ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/20077/24
провадження № 2-о/753/782/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" грудня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Сирбул О.Ф., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Дарницький відділ Державної реєстрації актів цивільного стану районний у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), Київський відділ державної реєстрації смерті Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту смерті,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Дарницького районного суду м. Києва із заявою про встановлення факту смерті.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом (ч. 3 ст. 294 ЦПК України).
Вирішуючи питання про прийняття заяви судом враховується, що вона повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст.ст. 175, 177 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим Главою 13 ЦПК України.
Під час ознайомлення з матеріалами справи судом було встановлено, що заява подана із порушеннями вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно ст. 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Позовна заява за змістом і формою повинна відповідати ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
- у порушення п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України заявником не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін;
- у порушення п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, а саме не зазначено у кого зі сторін знаходяться оригінали документів доданих до заяви.
Суддя звертає увагу позивача, що готуючи документи різних видів, слід дотримуватися єдиних вимог до їхнього оформлення, структури та змісту, які встановлюються нормативними актами (державними стандартами), в даному випадку Вимогами до оформлення документів ДСТУ 4163:2020, затвердженим наказом ДП "УКРНДНЦ" від 01 липня 2020 року № 144.
Крім того, 25.04.2019 прийнято Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яким імперативно передбачено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова. Статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов`язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені цим Законом.
Вимоги до оформлення документів встановлюють вимоги до документів, які скеровуються до державних органів, в тому числі і до суду.
При цьому, як вбачається із доданих до заяви документів, заявник надала до заяви копії документів складених на російській мові.
Надані до матеріалів справи документи без його перекладу на державну мову з нотаріальним засвідченням його вірності, унеможливлює вивчення вказаного документу та його дослідження судом при розгляді справи.
Тому, заявнику необхідно надати до суду належний переклад додатків, а саме: копії свідоцтва про шлюб оформленого та завіреного належним чином.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Заявником судовий збір при поданні даної заяви не сплачено та не надано доказів, що підтверджують обставини про звільнення від сплати судового збору.
Пунктом 4 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана, зокрема, фізичною особою, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Заявнику необхідно сплатити судовий збір за одну вимогу немайнового характеру.
На підставі зазначеного, заявнику необхіно сплатити судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Оскільки подана заява не відповідає вимогам цивільно-процесуального законодавства, то заявнику слід надати строк для усунення зазначених недоліків.
На виконання вимог ухвали про залишення заяви без руху, суддя вважає за необхідне зазначити, що заявник може усунути вказані недоліки протягом п`яти днів із дня отримання ухвали шляхом направлення на адресу Дарницького районного суду м. Києва нової редакції заяви з урахуванням визначених недоліків, копії заяви та копії всіх документів, що додаються до неї для заінтересованих осіб з урахуванням вимог ст. ст. 175, 177, 300 ЦПК України та надати оригінал платіжної інструкції про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 175-177, 185, 260, 294, 297, 353 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Дарницький відділ Державної реєстрації актів цивільного стану районний у місті Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), Київський відділ державної реєстрації смерті Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту смерті - залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків, який не може перевищувати п`яти днів із дня отримання заявником даної ухвали.
Копію ухвали направити заявнику.
В разі якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123709398 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту смерті, з них: |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Сирбул О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні