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 157/1873/24

Провадження № 2/162/326/2024

ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2024 року селище Любешів

Суддя Любешівського районного суду Волинської області Глинянчук В.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛБК-ВУД» про розірвання договору про співпрацю, відшкодування збитків та моральної шкоди,

встановив:

ОСОБА_1 у порядку цивільного судочинства через підсистему «Електронний суд» звернувся з цим позовом до Камінь-Каширського районного суду Волинської області 07 листопада 2024 року.

Ухвалою судді Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 12 листопада позов ОСОБА_1 передано за підсудністю до Любешівського районного суду Волинської області.

Позовна заява з додатками надійшла до Любешівського районного суду Волинської області 05 грудня 2024 року.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, доходжу таких висновків.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що є керівником та представником Приватного підприємства «Пелети-Брикети» (далі -- ПП «Пелети-Брикети») та всі грошові операції здійснював з вказаного підприємства. Між позивачем та ТОВ «ЛБК-ВУД» 05 листопада 2021 року було укладено договір про співпрацю, предметом якого є виготовлення пробної партії паливної гранули (пелети деревної) у кількості 69 тонн з метою визначення подальшого розвитку спільного проєкту по виробництву паливної гранули. З перших днів співпраці стороною ТОВ «ЛБК-ВУД» було порушено умови договору щодо керівництва усіма процесами та реалізацією виробництва, збуту готової продукції та розподілу прибутку тощо.

У зв`язку з наведеним ОСОБА_1 просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛБК-ВУД» (далі ТОВ «ЛБК-ВУД») 1373768,67 гривень витрат на виробництво продукції, 50 % від прибутку від реалізації виробленої продукції відповідно до контракту № 01/04/22-DK від 08 квітня 2022 року, 30 тисяч гривень моральної шкоди та судові витрати у справі у розмірі 14337,68 гривень, пов`язані з оплатою судового збору.

На підтвердження своїх позовних вимог позивачем серед іншого подано договір про співпрацю від 05 листопада 2021 року, що укладений у місті Рівне між ТОВ «ЛБК-ВУД» та ОСОБА_1 , відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про позивача як про кінцевого бенефіціарного власника ПП «Пелети-Брикети», пропозиції позивача ТОВ «ЛБК-ВУД» про врегулювання спору між підприємствами.

Відповідно дочастини першоїстатті 19Цивільного процесуальногокодексу України(далі ЦПК)суди розглядаютьу порядкуцивільного судочинствасправи,що виникаютьз цивільних,земельних,трудових,сімейних,житлових таінших правовідносин,крім справ,розгляд якихздійснюється впорядку іншогосудочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.

Частиною першою статті 3 Господарського кодексу України (далі ГК) визначено, що під господарськоюдіяльністю уцьому Кодексірозуміється діяльністьсуб`єктівгосподарювання усфері суспільноговиробництва,спрямована навиготовлення тареалізацію продукції,виконання робітчи наданняпослуг вартісногохарактеру,що маютьцінову визначеність.

Відповідно дочастини другоїстатті 55ГК суб`єктамигосподарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України,державні,комунальні таінші підприємства,створені відповіднодо цьогоКодексу,а такожінші юридичніособи,які здійснюютьгосподарську діяльністьта зареєстрованів установленомузаконом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

Згідно з частиною першою статті 179 ГК майново-господарськізобов`язання,які виникаютьміж суб`єктамигосподарювання абоміж суб`єктамигосподарювання інегосподарюючими суб`єктами-юридичними особамина підставігосподарських договорів,є господарсько-договірнимизобов`язаннями.

Відповідно до частини першої статті 2 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК) завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 ГПК господарські судирозглядають справиу спорах,що виникаютьу зв`язкуіз здійсненнямгосподарської діяльності(крімсправ,передбачених частиноюдругою цієїстатті),та іншісправи увизначених закономвипадках,зокрема справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи підприємці.

Із змісту позовної заяви, доданих документів вбачається, що позивач ОСОБА_1 , 05 листопада укладаючи договір з ТОВ «ЛБК-ВУД», діяв як керівник та представник ПП «Пелети-Брикети». Між сторонами виникли господарсько-договірні зобов`язання та права, пов`язані з діяльністю по виготовленню та реалізації продукції.

Таким чином, спір, що виник між сторонами, юрисдикційно не належить до компетенції цивільного суду та підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 186 ЦПК суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Враховуючи наведене, керуючись статтею 186 ЦПК,

постановив:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛБК-ВУД» про розірвання договору про співпрацю, відшкодування збитків та моральної шкоди.

Роз`яснити ОСОБА_1 право звернутися з таким позовом до належного суду у порядку господарського судочинства.

Повернути ОСОБА_1 судовий збір у сумі 14337 (чотирнадцять тисяч триста тридцять сім) гривень 68 копійок, сплачений відповідно до квитанції Акціонерного товариства «Таскомбанк» від 07 листопада 2024 року № 2704-2741-9362-6316.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Любешівського районного суду

Волинської області В.Д. Глинянчук

СудЛюбешівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення11.12.2024
Оприлюднено13.12.2024
Номер документу123704673
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —157/1873/24

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Любешівський районний суд Волинської області

Глинянчук В. Д.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Камінь-Каширський районний суд Волинської області

Ходачинський Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні