Ухвала
від 10.12.2024 по справі 548/2709/24
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/2709/24

Провадження №2/548/788/24

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

10 грудня 2024 року м. Хорол

Суддя Хорольського районного суду Полтавської області Старокожко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Хорольського відділу ДВС у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, адреса: м. Хорол, вул. 1 Травня, 4 Лубенського району Полтавської області, про припинення стягнення аліментів, скасування заборгованості по аліментах,

В С Т А Н О В И В:

позивач звернувся до Хорольського районного суду Полтавської області з позовною заявою до відповідачки про припинення стягнення аліментів, скасування заборгованості по аліментах.

Позовну заяву подано відповідно до вимог ст. 175, 177 ЦПК. До позову додано всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Отже, підстав для залишення позову без руху та повернення цього позову позивачу немає.

По справі у належному розмірі сплачено судовий збір, наявні відомості про його зарахування до спеціального фонду державного бюджету.

У п. 1 ч. 4ст. 19 ЦПК Українивизначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ.

Відповідно до п. 3 ч. 6ст. 19 ЦПК України, для цілей цьогоКодексумалозначними справами є справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства).

Частина 4статті 274 ЦПК Українимістить імперативну норму, яка визначає перелік справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного провадження.

Згідно з п. 1 ч. 4ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.

У постанові Верховного Суду від 24 січня 2024 року по справі № 752/1058/23 викладено висновок: якщо в справі спір виник з сімейних відносин, та даний спір не стосується стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплати додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексації аліментів, зміни способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділу майна подружжя, то ця справа не може бути розглянутою за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи предмет та правові підстави позову, якими є звільнення від сплати аліментів та заборгованості за аліментами, відповідно до п. 1 ч. 4ст. 274 ЦПК України, ця справа не може розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання та викликом для участі у ньому учасників справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19, 181, 187, 190, 191, 192, 196 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В:

позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Хорольського відділу ДВС у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про припинення стягнення аліментів, скасування заборгованості по аліментах, прийняти до розгляду у порядку загального позовного провадження та відкрити провадження у справі.

Призначити вказану цивільну справу до розгляду в підготовчому засіданні на 25.12.2024 о 09:00 годині у приміщенніХорольського районногосуду Полтавської області за адресою: вул. Незалежності, буд. 82, м. Хорол Лубенського району Полтавської області з викликом в підготовче засідання учасників справи.

У підготовчесудове засіданнявикликати учасниківсправи шляхомнадіслання цієїухвали судуна адресисторін бездодаткового викликуїх судовоюповісткою.Особа,яка одержаласудову дануухвалу узв`язку звідсутністю адресата,за першоїможливості зобов`язанавручити їїйому.У випадкунеявки учасниксправи зобов`язанийповідомити судпро причининеявки,оскільки розглядсправи можебути здійсненийза йоговідсутності.

Копію ухвали про відкриття провадження надіслати сторонам, а відповідачці та третій особі додатково надіслати копію позовної заяви з додатками.

Запропонувати відповідачці не пізніше п`ятиденного строку подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, у разі неподання у встановлений судом строк яких відповідач має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.

Роз`яснити відповідачці, що вона має право не пізніше п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження, копії позовної заяви та додатків до неї, до початку розгляду справи по суті надіслати відзив на позовну заяву та надіслати позивачу та суду з підтвердженням такого направлення позивачу.

До відзиву додаються:

1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;

2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.

Запропонувати позивачу не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву до початку розгляду справи по суті подати до суду відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи, надати відповідні докази та надіслати їх учасникам та суду з підтвердженням такого надіслання останнім.

Відповідачка не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті має право підготувати заперечення на відповідь на відзив та надіслати їх учасникам і суду з підтвердженням такого надіслання останнім.

Третя особа має право протягом 15 календарних днів з дня вручення цієї ухвали надіслати безпосередньо до канцелярії суду пояснення щодо позову з доданими доказами, на яких вони грунтуються, з одночасним наданням документів, що підтверджують надіслання (надання) таких пояснень і доданих доказів до них іншим учасникам справи.

Третя особа має право протягом 10 днів з дня отримання відзиву на позов надіслати пояснення щодо відзиву з доданими доказами, на яких вони грунтуються, з одночасним наданням документів, що підтверджують надіслання (надання) таких пояснень і доданих доказів іншим учасникам.

Звернути увагу учасників справи, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Учасники справи повинні подати докази на які вони посилаються у відповідності до ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Вказану цивільну справу розглядатиме суддя Хорольського районного суду Старокожко В.П. одноособово.

Інформацію щодо розгляду вказаної справи учасники справи можуть отримати на офіційній веб-сторінці Хорольського районного суду Полтавської області https://hr.pl.court.gov.ua/sud1628/.

Ухвала судді в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя В.П. Старокожко

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено13.12.2024
Номер документу123707697
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —548/2709/24

Ухвала від 25.12.2024

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні