САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІВЦІ
Справа № 726/798/24
Провадження №1-кс/726/691/24
Категорія
УХВАЛА
11.12.2024 м. Чернівці
Слідчий суддя Садгірського районного суду м. Чернівці ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання детектива Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні №72023260000000031 від 28.04.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 201-3 КК України, -
ВСТАНОВИВ :
До слідчого судді звернувся детектив з клопотанням, яке погоджено із прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_4 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В клопотанні посилається на те, що група осіб, в тому числі мешканці Чернівецької області, організували злочинну схему ввезення на митну територію України високоліквідних товарів широкого вжитку відомих світових брендів (текстильні вироби, одяг, взуття та ін.) іноземного виробництва із заниженням митної вартості та приховуванням від митного контролю, та подальшому їх реалізують на території України через мережу Інтернет, на ринках та торгових центрах України, з приховуванням об`єкту оподаткування від продажу товарів, що призвело до фактичної несплати коштів до бюджету.
З матеріалів виконаного доручення Управління СБ України в Чернівецькій області встановлено, що громадянка України ФОП ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , спільно з ФОП ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), зареєстрован за адресою: АДРЕСА_1 .
Так встановлено, що з 2022 року по теперішній час на території регіону функціонує магазин « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який здійснює фінансово-господарську діяльність із оптового постачання та реалізацію через розгалужену мережу Інтернет (профілі в мережі «Instagram», телеграм-канали, тощо), брендованого одягу іноземного виробництва, за готівкові кошти без відображення вказаних операції у податковій звітності. Також, вищевказані особи налагодили протиправний механізм імпорту високоліквідних товарів широкого вжитку відомих іноземних брендів на територію України, через митний кордон України із ухиленням від сплати обов`язкових платежів шляхом ввезення зазначених товарів через підконтрольних перевізників з приховуванням від митного контролю в пунктах пропуску на державному кордоні України.
Поряд з тим, встановлено, що ФОП ОСОБА_5 , залучила до протиправної діяльності ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) та ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), які відповідають за ведення бухгалтерського та податкового обліку, а також за ведення «чорнової бухгалтерії», магазина « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Натомість, ФОП ОСОБА_5 , залучила до протиправної діяльності ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), які здійснюють продаж даних товарів кінцевому споживачу, через сторінку Інтернет мережі «Instagram», « ІНФОРМАЦІЯ_7 », а також у фактичних магазинах « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Таким чином, ФОП ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправність своїх дій та той факт, що операції з продажу одягу та взуття іноземного виробництва, є оподатковуваними операціями ухилилась від сплати податків на суму більше 8 000 000,00 мільйонів, що є великим розміром.
Так, згідно отриманої у передбаченому КПК України порядку інформації встановлено, що вищевказані особи не здійснювали імпортних операцій, щодо ввезення на митну територію України товарно-матеріальних цінностей, а саме брендових речей, відомих світових брендів та ін. Таким чином речі, які продаються у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ввезені на митну територію України поза межами митного контролю, походження яких не має документального підкріплення, що свідчить про те, що дані речі є контрафактного походження.
Вищезазначений брендовий одяг іноземного виробництва, реалізується через клієнтів у магазині, а також частина товарів реалізується через мережу Інтернет та відправляється логістичною компанією « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
У зв`язку із вищевказаних, виникла необхідність в отриманні інформації, щодо відправника ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), який використовує абонентські номери оператора мобільного зв`язку НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , щодо даних отримувача, мобільних номерів телефонів отримувача, з наданням належним чином завірених копій (квитанцій, накладних та ін.), а також записи з камер зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження на яких зафіксовану особу, що відправляла вказану посилку за період 01.01.2022 року по 02.12.2024 року.
Вилучена інформація Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 84 КПК України доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України порядку. Процесуальними джерелами доказів є документи.
Враховуючи необхідність проведення всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин вчинення злочину та з метою підтвердження чи спростування причетності осіб до вчинення цього злочину, встановлення можливих спільників, просить суд постановити ухвалу, якою надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Також детектив просить розглянути подане клопотання про надання тимчасового доступу до документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Враховуючи підстави і мотиви клопотання, слідчий суддя вважає за необхідне розглядати клопотання про надання тимчасового доступу до документів в порядку частини 2 ст.163 КПК України без виклику представників особи, у володінні якої знаходяться такі документи, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, тимчасовий доступ до яких має намір отримати орган досудового розслідування.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить висновку про необхідність задоволення клопотання враховуючи таке.
Відповідно до ч.1,2 ст. 131 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заході забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ч.1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Статтею 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Вирішуючи питання про надання тимчасового доступу, слідчий суддя враховує, що стороною обвинувачення надано достатній обсяг доказів на підтвердження викладеного у клопотанні, існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що доводить існування підстав для застосування обраного заходу забезпечення кримінального провадження.
Встановлено, що з метою встановлення об`єктивної істини у справі, збереження речових доказів, а також з`ясування обставин вчинення кримінального правопорушення, у кримінальному проваджені виникла необхідність в проведенні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Вищезазначені речі та предмети у кримінальному провадженні мають доказове значення, так як вони є предметом вчинення злочину, а також за допомогою них можливо встановити осіб, причетних до його скоєння.
Відтак, враховуючи положення ст.ст. 160, 163, 131 КПК України, слідчий суддя доходить висновку, що заявлене клопотання є обґрунтованим, відповідає встановленим вимогам щодо форми, змісту та суті, а захід забезпечення, який просить застосувати слідство, в даному випадку відповідає критеріям законності, переслідує легітимну мету, є виправданим, доречним, достатнім, пропорційним у демократичному суспільстві, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 160, 163-165, 166, 309, 532 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ :
Клопотання детектива відділу Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_13 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати детективу Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_14 , заступнику керівника відділу - підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_15 , старшому детективу Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_16 , керівнику відділу підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_17 , старшому детективу Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_18 , детективу Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_19 , детективу Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_20 тимчасовий доступ до речей та документів, а саме інформації, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), юридична адресою: АДРЕСА_2 , щодо відправника ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), який використовує абонентські номери оператора мобільного зв`язку НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , щодо даних отримувача, мобільних номерів телефонів отримувача, з наданням належним чином завірених копій (квитанцій, накладних та ін.), а також записи з камер зовнішнього та внутрішнього відеоспостереження на яких зафіксовану особу, що відправляла вказану посилку за період 01.01.2022 року по 02.12.2024 року та забезпечити тимчасовий доступ з можливістю вилучення інформації на паперовому або електронному носії за юридичною адресою: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », а саме АДРЕСА_2 , або у представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » у відділенні у м. Чернівці.
Строк дії ухвали встановити терміном 30 днів, з дня її постановлення.
Роз`яснити особі у володінні якої знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.
Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до документів набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Садгірський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123716977 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Садгірський районний суд м. Чернівців
Проскурняк І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні