Ухвала
від 09.12.2024 по справі 295/17379/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/17379/24

Категорія 67

2/295/3952/24

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

09 грудня 2024 року

Суддя Богунського районного суду м. Житомира Стрілецька О.В.,

вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом, поданим представником ОСОБА_1 - адвокатом Галагуз Дариною Миколаївною, до ОСОБА_2 , органи, які беруть участь в справі, з метою захисту прав дітей, - Служба у справах дітей Гришковецької селищної ради Бердичівського району Житомирської області, Служба у справах дітей Житомирської міської ради, як органи опіки і піклування, про розірвання шлюбу, визначення місця проживання дітей та стягнення аліментів, -

в с т а н о в и в:

Адвокат Галазуз Д.М. звернулась до суду з позовом, в якому просить:

- розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 04.10.2008 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції;

- визначити місце проживання малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з батьком ОСОБА_1 ;

- встановити факт постійного проживання з батьком ОСОБА_1 неповнолітніх доньок ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/2 (однієї другої) частини всіх видів її заробітку (доходу), але не менше ніж 50 (п`ятдесят) відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідно віку на кожного з дітей й до досягнення дітьми повноліття.

04.12.2024 на виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України до суду надійшла інформація про зареєстроване місце проживання сторін.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не в повному обсязі відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України з огляду на наступне.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що представник позивача заявила чотири вимоги: три окремі вимоги немайнового характеру - про розірвання шлюбу, про визначення місця проживання дітей, про встановлення факту постійного проживання дітей з батьком, а також одну вимогу майнового характеру - про стягнення аліментів на утримання дітей.

Відповіднодо п.3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення аліментів.

Отже, позивач звільнений від сплати судового збору з вимоги майнового харктеру про стягнення алементів.

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за позовну вимогу немайнового характеру, пред`явлену фізичною особою, ставка судового збору станом на день звернення позивача з позовом до суду становила 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн).

За правилами п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» уразі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем одночасно заявлено 3 вимоги немайнового характеру - про розірвання шлюбу, про визначення місця проживання дітей, про встановлення факту постійного проживання дітей з батьком, натомість до позовної заяви адвокат Галазуз Д.М. долучила квитанцію про сплату судового збору в розмірі 2422,40 грн, тобто лише з двох вимог немайнового характеру.

Отже, представнику позивача слід надати квитанцію про сплату судового збору ще з однієї вимоги немайнового характеру в розмірі 1211,20 грн.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у Жит.обл/Богун. р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37976485; Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); Рахунок отримувача UA738999980313131206000006831 Код класифікації доходів бюджету 22030101 Призначення платежу *;101;


Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в заяві повинен бути зазначений виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В статті 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 29 ЦК України фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Місцем проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я тощо, в якому вона проживає, якщо інше місце проживання не встановлено за згодою між дитиною та батьками (усиновлювачами, опікуном) або організацією, яка виконує щодо неї функції опікуна. У разі спору місце проживання фізичної особи у віці від десяти до чотирнадцяти років визначається органом опіки та піклування або судом.

Аналогічна норма викладена в ст. 160 СК України.

При цьому, у позовній заяві відсутній виклад обставин та посилання на докази, які їх підтверджують, що між батьками існує спір щодо визначення місця проживання дітей, а тому позивачу слід зазначити, чи є між сторонами домовленість або спір з цього питання, в чому він полягає, враховуючи, що діти, які досягли 14 років можуть самостійно обирати місце свого проживання.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на те, що позивач звернувся з позовом, який не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати строк, достатній для усунення виявлених недоліків.

Керуючись ст.ст. 81, 83, 84, 175, 177, 187 України, суддя, -

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву- залишити без руху.

Встановити позивачу для усунення виявлених недоліків строк, що не перевищує 5 (п`яти) календарних днів з моменту отримання копії ухвали.

Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява підлягає поверненню на підставі ст. 185 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Стрілецька

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123705730
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —295/17379/24

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Стрілецька О. В.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Стрілецька О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні